NHL: Nashville zdolal Carolinu a Washington St. Louis

Hokejista Nashville Predators Ryan Ellis (vpravo) na archívnej snímke.
Hokejista Nashville Predators Ryan Ellis (vpravo) na archívnej snímke. — Foto: TASR/AP

Obhajca titulu Washington Capitals doma zdolal St. Louis Blues 5:2, keď štyri góly zaznamenal v tretej tretine.

New York 1. októbra (TASR) - Hokejisti Nashville Predators zvíťazili v prípravnom stretnutí NHL na ľade Caroliny Hurricanes 5:4 po predĺžení. V drese domácich už absentoval slovenský obranca Michal Čajkovský, ktorého klubové vedenie poslalo na farmu a 26-ročný zadák tak začne sezónu v tíme Charlotte Checkers v AHL. O triumfe hostí rozhodol dvoma gólmi Ryan Johansen, ten druhý strelil už v 21. sekunde predĺženia. Dva góly za Carolinu tiež dosiahol Craig Smith.

Obhajca titulu Washington Capitals doma zdolal St. Louis Blues 5:2, keď štyri góly zaznamenal v tretej tretine. Tieňom zápasu bol zákrok krídelníka Capitals Toma Wilsona na hlavu protihráča Oskara Sundqvista, za ktorý Wilson dostal 10 minút a môže očakávať od vedenia NHL aj ďalšiu suspendáciu.

výsledky prípravných stretnutí NHL:

Carolina - Nashville 4:5 pp, Washington - St. Louis 5:2, Dallas - Colorado 5:6, Vegas - San Jose 5:2