Traja Slováci odišli do Austrálie a prerazili s nápadom, vďaka ktorému tam dnes môžu študovať ľudia z celého sveta
Kristína Jurzová
Kristína Jurzová

Traja Slováci odišli do Austrálie a prerazili s nápadom, vďaka ktorému tam dnes môžu študovať ľudia z celého sveta

Starý život opustili, zariskovali, no napokon sa im to oplatilo. Trojica mladých Slovákov zmenila nielen svoj život, ale mení ho aj iným ľuďom, pretože im otvárajú brány k „protinožcom“.

Ilustračné foto — Foto: Pexels

SYDNEY 12. septembra (Dobré noviny) - Študovať zahraničí je snom mnohých mladých ľudí, no nie každému sa to podarí. Brány do Austrálie im otvorila trojica Slovákov, ktorá sa vydala za dobrodružstvom až na druhý koniec sveta.

Zuzana Gálová, Peter Sedláčik a Juraj Stehlík spolu pracovali v bratislavskej reklamnej agentúre, no túžba po cestovaní, zdokonalení jazyka, ale aj surfovaní na vlnách ich napokon zaviala preč. Odišli teda do Sydney, kde si založili startup Study Anywhere, ktorý pomáha zahraničným študentom dostať sa na austrálske univerzity a získať potrebné víza.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Study here! #studyanywhere ??

Príspevok, ktorý zdieľa Study Anywhere (@studyanywhere),

Z pohodlia domova

Trojicu Slovákov však spája aj to, že všetci kedysi študovali v Austrálii. Vedeli teda, že tu fungovali predovšetkým kamenné študentské agentúry. Rozhodli sa to teda robiť inak a svoje sprostredkovateľské služby ponúkajú online, čo je oveľa prehľadnejšie.

„Namiesto návštevy kamennej agentúry si tak študent pozrie ponuku na webe alebo sociálnych sieťach, prihlási sa na kurz cez našu stránku alebo cez Facebook Messenger či Instagram, nahrá potrebné dokumenty a celú žiadosť mu skontroluje a podá špecialista priamo v Austrálii napojený na imigračný úrad,“ opísala fungovanie Study Anywhere pre Forbes spoluzakladateľka projektu Zuzana.

Študenti tak nemusia nikam chodiť a svoju žiadosť môžu priebežne sledovať online. A oceňujú najmä transparentnosť, pretože trojica Slovákov necháva na webe aj negatívne recenzie kurzov, čo sa len tak nevidí.

Pozitívne odozvy majú aj zo strany školských inštitúcií, do ktorých prúdia šikovní študenti z celého sveta. Navyše prostredníctvom moderných sociálnych sietí majú aj oni veľkú reklamu, pretože Zuzka, Peťo a Juraj vo svojom startupe uplatňujú skúsenosti z ich starej práce.

Dôveru si museli získať

Aby však dokázali naplno preniknúť na austrálsky trh, vypomáhajú im aj iní šikovní ľudia. Spočiatku sa borili s technickými problémami, ale aj s nedôverou zo strany záujemcov či škôl, ktoré Study Anywhere nepoznali. Meno si však postupne vybudoval a získali ho najmä vďaka tomu, že sa im podarilo vyhrať niekoľko startupových súťaží. No najlepšiu reklamu im spravili spokojní študenti.

Study Anywhere je pre študentov zadarmo, obrat startupu tvoria najmä poplatky škôl za študentov. „Záleží nám na tom, aby študenti vždy cítili, že sme v prvom rade na ich strane. Až sekundárny je pre nás marketing škôl,“ uzatvára Peter.

Už ste čítali?

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…