Zatúlaný psík, ktorého našli v Žiline s krvavou ranou okolo krku, bude záchranárom
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Zatúlaný psík, ktorého našli v Žiline s krvavou ranou okolo krku, bude záchranárom

Ľudská ruka ho takmer pripravila o život. Vďaka dobrým ľuďom zo žilinského útulku je dnes Ramon šťastný.

Ramon si prežil peklo, dnes je z neho obrovský krásavec — Foto: Instagram/rescued_dog_ramon

ŽILINA 14. septembra - Je až neuveriteľné koľko krutosti dokáže v sebe nosiť ľudská bytosť. Prečo majú niektorí z nás pocit, že sú „pánmi sveta“ a majú právo ubližovať nevinným tvorom. Týranie zvierat nie je žiadna novinka a je smutné, že sa v dnešnom svete musíme pozerať na zúbožené telá chlpáčov. Svoje o hnusnom a neospravedlniteľnom správaní sa vie aj týraný psík Ramon. Čierny štvornohý kamarát si prežil približne dva roky hotového pekla. Z krutých podmienok sa mu našťastie podarilo ujsť, a tak si sám nevedome zachránil život. Zmetený psík v deň svojho oslobodenia behal po uliciach Žiliny, kde si ho všimli robotníci. Tí privolali pomoc z miestneho útulku.

Pracovníci tohto združenia okamžite zasiahli a Ramona previezli k sebe. Zdevastovanému chlpáčovi bola poskytnutá zdravotná starostlivosť. Čierna guľka bola v zúboženom stave. Vychudnutý, vyhladovaný, srsť plná lupín a špiny, to bola Ramonova realita. Čo ale bije do očí je krvavá rana okolo krku, ktorú pravdepodobne spôsobila reťaz, na ktorú bol priviazaný ešte ako šteniatko a tak nejak mu vrástla časom do kože. Bola len otázka času, kedy Ramon navždy zavrie oči. Rana totiž bola plná hnisu, odumretého mäsa a o červy nebola tiež núdza. Neuveriteľné? Áno, aj toto dokáže človek.

Najlepší kamaráti

Ramonko mal naozaj obrovské šťastie a vďaka dobrým dušiam zo žilinského útulku, dostal druhú šancu na život. Tri mesiace sa o neho intenzívne starali, vďaka čomu sa rane podarilo zahojiť sa. Jazva však navždy zostane, najmä tá na duši. V čase, kedy sa Ramon do útulku dostal, pracoval v ňom dobrovoľník Samuel Dubovský. Láska vznikla okamžite a Samuel sa staral o to, aby sa psík zotavil čo najskôr. Sám mu ošetroval rany, chodil s ním na prechádzky a venoval sa mu aj pri kŕmení. Tak nejak automaticky prišla adopcia, ktorá sa však skomplikovala.

Každý záujemca o psíka musí spĺňať určité podmienky. Najmä musí preukázať, že sa o svojho nového štvornohého člena rodiny dokáže postarať a poskytnúť mu uspokojivý domov. A tu nastal v Samovom prípade problém. On totiž býval na študentskej ubytovni a keďže si chcel Ramona nechať, klamal. Tajiť to pred vedením ubytovne bolo náročné a napokon putoval psík k jeho rodičom. Samuel na Ramona nezabudol a s odstupom času sa mu začal venovať a chcel z neho vytrénovať záchranárskeho psa.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

(ENG) This Instagram is devoted to a dog, which was in catastrophic condition and was beaten. He got into dog shelter and later into a new home. Watch his life from beginning to an end. (SK) Nasledujúci instagram patrí psíkovi, ktorý bol 2 roky v katastrofalnej rodine a bol týraný..dostal sa do útulku a potom do nového domova. Sledujte jeho príbeh od začiatku do konca. #dogrescue#dog #cute #dogs_of_instagram #pet #petstagram #dogsitting #dogsofinstagram #ilovemydog #instagramdogs #dogstagram #dogoftheday #lovedogs #hound #instadog #doglover #hund #dogoftheday #photography #instagram #doggo #doggy #doglife #mydog #dogphotography #dogadoption #dogrescue

Príspevok, ktorý zdieľa RaMon (@rescued_dog_ramon),

Po dokončení prebiehajúceho špeciálneho výcviku bude môcť Ramon pátrať po nezvestných ľuďoch a zachraňovať životy. Príbeh čierneho chlpáča sa skončil šťastne. Z Ramonka je šťastný a spokojný psík. Bojovník sa nevzdal a jeho život sa vďaka dobrým ľuďom zmenil a verme, že už navždy bude z jeho očí sršať len radosť.

Už ste čítali?

Babička z trhoviska v Nových Zámkoch dojala celý slovenský internet.…

Pani Margit roky pomáhala cudzím ľuďom. Dnes si staručká vdova privyrába…

Malá rodinná firma z Nitry slávi historický úspech: Ako prví…

Obrovský úspech pre Slovensko priniesla jedna malá firmička z Nitry.

Obetavý otec nosí hendikepovaného syna na chrbte, aby mu ukázal…

Najväčšou záľubou rodiny Benkovcov je turistika. A nevynechávajú…

Na Liptove sa pred svetom ukrýva čarovná dolina, ktorá je ideálna…

Iba málokde nájdete na takom malom kúsku toľko zaujímavostí.…

Čech a Slovenka sa vzali po 15-minútovej známosti. So svadbou…

Ich život nebol jednoduchý, no osud im napokon skrížil cesty. Toto je skutočný…

Muž, ktorý dal Slovensku Horalky, ich vymyslel vďaka chybe pri…

Kultová slovenská pochúťka má už viac ako 50 rokov. Za jej…

Súrodenci z Prešova vyrábajú nádherné sukne starodávnou technikou,…

Málokto na Slovensku si môže povedať, že je jediný. A ešte k tomu…

V malej dedinke na východe tvorí Jarka vyšívané šaty, do ktorých…

Už od malička jej podávali ruky ihly a látky. Svoj detský sen si splnila…