Dobré noviny
Pripomeňte si hrdinov: Prispejte aj vy do verejnej zbierky ku Dňu vojnových veteránov
Inzercia
Inzercia

Pripomeňte si hrdinov: Prispejte aj vy do verejnej zbierky ku Dňu vojnových veteránov

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka — Foto: Pexels

Verejná zbierka bude trvať v období od 5. do 11. novembra. 

BRATISLAVA 1. novembra - Post Bellum SK organizuje verejnú zbierku ku Dňu vojnových veteránov, kedy si pripomíname ukončenie bojov 1. svetovej vojny. Symbolom veteránov je vlčí mak. Červené kvety v tej dobe pokrývali hroby padlých vojakov na západnom fronte. Pripnutím symbolického kvetu si ľudia pripomínajú hrdinstvo vojakov a vzdávajú im úctu.  

Verejná zbierka ku Dňu vojnových veteránov 

Miesta konania zbierky: Bratislava, Nitra, Trnava, Trenčín, Zvolen, Banská Štiavnica,      Banská Bystrica, Žilina, Poprad, Rimavská Sobota, Liptovský Mikuláš, Prešov, Košice, Humenné 

Trvanie zbierky:  5. - 11. Novembra 2018 

Organizátori: Post Bellum SK 

Výťažok zo zbierky bude použitý nielen na zdokumentovanie ďalších príbehov vojnových veteránov, povstalcov a odbojárov, ale aj na zrealizovanie zážitkových workshopov pre deti, aby sa o príbehoch dozvedeli. Vďaka naším hlavným partnerom Nadácia Orange, Fond na podporu umenia a Fond na podporu kultúry národnostných menšín budeme mať k 9.11. zrealizovaných od januára už 70 workshopov pre základné a stredné školy, a teda naplnené počty z projektov. Už teraz však máme do konca roka naplánovaných ďalších 25 workshopov. Nové termíny stále pribúdajú. Aj preto realizujeme verejnú zbierku Deň vojnových veteránov.  

Prispejte a pripnite si spolu spolu s nami 11.11. 2018 na Deň vojnových veteránov, vlčí mak. Maky si budete môcť zakúpiť týždeň pred samotným Dňom vojnových veteránov, od 5. do 11. novembra, na konkrétnych miestach v daných mestách. V Bratislave nájdete kasičky v kníhkupectve Artforum, v kultúrnom centre Nová Cvernovka a v kaviarni Káva Bar. V Nitre v kníhkupectve Pod vŕškom. V Trnave v kníhkupectve Artforum a v kultúrnom centre Malý Berlín. Vo Zvolene v Galérii na Tehelnej. V Banskej Štiavnici v kaviarni ArtCafe. V Banskej Bystrici v kníhkupectve Artforum. V Žiline budú kasičky v kultúrnom centre Stanica Žilina - Záriečie a  kníhkupectve Artforum. V Poprade v kníhkupectve Christiania a v Liptovskom Mikuláši v kultúrnom centre Diera do sveta. V Košiciach v Kine Úsmev a v kultúrnom centre Tabačka. V Prešove v kaviarni Christiania a v klube Wave. 

Dobrovoľníkov s kasičkami nájdete 11. novembra aj priamo v uliciach všetkých týchto miest, a nayvše aj v Trenčíne, v Rimavskej Sobote a v Humennom.  

Prispieť ale môžete aj online.

Bližšie informácie o miestach konania verejnej zbierky nájdete na internetovej stránke:  www.denveteranov.sk.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…