Košickí poslanci schválili prevzatie systému parkovania
TASR
TASR

Košickí poslanci schválili prevzatie systému parkovania

Spoločnosť EEI sa pred avizovaným rokovaním o prevzatí parkovacieho systému mestom vyjadrila, že je pripravená rokovať a zabrániť eskalácii chaosu.

Ilustračná snímka — Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Košice 17. septembra (TASR) – Mestskí poslanci splnomocnili viceprimátora povereného riadením mesta Martina Petruška na podanie súdnej žaloby v súvislosti s odovzdaním parkovacieho systému spoločnosťou EEI. Mestské zastupiteľstvo zároveň odsúhlasilo, že ak nedôjde k dohode, správu parkovania od 1. januára 2019 prevezme mesto. Poslanci o tom rozhodli na svojom pondelkovom zasadnutí.

„Urobili sme ďalší krok k možnému odchodu spoločnosti EEI z mesta Košice. Zároveň sme dali priestor na prípadnú možnú dohodu. Bolo prijaté uznesenie, ktoré od seba odčlenilo podanie dvoch žalôb. Jedna žaloba sa týka tzv. bezdôvodného obohatenia, resp. toho, čo si majú v prípade preukázania neplatnosti zmluvy zmluvné strany vrátiť. Odčlenili sme od toho samotnú žalobu, ktorá sa týka odovzdania a prevádzky parkovacieho systému,“ uviedol Petruško s tým, že mesto bude naďalej rokovať o uzatvorení dohody.

Mestské zastupiteľstvo prijalo aj pozmeňujúci návrh. „V prípade, ak by došlo k vzájomnému finančnému vyrovnaniu, tak sa do neho môže započítať aj hodnota parkovacieho domu pri Steel Aréne, ktorá by bola ocenená znaleckým posudkom. O toľko by mesto mohlo menej zaplatiť spoločnosti EEI,“ vysvetlil.

Ak by sa mesto s parkovacou spoločnosťou nedohodlo a prevzalo by systém parkovania bez toho, aby EEI odovzdalo infraštruktúru, podľa prijatého všeobecne záväzného nariadenia by sa vyhradené parkovanie zrušilo. „Bude to nahradené zaujatím verejného priestranstva a daňou, ktorá ide priamo do pokladnice mesta Košice. V druhom prípade by sa prakticky zamkol celý systém, ktorý teraz prevádzkuje EEI, čiže by sa neplatilo automatmi,“ povedal Petruško. Počas prechodného obdobia nevylúčil možnosť úhrady parkovného prostredníctvom klasických parkovacích lístkov. Správu parkovacieho systému by mala podľa jeho slov prevziať mestská polícia.

Spoločnosť EEI sa pred avizovaným rokovaním o prevzatí parkovacieho systému mestom vyjadrila, že je pripravená rokovať a zabrániť eskalácii chaosu. „Aj v dobe predvolebného boja by sa mali mestskí poslanci zachovať zodpovedne a tak, aby funkčný a moderný systém parkovania mohol slúžiť naďalej Košičanom. Spoločnosť EEI je súkromná spoločnosť, ktorá plní zmluvu,“ uviedla spoločnosť EEI.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z KOŠICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…

Vzťahový poradca: Muž nedokáže dať žene, čo potrebuje, kým v…

Muži majú v sebe malého zraneného chlapca, ktorého musia najprv…

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…

Na Slovensku ju posielali na potrat, Švajčiari zachránili jej…

Bežné vyšetrenie spustilo lavínu zlých správ. Tehotná…