Zarmútení rodičia ukázali syna, o ktorého prišli v 14. týždni tehotenstva. Aby všetkým dokázali, že aj on bol človekom
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Zarmútení rodičia ukázali syna, o ktorého prišli v 14. týždni tehotenstva. Aby všetkým dokázali, že aj on bol človekom

Rodičia prišli o svoje nenarodené dieťatko po tom, ako sa mu zastavilo srdiečko. Odhodlaná matka sa rozhodla všetkým dokázať, že jej chlapec bol ľudskou bytosťou.

— Foto: Repro foto mirror.co.uk/Kennedy News and Media

FAIR GROVE 4. novembra - Sharran Sutherlandová čakala so svojím manželom dieťatko. Obrovská radosť sa žiaľ zmenila na ešte väčší smútok. Ich spoločný synček totiž zomrel v 14 týždni tehotenstva. Pre svoju matku bol ale Miran dokonalým synom a lekárom, ktorý ho nazvali zdravotníckym odpadom, chcela dokázať, že sa mýlili. Keďže Miran na svet prišiel ešte pred 20 týždňom života a preto nebol klasifikovaný ako dieťa, mohla si ho Sharran a jej manžel Michael vziať domov a pochovať ho tak, ako si to priali oni. Napriek bolestivej strate svojho dieťatka, bola Sharran vďačná za to, že dostala šancu držať svojho syna ešte pred tým, ako sa s ním navždy rodičia rozlúčili.

Foto: Facebook/Sharran Sutherland

Zarmútená matka nabrala odvahu a chcela všetkým dokázať, že jej synček bol dieťaťom a nie len plodom, ako to zákony uvádzajú. Miran vážil iba 26 gramov, no mal dokonale vytvarovanú tváričku, ručičky, nohy a dokonca aj nechty. Rodičia zverejnili fotografie svojho syna, aby všetci videli, že ide o dokonalé dieťa. „Keď som sa na neho pozrela, držala ho v ruke a dívala sa na to, aký je dokonalý, bola som prekvapená. Nemohla som uveriť tomu, aké je na ňom všetko dokonalé. Jeho uši, jazyk a pery,“ prezradila zarmútená matka. Ako sama priznala, zostala v šoku a nečakala takú dokonalosť. Uvedomovala si, že jej synček potreboval už len dozrievať a rozvíjať sa. Život je však nevyspytateľný a občas prináša tie najťažšie skúšky. Sharran je ale vďačná, že mohla svoje dieťatko aspoň chvíľu držať v ruke.

Silné rozhodnutie

Keď Sharran lekári po sonografickom vyšetrení oznámili, že jej dieťaťu prestalo byť srdce a že bude musieť podstúpiť dilatáciu a kyretáž maternice, odmietla. Ona totiž túto alternatívu nechcel dopustiť. Rozhodla sa porodiť prirodzene. Dostala „vyvolávačku“ a 23. apríla, 173 dní pred dátum jej oficiálneho termínu, porodila Mirana. Následne po tom, prišla ďalšia rana priamo od lekára. „Doktor mi povedal, že ho môžeme buď zlikvidovať ako zdravotnícky odpad, alebo môžeme zavolať pohrebnej službe. Bola som taká nahnevaná, že nazýval moje dieťa „plodom“. Nemôžem uveriť, že ho prirovnal k zdravotníckemu odpadu. Vedela som ale, že usporiadať pohreb by bol ďalší extrém. Nevedela som, čo mám robiť a ako sa s tou ťažkou situáciou vysporiadať,“ priznala Sharran.

Michael so svojím synom Miranom.
Michael so svojím synom Miranom. Foto: Reprofoto Mirror/Kennedy News and Media

Posledná rozlúčka

Rodičia sa napokon rozhodli zobrať si svojho synčeka domov a pochovať ho do kvetináča, kde je zasadená hortenzia. Ako priznal otec Michael, rastlina bude rásť a pripomínať im ich chlapca.

Sharron zdieľala na sociálnej sieti fotky svojho chlapca. Chcela poukázať na to, že jej dieťa ako aj iné predčasne narodené deti sú ľudskými bytosťami. „Ako môže človek popierať ľudskosť nielen môjho chlapca, ale aj ľudskosť všetkých ostatných detí maličkých ako on, a zabiť ich tak strašným spôsobom?“ napísala pod zverejnené fotografie Sharron.

Už ste čítali?

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…

Vzťahový poradca: Muž nedokáže dať žene, čo potrebuje, kým v…

Muži majú v sebe malého zraneného chlapca, ktorého musia najprv…

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…