Nedopustite sa mojich chýb. Silný odkaz Brada Pitta pre všetkých mužov vám zlomí srdce
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Nedopustite sa mojich chýb. Silný odkaz Brada Pitta pre všetkých mužov vám zlomí srdce

Jeho manželstvo sa síce rozpadlo, no svoje chyby si uvedomuje. Herec Brad Pitt sa prihovoril všetkým mužom.

— Foto: TASR/AP

LOS ANGELES 17. októbra - O problémoch vo vzťahu jednej z najznámejších dvojíc sa pošepkávalo už dlhšie. Keď však Brad Pitt a Angelina Jolie oficiálne oznámili koniec na oko dokonalého spolužitia, zostali šokovaní mnohí. Po 11 rokoch sa rozhodli ukončiť spoločnú cestu a nezabránili tomu ani ich deti. Život, žiaľ, prináša aj situácie, kedy sa zo vzťahu vytratí všetko to, prečo by mal ďalej fungovať. Medzi dvomi ľuďmi už nie je láska, porozumenie a vzájomná náklonnosť. Známy herec si však uvedomuje svoje chyby a rozhodol sa prehovoriť. Chce totiž podať pomocnú ruku tým mužom, ktorí si doposiaľ neuvedomili, čo by jednoducho chlap nemal opomenúť. Brad si manželstvo okúsil, a preto vie, o čom v nasledujúcich bodoch hovorí.

Foto: TASR/AP

Nikdy sa neprestaňte zaujímať

Nikdy svoju ženu neberte ako samozrejmosť. Keď ste ju požiadali o ruku, sľúbili ste, že budete tým mužom, ktorý jej srdce bude chrániť. Je to ten najdôležitejší a najcennejší poklad. Vybrala si vás. Nikdy na to nezabudnite a nikdy nebuďte leniví prejavovať jej lásku.

Chráňte svoje vlastné srdce

Tak, ako ste sa zaviazali byť ochrancami jej srdca, musíte chrániť aj to svoje a s rovnakou ostražitosťou. Milujte sa, milujte svet okolo seba. Nechajte si však miesto vo svojom srdci, ktoré bude patriť iba vašej žene. Ten kúsok, to zvláštne miesto, nemôže patriť nikomu inému, iba výlučne jej.

Opakovane sa zamilujte

Áno, budete sa neustále meniť. Nebudete takými istými ľuďmi, akými ste boli, keď ste sa do seba zamilovali pred piatimi rokmi. Táto zmena príde a treba s ňou počítať. Ona s vami ale zostať nemusí. Ak svojou ženou pohŕdate a nestaráte sa o jej srdce, môže ho darovať niekomu inému. Verte ale, že vy ho stratíte už navždy. Stále bojujte o to, aby ste si jej lásku získavali tak ako pri prvom stretnutí.

Foto: TASR/AP

Všímajte si to najlepšie

Zameriavajte sa len na to, čo na nej máte radi. V prípade, že by ste sa sústredili na to, čo vám vadí, začnú sa objavovať dôvody, prečo sa láska z vášho vzťahu má vypariť. Venujte sa preto pozitívnym vlastnostiam. Vaša láska tak zostane silná a pevná. V prípade, že cítite lásku, viete že ste vďaka nej tým najšťastnejším mužom.

Nie je vašou prácou ju meniť

Vašou úlohou je milovať ju takú, aká je. Nie je vhodné očakávať zmeny a žiadať ich. Zamilovali ste sa do nej, keď bola sama sebou. Keď však k nejakej zmene časom príde, vašou úlohou je zamilovať si ju opäť a akceptovať ju.

Nikdy svoju ženu neobviňujte

A to ani vtedy, keď máte nervy alebo v sebe držíte hnev. Sú to vaše pocity a vy ste za ne zodpovední. Vybrali ste si túto ženu pre to, aby s vami prekonala rôzne situácie. Vaše vnútorné boje si však musíte vyriešiť sami.

Buďte oporou

Keď je smutná alebo rozrušená, nie je vašou úlohou to riešiť. Vašou úlohou je stáť pri nej a povedať jej, že je to v poriadku. Povedzte jej, že si ju rád vypočujete a poskytnete jej svoju náruč. Ženská duša je studnica emócií, ktoré sa menia v priebehu malej chvíľky. Keď tieto stavy ustojíte, vaša žena vám bude dôverovať a otvorí sa vám. Nikdy neodsudzujte a zbytočne neriešte.

Foto: TASR/AP

Venujte sa jej

Dajte jej nielen svoj čas, ale aj vašu pozornosť. Keď ste so svojou ženou, vaše myšlienky a všetka pozornosť by sa mala sústreďovať len na ňu. Považujte ju za svojho najdôležitejšieho „klienta“. Ona ním totiž je.

Ukážte svoju zraniteľnosť

Pre chlapov veľmi náročná úloha, no vo vzťahu veľmi dôležitý moment. Preukážte svoju zraniteľnosť. Zdieľajte so svojou polovičkou svoje obavy a pocity. Priznajte si svoje chyby, tá pravá to pochopí.

Nikdy spolu neprestaňte rásť

Keď voda v potoku nedokáže z nejakého dôvodu prúdiť, je zle. Rovnako to funguje aj vo vzťahoch. V prípade, že príde k stagnácii medzi dvoma ľuďmi, nastáva obrovský problém a vzniká veľká priepasť. Na vzťahu treba neustále pracovať, treba mať spoločné ciele a vytýčenú spoločnú cestu. Myslite na to, ak nechcete skončiť oddelene.

Foto: TASR/AP

Nezabúdajte na úprimnosť

Je to náročné, no ak plánujete spoločný život, bez dôvery to nepôjde. Získajte si jej dôveru a nikdy ju nesklamte. Otvorte svoje srdce a zdieľajte všetko so svojou polovičkou. Zaveďte ju do tých najtajnejších kútov svojho JA. Preukážte odvahu odhalením svojich tajných zákutí a verte, bude vás milovať ešte viac. Aby ste zažili plnohodnotnú lásku, je potrebné odňať pomyselnú masku.

Láska je prioritou

Ak sa budete držať tohto „pravidla“, váš vzťah bude fungovať dokonale. Vyzerá to jednoducho, no je to náročné. V prípade, že to však pochopíte, máte vyhraté. Partnerstvo a manželstvo nie je vždy o šťastných chvíľach. Je to vzťah, ktorý prechádza mnohými skúškami a treba na ňom tvrdo pracovať. Každý deň je potrebné sa opätovne zamilovať a budovať ho pekne tehličku po tehličke.

Už ste čítali?

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…