Slovan prekvapujúco remizoval s nováčikom Corgoň ligy
SITA
SITA

"Belasí" v úvodnom kole novej sezóny remizovali s Dunajskou Stredou 1:1. V druhom zápase utŕžili Myjavčania debakel.

BRATISLAVA 12. júla - Po 46 dňoch letnej prestávky sa začal v poradí už 21. ročník samostatnej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

Počas piatkového prvého dňa boli na programe dva duely Corgoň ligy v novej sezóne 2013/2014. Hneď v úvodnom kole sa o obrovské prekvapenie postarali futbalisti nováčika z Dunajskej Stredy, ktorí dokázali remizovať na trávniku majstrovského Slovana 1:1.

V druhom zápase vyhrala Banská Bystrica v Myjave vysoko 4:0. Po dva góly strelili Slančík a Pavol Jurčo.

Futbal - Corgoň liga 2013/2014 - 1. kolo - piatok:

ŠK Slovan Bratislava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:1)

Góly: 50. Fořt - 41. Fodrek, ŽK: 19. Bagayoko, 52. Grendel - 35. Huber, 37. Fišan, 87. Peter Majerník, 87. Fodrek, rozhodovali: Leško - Tomčík, Jankovič, 3014 divákov

Zostavy:

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Josimov - Kladrubský - Hlohovský (65. Halenár), I. Žofčák, Grendel (82. L. Peltier), Milinkovič - Fořt

Dunajská Streda: Fišan - Beňo, Božoň, Peter Majerník, M. Sedlák - Huber, Velický - E. Ujlaky, Hodúr (85. Boya), Antunovič - Fodrek (90. Nulíček)

Hlasy:

Samuel Slovák (tréner Slovana): "Gratulujem hosťom k získanému bodu. V podstate ho s nami ubojovali, pretože moji hráči mali výraznú prevahu. Žiaľ, aj keď sme si utvorili veľa sľubných príležitostí, nepodarilo sa nám ich úspešne zrealizovať. Mrzia ma najmä šance v druhom polčase, pretože hostia dali jeden gól a vyťažili z toho cenný bod. Verím, že ďalšie stretnutia nám vyjdú lepšie. Útočník Fořt mal niekoľko vyložených šancí, ale keďže je nováčikom, chápem, že je ťažko sa hneď presadiť."

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): "Samozrejme, sme spokojní s bodom, ktorý sme získali na pôde majstra. Ešte pred štyrmi, resp. dvoma dňami som vôbec nevedel, akých hráčov budem mať na Slovane k dispozícii. Som rád, že moji zverenci odviedli na ihrisku poctivú robotu. Veľmi dobre sme mali prepracovanú defenzívu, dali sme aj pekný gól. Samozrejme, Slovan bol favoritom, škoda, že sme nemali lepšiu prechodovú fázu do útoku, pretože tam sme sa nejako extra nepresadili."

Obrazom: Slovan remizoval s Dunajskou Stredou

I. polčas

Očakávaný priebeh, ale nečakané skóre mal prvý počas úvodného stretnutia prvého kola nového ročníka Corgoň ligy na Pasienkoch.

Hoci domáci Slovan Bratislava si v rozpätí od 26. do 32. min vypracoval štyri sľubné gólové šance, z prvého gólu sa prekvapujúco tešili v 41. min hostia z Dunajskej Stredy.

Jeho autorom bol exslovanista Fodrek, ktorý hlavou zužitkoval nečakanú rýchlu útočnú akciu tímu zo Žitného ostrova - 0:1.

Domácim sa vypomstili tri vyložené šance Fořta a jeden pokus Kladrubského, ktorí nedokázali prekonať pozorného Fišana v bránke DAC-u.

Najbližšie ku gólovému zakončeniu mala nová tvár v útoku Slovana Fořt, no jeho hlavičku vykopol v 31. min z bránkovej čiary Sedlák. O minútu neskôr Kladrubský tesne minul bránku Fišana po prihrávke Josimova.

II. polčas

Smoliar prvého polčasu Fořt sa predsa v novom drese dočkal gólu, keď v 50. min hlavou vyrovnal - 1:1.

O päť minút neskôr mohol český legionár Slovana pridať aj druhý gól, ale Fišan jeho pokus pohotovo zneškodnil.

Domáci Grendel chcel v 59. min napodobniť Fořta, no Fišan jeho hlavičku akrobatickým zákrokom vyrazil.

Brankár nováčika Corgoň ligy 2013/2014 sa vyznamenal aj v 63. min, keď zlikvidoval prízemnú krížnu strelu Žofčáka na rohový kop. Na druhej strane Putnocký v 65. min bezpečne chytil krížnu strelu Velického.

O minútu neskôr si kapitán Slovana Žofčák opäť vylámal zuby na Fišanovi, ktorý nohami reflexívne vyrazil jeho tvrdú prízemnú strelu. Fišan sa nenechal prekvapiť ani akciou dvojice Grendel - Halenár v 70. min a ani o päť minút neskôr, keď bezpečne zneškodnil dlhé sólo Halenára.

Najzamestnanejší muž tímu zo Žitného ostrova dokázal úspešne odolať aj ďalším pokusom úradujúceho majstra o dosiahnutie víťazného gólu.

Spartak Myjava - FK Dukla Banská Bystrica 0:4 (0:3)

Góly: 7. a 57. Slančík, 39. a 43. Pavol Jurčo, ŽK: 47. Kosík - 19. Podstavek, 25. Turňa, rozhodovali: Sedlák - Kubačka, Bednár, 2112 divákov

Zostavy:

Myjava: Solnička - Lukšík (46. Š. Pekár), Černáček, Častulín, Siva - Kukoľ (69. Pelegríni), Šulek, T. Marček, T. Bruško (63. E. Daniel), Sládek - Kosík

Banská Bystrica: Rodinger - Podstavek, Turňa, Nosko, Dionatan Teixeira - T. Hučko, Považanec (67. Peňaška), Brašeň (80. Šovčík), Faško - Slančík, Pavol Jurčo (72. Chrien)

Hlasy:

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Odohrali sme zlý zápas, ktorý si rozoberieme. Musíme sa z neho poučiť. Zistili sme, že asi nie sme až takí dobrí, ako sme si mysleli. Netreba lietať v oblakoch, keď na to ešte nemáme. Stojím za mužstvom, nevyšiel nám zápas. Prvý gól určil jeho priebeh, bol zbytočný. Potom sme boli nervózni, veľa sme kazili. Cez polčas sme si povedali, aby sme po zmene strán hrali lepšie. Vieme dobre, že takto by sme veľa toho nedosiahli."

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): "Samozrejme, po takomto výsledku musím byť spokojný. Tešíme sa z víťazstva. Naše omladené mužstvo podalo vynikajúci výkon. Boli sme rýchli, kolmí, agresívni a vedeli sme sa dostať do gólových šancí, ktoré sme premenili. Ešte sme mohli nejaké góly pridať."

I. polčas

Gólovú situáciu videli diváci už v 7. min, keď dlhým centrom našiel Považanec vo vnútri šestnástky Slančíka, jeho hlavičku Solnička ešte vyrazil, no na druhý pokus už skončila lopta v sieti - 0:1.

Domáci sa snažili o odpoveď v 11. min, Kukoľ vystrelil, ale Rodinger chytil. Lepšiu palebnú pozíciu mal v 20. min. Sládek po priťuknutí od Kosíka, ale minul bránku.

Dej zápasu sa odohrával vo svižnom tempe a v 29. min sa po kolmom vysunutí Slančík ocitol v sľubnej príležitosti, avšak tiesnený Černáčkom nemieril presne. Veľkú chybu urobil v 39. min Lukšík, Brašeň ho obral o loptu, ešte našiel voľného Jurča, ktorý sa zoči-voči Solničkovi nemýlil a skóroval - 0:2.

To ešte zo strany hostí v I. polčase nebolo všetko, v 43. min sa do rozhodenej obrany "kopaničiarov" dostala lopta na Jurča a ten si utešenou strelou pripísal už svoj druhý gól - 0:3.

II. polčas

V úvode druhého dejstva v 49. min prehlavičkoval Kosík Rodingera, ale obrana loptu následne odkopla. V 57. min podnikli hostia protiútok a Brašeň opečiatkoval žrď. O chvíľu sa pri lopte ocitol Slančík a strelou z hranice pokutového územia k žrdi zvýraznil vedenie svojho tímu - 0:4.

Myjavčania sa snažili skorigovať, ale neboli presní v zakončení. Aj v ďalších minútach domáci bojovali, skúšali niečo vymyslieť, nebezpečná bola najmä strela k žrdi od Pekára zo 78. min, ktorú Rodinger vyrazil.

Bystričanom vyšla akcia v 82. min, Podstavek bol pred Solničkom, obišiel ho, ale Pelegríni zabránil gólu. V závere diváci videli ešte viaceré strelecké pokusy domácich hráčov, zmenu výsledku však nepriniesli.