Neapol si neporadil s Belehradom, Istanbul zdolal Moskvu

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. — Foto: TASR/AP

Neapol sa na belehradskej Maracane proti Crvenej Zvezde, ktorá v 3. predkole LM vyradila slovenského šampióna Spartak Trnava, nedokázal presadiť.

Bratislava 18. septembra (TASR) - Futbalisti FC Liverpool zdolali v šlágri utorňajšieho programu 1. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019 Paríž St. Germain 3:2. Minulosezónny finalista viedol 2:0 po góloch Daniela Sturridgea a Jamesa Milnera.

PSG sa vďaka presným zásahom Thomasa Meuniera a Kyliana Mbappeho podarilo vyrovnať, no v druhej minúte nadstaveného času rozhodol o triumfe Liverpoolu Roberto Firmino. SSC Neapol v základnej jedenástke bez slovenského stredopoliara Mareka Hamšíka v druhom dueli C-skupiny iba remizoval na pôde Crvenej Zvezdy Belehrad 0:0. Kapitán "partenopei" sa dostal na ihrisko v 76. minúte.

Liverpool začal proti PSG aktívnejšie a Areola musel v úvode zasahovať po strelách Van Dijka a Milnera. V 31. minúte "The Reds" pretavili územnú prevahu na vedúci gól, keď center z ľavej strany zužitkoval Sturridge.

Po zbytočnom faule Bernata v šestnástke zvýšil Milner z pokutového kopu na 2:0, no ešte do prestávky hostia znížili vďaka Meunierovi. V 59. minúte síce Salah dorazil loptu do prázdnej bránky, no gól neplatil pre faul Sturridgea na Areolu.

Salah napokon mohol byť smutným hrdinom stretnutia, keď v 83. minúte zbytočne stratil loptu v strede poľa, tá sa po akcii Neymara dostala k Mbappemu, ktorý vyrovnal. V nadstavenom čase však strhol víťazstvo na stranu Liverpoolu Firmino.

Úvodné dva duely v A-skupine sa skončili v prospech hostí. Atletico Madrid vďaka gólom Diega Costu a Joseho Gimeneza otočilo duel na pôde AS Monaco a zvíťazilo 2:1 a Borussia Dortmund trimufovala 1:0 v Bruggách nad FC, o zisku troch bodov rozhodol v 85. minúte Christian Pulisic.

Futbalisti Interu Miláno vďaka skvelému záveru zvíťazili v B-skupine nad Tottenhamom Hotspur 2:1. Slovenský reprezentačný stopér Milan Škriniar odohral za Inter celý zápas. Pri premiére v LM zaskakoval na poste pravého obrancu a v 21. minúte dostal žltú kartu za nedovolený zákrok na juhokórejského útočníka Sona Heung-Mina.

Hráči FC Barcelona zdolali PSV Eindhoven 4:0, Lionel Messi v 32. minúte otvoril gólový účet súťaže a v druhom polčase zavŕšil hetrik.

Na milánskom San Sire sa dianie dlho odohrávalo medzi šestnástkami. Ako prvý pohrozil Eriksen, no jeho priamy kop brankár Interu Handanovič vyrazil. V závere prvého polčasu Tottenham zvýšil aktivitu a v 37. minúte sa mohol ujať vedenia, keď Kane po prihrávke Eriksena obišiel aj Handanoviča, no z uhla nedopravil loptu do siete.

V 53. minúte sa Spurs dočkali gólovej odmeny po technickej strele Eriksena. Interu sa však v závere podaril dokonalý obrat. Po voleji kapitána Maura Icardiho vyrovnal na 1:1 a v tretej minúte nadstaveného času zásluhou Matiasa Vecina strhol víťazstvo na svoju stranu.

Eindhoven v úvode zápasu na Camp Nou zaskočil Barcelonu a mal dve dobré príležitosti, Pereira však minul bránku a strelu de Jonga zblokovala obrana Kataláncov. Po polhodine hry domáci vystupňovali tlak. Suarez ešte trafil iba bočnú sieť no v 32. minúte Messi vymietol horný roh bránky a postaral sa o prvý gól v tohtosezónnej edícii skupinovej fázy LM.

V záverečnej štvrťhodine pridal ďalšie dva góly a spečatil hetrik. Barcelona dohrávala od 79. minúty bez vylúčeného Samuela Umtitiho.

1. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019:

B-skupina:

FC Barcelona - PSV Eindhoven 4:0 (1:0)

Góly: 32., 77. a 87. Messi, 75. Dembele. ČK: 79. Umtiti (Barcelona) po 2. ŽK.

Rozhodoval: Tasos Sidiropoulos (Gréc.)

Inter Miláno - Tottenham Hotspur 2:1 (0:0)

Góly: 86. Icardi, 90.+3 Vecino - 53. Eriksen.

C-skupina:

FC Liverpool - Paríž Saint-Germain 3:2 (2:1)

Góly: 31. Sturridge, 37. Milner (z 11 m), 90.+2 Firmino - 40. Meunier, 83. Mbappe

Rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

Crvena Zvezda Belehrad - SSC Neapol 0:0

Rozhodoval: Szymon Marciniak (Poľ.)

/HAMŠÍK nastúpil za Neapol v 76. minúte/

D-skupina:

Galatasaray Istanbul - Lokomotiv Moskva 3:0 (1:0)

Góly: 9. Rodrigues, 67. Derdiyok, 90.+4 Inan (z 11 m). ČK: 82. Ndaye (Galatasaray) po 2. ŽK

Rozhodoval: Gianluca Rocchi (Tal.)

Schalke 04 Gelsenkirchen - FC Porto 1:1 (0:0)

Góly: 64. Embolo - 76. Octavio (z 11 m)

Rozhodoval: Jesus Gil Manzano (Šp.)