NHL: Chára prispel gólom k triumfu Bostonu, Halák zaznamenal shutout

Brankár Boston Bruins Jaroslav Halák (41) počas tretej tretiny zápasu proti Buffalo Sabres. — Foto: TASR

Chára proti Buffalu otvoril skóre, v 7. minúte sa presadil po spolupráci s Marchandom a Charliem McAvoyom. Ďalšie presné zásahy Bostonu pridali Ryan Donato, David Pastrňák a Patrice Bergeron.

New York 5. októbra (TASR) - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára prispel v noci na piatok v zámorskej NHL gólom k triumfu Bostonu na ľade Buffala 4:0. Brankár hostí Jaroslav Halák zaznamenal 43. shutout v profilige, keď kryl všetkých 32 striel Sabres. Brad Marchand si pripísal na konto štyri asistencie. Bruins si napravili chuť po úvodnom debakli 0:7 na ľade Washingtonu Capitals.

Arizona v zostave s Richardom Pánikom prehrala v Dallase 0:3, Winnipeg bez Marka Daňa triumfoval v St. Louis 5:1. Chára proti Buffalu otvoril skóre, v 7. minúte sa presadil po spolupráci s Marchandom a Charliem McAvoyom. "Vždy je veľmi dôležité, keď strelíte prvý gól, hlavne na klziskách súperov. Keď musíte doháňať manko, často ťaháte v zápase za kratší koniec," uviedol kapitán Bostonu.

Ďalšie presné zásahy Bostonu pridali Ryan Donato, David Pastrňák a Patrice Bergeron. Halák zaznamenal čisté konto už v druhom súťažnom zápase v drese "medveďov".

Proti Washingtonu zasiahol do hry až v 28. minúte za stavu 5:0 pre obhajcov Stanleyho pohára, keď vystriedal Fína Tuukku Raska a kryl 16 striel. Od trénera Brucea Cassidyho si vyslúžil pochvalu a v súboji s Buffalom chytal od začiatku. "Po debakli vo Washingtone bolo dôležité rýchlo sa zmobilizovať. čo sa nám aj podarilo. Víťazstvo v Buffale sme potrebovali ako soľ," citovali Haláka zámorské médiá.

Výsledky

Buffalo - Boston 0:4 /za hostí Chára 1+0, Halák kryl 32 striel/, Carolina - New York Islanders 1:2 pp, Pittsburgh - Washington 7:6 pp, New York Rangers - Nashville 2:3, Detroit - Columbus 2:3 pp, Ottawa - Chicago 3:4 pp, St. Louis - Winnipeg 1:5, Dallas - Arizona 3:0, Colorado - Minnesota 4:1, Vegas - Philadelphia 2:5