Tina Turner vo svojich 73 rokoch ide pod čepiec
TASR
TASR

Tina Turner vo svojich 73 rokoch ide pod čepiec

Nestarnúca diva svetovej populárnej hudby Tina Turnerová (73) chystá v nedeľu v Küsnachte pri Zürišskom jazere veľkolepú svadbu so svojím dlhoročným životným partnerom Erwinom Bachom (57).

Zürich 16. júla (TASR) - Nestarnúca diva svetovej populárnej hudby Tina Turnerová (73) chystá v nedeľu v Küsnachte pri Zürišskom jazere veľkolepú svadbu so svojím dlhoročným životným partnerom Erwinom Bachom (57).

Tina Turner Foto: TASR/AP

Obaja sa už s predstihom obrátili na miestnych spoluobčanov s prosbou o porozumenie pre hlasitý priebeh akcie a ospravedlnili sa im za prípadné rušivé aspekty sobáša.

Pár tvorí nerozlučnú dvojicu už 27 rokov, viac ako 15 z nich prežil práve pri Zürišskom jazere.

Detaily obradu si dvojica veľmi chráni, ale na verejnosť preniklo, že by v ňom nemali chýbať ani budhistické prvky. Partnerka sa totiž o budhizmus zaujíma už dlhší čas.

Dejiskom očakávanej udalosti bude park o rozlohe viac ako 5500 metrov štvorcových nehnuteľnosti zámockého charakteru, ktorý patrí dvojici a v ktorom by mala byť k dispozícii aj koncertná scéna. Zatiaľ však nie je jasné, či v nej prítomným zaspieva aj novomanželka, informovali švajčiarske médiá.

Všetci svadobčania by do dejiska mali na želanie Tiny Turnerovej prísť odetí v bielom. Zoznam prominentných hostí nie je predbežne k dispozícii, nepotvrdené správy však hovoria o tom, že by medzi nimi mohli byť napríklad speváci Eros Ramazzotti a David Bowie alebo slávna americká moderátorka talkšou Oprah Winfreyová.

Tina Turnerová, občianskym menom Anna Mae Bullock, je od apríla švajčiarskou občiankou. Krajinu Helvétov podľa vlastných slov obdivuje kvôli kráse tamojšej prírody, pohostinnosti a žičlivosti miestnych obyvateľov, ako aj rešpektovaniu súkromia. Ako Švajčiarka sa speváčka nevyhnutne nemusela vzdať amerického občianstva.

Speváčka dlho nereagovala na partnerovu prosbu o jej ruku a tak správa o tom, že mu povedala Áno prišla na jar tohto roka trochu nečakane. Na jej skeptickom postoji k manželstvu sa zrejme podpísali neblahé skúsenosti zo vzťahu s medzičasom zosnulým bývalým manželom Ikeom Turnerom, s ktorým kedysi začínala na hudobnej scéne. Drogovo závislý hudobník sa totiž partnerke neraz postaral o peklo v živote a nezriedka jej ubližoval nielen verbálne, ale aj fyzicky. Tina sa napokon v roku 1976 odhodlala podať žiadosť o rozvod a v záujme urýchlenia rozchodu rezignovala dokonca na výživné a na svoju časť práv, týkajúcich sa spoločných nahrávok.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…