TL: Detva zvíťazila nad Orange 20 vo vloženom zápase 4:0

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. — Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Prvý gól nového ročníka strelil v 8. minúte Rastislav Gašpar, keď mladíci nezvládli hru v početnej výhode.

Detva 4. septembra (TASR) - Hokejisti HC'07 Detva zvíťazili v utorňajšom vloženom zápase Tipsport Ligy na domácom ľade nad HK Orange 20 4:0.

Prvý gól nového ročníka strelil v 8. minúte Rastislav Gašpar, keď mladíci nezvládli hru v početnej výhode. Domácim robili problémy časté vylúčenia a tak na 2:0 zvýšil až v 35. minúte Ščurko, ktorý zaskočil brankára Kostelného strelou švihom z medzikružia. Ešte pred druhou prestávkou zvýšil na 3:0 Jakub Žilka, keď využil presilovku. V tretej tretine si ligový strelecký účet v novom drese otvoril Puliš a stanovil konečný výsledok.

HC'07 Detva - HK Orange 20 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 8. Gašpar (Mar. Chovan), 35. Ščurko (Surový), 39. Žilka (Magogin, Ďaloga), 52. Puliš (F. Fekiač). Rozhodovali: Fridrich, Štefik - Výleta, Rojík, vylúčení: 8:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 377 divákov.

HC 07 Detva: Petrík – Mar. Chovan, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Šimon, Mat. Chovan, M. Jendroľ, Gábor – Puliš, Gašpar, Ščurko – Žilka, Magogin, Ďaloga – Milý, V. Fekiač, Tibenský – Surový, Valent, Ľupták

HK Orange 20: Kostelný – Švec, Kupec, Boldižár, Maňák, Nahálka, Golian, J. Štefanka, Brincko – Fafrák, Kollár, Džugan – Juščák, Havrila, Lunter – Urbánek, Giertl, Svitana – Zahradník, Matoušek, Čenka