Zatúlaný psík, ktorého našli v Žiline s krvavou ranou okolo krku, bude záchranárom
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Zatúlaný psík, ktorého našli v Žiline s krvavou ranou okolo krku, bude záchranárom

Ľudská ruka ho takmer pripravila o život. Vďaka dobrým ľuďom zo žilinského útulku je dnes Ramon šťastný.

Ramon si prežil peklo, dnes je z neho obrovský krásavec — Foto: Instagram/rescued_dog_ramon

ŽILINA 14. septembra - Je až neuveriteľné koľko krutosti dokáže v sebe nosiť ľudská bytosť. Prečo majú niektorí z nás pocit, že sú „pánmi sveta“ a majú právo ubližovať nevinným tvorom. Týranie zvierat nie je žiadna novinka a je smutné, že sa v dnešnom svete musíme pozerať na zúbožené telá chlpáčov. Svoje o hnusnom a neospravedlniteľnom správaní sa vie aj týraný psík Ramon. Čierny štvornohý kamarát si prežil približne dva roky hotového pekla. Z krutých podmienok sa mu našťastie podarilo ujsť, a tak si sám nevedome zachránil život. Zmetený psík v deň svojho oslobodenia behal po uliciach Žiliny, kde si ho všimli robotníci. Tí privolali pomoc z miestneho útulku.

Pracovníci tohto združenia okamžite zasiahli a Ramona previezli k sebe. Zdevastovanému chlpáčovi bola poskytnutá zdravotná starostlivosť. Čierna guľka bola v zúboženom stave. Vychudnutý, vyhladovaný, srsť plná lupín a špiny, to bola Ramonova realita. Čo ale bije do očí je krvavá rana okolo krku, ktorú pravdepodobne spôsobila reťaz, na ktorú bol priviazaný ešte ako šteniatko a tak nejak mu vrástla časom do kože. Bola len otázka času, kedy Ramon navždy zavrie oči. Rana totiž bola plná hnisu, odumretého mäsa a o červy nebola tiež núdza. Neuveriteľné? Áno, aj toto dokáže človek.

Najlepší kamaráti

Ramonko mal naozaj obrovské šťastie a vďaka dobrým dušiam zo žilinského útulku, dostal druhú šancu na život. Tri mesiace sa o neho intenzívne starali, vďaka čomu sa rane podarilo zahojiť sa. Jazva však navždy zostane, najmä tá na duši. V čase, kedy sa Ramon do útulku dostal, pracoval v ňom dobrovoľník Samuel Dubovský. Láska vznikla okamžite a Samuel sa staral o to, aby sa psík zotavil čo najskôr. Sám mu ošetroval rany, chodil s ním na prechádzky a venoval sa mu aj pri kŕmení. Tak nejak automaticky prišla adopcia, ktorá sa však skomplikovala.

Každý záujemca o psíka musí spĺňať určité podmienky. Najmä musí preukázať, že sa o svojho nového štvornohého člena rodiny dokáže postarať a poskytnúť mu uspokojivý domov. A tu nastal v Samovom prípade problém. On totiž býval na študentskej ubytovni a keďže si chcel Ramona nechať, klamal. Tajiť to pred vedením ubytovne bolo náročné a napokon putoval psík k jeho rodičom. Samuel na Ramona nezabudol a s odstupom času sa mu začal venovať a chcel z neho vytrénovať záchranárskeho psa.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

(ENG) This Instagram is devoted to a dog, which was in catastrophic condition and was beaten. He got into dog shelter and later into a new home. Watch his life from beginning to an end. (SK) Nasledujúci instagram patrí psíkovi, ktorý bol 2 roky v katastrofalnej rodine a bol týraný..dostal sa do útulku a potom do nového domova. Sledujte jeho príbeh od začiatku do konca. #dogrescue#dog #cute #dogs_of_instagram #pet #petstagram #dogsitting #dogsofinstagram #ilovemydog #instagramdogs #dogstagram #dogoftheday #lovedogs #hound #instadog #doglover #hund #dogoftheday #photography #instagram #doggo #doggy #doglife #mydog #dogphotography #dogadoption #dogrescue

Príspevok, ktorý zdieľa RaMon (@rescued_dog_ramon),

Po dokončení prebiehajúceho špeciálneho výcviku bude môcť Ramon pátrať po nezvestných ľuďoch a zachraňovať životy. Príbeh čierneho chlpáča sa skončil šťastne. Z Ramonka je šťastný a spokojný psík. Bojovník sa nevzdal a jeho život sa vďaka dobrým ľuďom zmenil a verme, že už navždy bude z jeho očí sršať len radosť.

Už ste čítali?

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…

Vzťahový poradca: Muž nedokáže dať žene, čo potrebuje, kým v…

Muži majú v sebe malého zraneného chlapca, ktorého musia najprv…

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…

Na Slovensku ju posielali na potrat, Švajčiari zachránili jej…

Bežné vyšetrenie spustilo lavínu zlých správ. Tehotná…