Petr Kotvald vydáva nový singel Svátost lásky
TASR
TASR

Petr Kotvald vydáva nový singel Svátost lásky

Podľa slov Petra Kotvalda je pesnička oslavou zázraku lásky a návodom, čo robiť už pri prvom náznaku lásky v našej blízkosti. TASR informovala PR manažérka Andrea Fedorovičová.

Na archívnej snímke Petr Kotvald. — Foto: Wikipedia

Bratislava 9. októbra (TASR) - Známy český spevák Petr Kotvald vydáva nový singel Svátost lásky. Podľa jeho slov je pesnička oslavou zázraku lásky a návodom, čo robiť už pri prvom náznaku lásky v našej blízkosti. TASR informovala PR manažérka Andrea Fedorovičová.

Každý predsa potrebuje lásku k životu tak, ako potrebujeme aj čistý vzduch a vodu. Láska je napokon aj sám život. Preto v pesničke spievam, že 'Kdo tě chce, ten tě chce, tak k čemu výmluvy a šachy, nic neřeš, to život tě zachyt',“ prezrádza 59-ročný interpret z českého Žatca.

Skladba Svátost lásky prešla v procese svojej tvorby rukami viacerých ľudí z rôznych kútov sveta. Hudba je dielom Stephanie Kay Hussar z amerického Wisconsinu, český text napísal Pavel Cmíral, ktorý je tiež autorom textu Petrovho hitu Milujem se čím dál víc (1990), ako aj piesní Je v tahu (1987), Kdekdo je dál (1989) či Mumuland (2001).

Popri dvojici tvorcov spevák spojil sily aj s aranžérom a muzikantom Michaelom Mrázom a producentom Jánom Hederom z bratislavského štúdia TC Lemons. „S ich poňatím skladby aj s nimi samotnými sme si okamžite sadli. Potom už to šlo ako na bežiacom páse. Bola to krásna spolupráca a som rád, že má pesnička nezameniteľnú slovenskú stopu, ako mala kedysi i skladba Milujem se čím dál víc, ku ktorej v čase jej vzniku točila klip Slovenka, režisérka Katka Ďurovičová,“ spomína si Kotvald.

Pesničku nahrávali 8. júla, v deň spevákových 59. narodenín. Kým ju Petr dotiahol do verzie, ktorú oficiálne vydáva, stihol ju už predstaviť českému publiku na niekoľkých vystúpeniach.

Premiéru mala začiatkom augusta na Prague Pride a následne som ju spieval na každom vystúpení, myslím, že so slušným ohlasom. Je to trefa do čierneho,“ necháva sa počuť známy umelec.

Tá pesnička vznikala celkom spontánne, v sparnom lete a na mňa osobne pôsobí ako vítaný osviežujúci dážď, v ktorom túžite stráviť veľa času. Myslím, že taký pocit vyvoláva aj v poslucháčoch. Neviete sa jej skrátka nabažiť. A hovorím si, že je fajn prostredníctvom nej do týchto jesenných dní vniesť trochu slnka,“ približuje spevák svoj pocit z novinky.

Skladba Svátost lásky je zároveň východiskovým bodom k ďalšej spolupráci s nahrávacím štúdiom TC Lemons. S dvojicou Mráz - Hedera by spevák totiž rád vyprodukoval a nahral celý album.

Nadšení sme pre to dosť. Okrem toho mám nahratých už sedem ďalších vecí, ktoré mám na album pripravené. Sú to väčšinou pesničky, ktoré už spievam na koncertoch a moji poslucháči netrpezlivo čakajú na ich štúdiové verzie,“ uzatvára Kotvald.

Už ste čítali?

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…

Na Slovensku ju posielali na potrat, Švajčiari zachránili jej…

Bežné vyšetrenie spustilo lavínu zlých správ. Tehotná…

V prvej ČSR sa jazdilo vľavo, hlavným mestom mala byť Žilina…

Československo bolo hospodárskou veľmocou, bolo ďaleko pred najväčšími…

Kouč osobného rozvoja: Mladí nie sú problém. Ani štyridsiatnici…

Kouč osobnostného rozvoja Andy Winson v rozhovore odhalil množstvo zaujímavých…

Pedagogička: Dieťa z domu odchádza celý život. Treba ho nechať…

Mení sa všetko okolo nás a spôsob výchovy nie je výnimkou.…

Babička z trhoviska v Nových Zámkoch dojala celý slovenský internet.…

Pani Margit roky pomáhala cudzím ľuďom. Dnes si staručká vdova privyrába…

Malá rodinná firma z Nitry slávi historický úspech: Ako prví…

Obrovský úspech pre Slovensko priniesla jedna malá firmička z Nitry.

Obetavý otec nosí hendikepovaného syna na chrbte, aby mu ukázal…

Najväčšou záľubou rodiny Benkovcov je turistika. A nevynechávajú…