Dobré noviny
V dunajskostredskej pôrodnici chystajú deň otvorených dverí
TASR
TASR

V dunajskostredskej pôrodnici chystajú deň otvorených dverí

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. — Foto: TASR/AP

Návštevníci si budú môcť pozrieť pôrodnú sálu, novorodenecké oddelenie, ale aj nadštandardné izby.

Dunajská Streda 4. septembra (TASR) – Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda chystá v stredu (5.9.) pre verejnosť prvýkrát deň otvorených dverí svojho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia od 9.00 h do 14.00 h. Personál nemocnice bude odpovedať na otázky verejnosti a pre budúce matky zabezpečí aj bezplatné predpôrodné poradenstvo.

„Mnohé mamičky majú nedostatok informácií o ponuke pôrodnice a cítia strach z neznámeho prostredia. Počas dňa otvorených dverí im preto chceme ukázať naše priestory a môžu sa porozprávať s personálom, ktorý sa o ne bude starať a povzbudí ich. Dúfame, že im to pomôže prekonať obavy,“ informovala riaditeľka nemocnice Svet zdravia Dunajská Streda Sylvia Bock.

Podujatie odštartuje na gynekologicko-pôrodníckom oddelení nemocnice v edukačnej miestnosti na kurz predpôrodnej prípravy. Návštevníci si budú môcť pozrieť pôrodnú sálu, novorodenecké oddelenie, ale aj nadštandardné izby. Sprevádzať ich pri tom bude vedúca pôrodná asistentka Éva Lapos, ktorá porozpráva aj o rôznych polohách pri pôrode, možnostiach tlmenia bolesti či odbere pupočníkovej krvi.

Certifikovaná lektorka Gabriela Haverová ponúkne zas bezplatné poradenstvo o psychofyzickej príprave na pôrod. S lektorkou môžu budúce mamičky konzultovať svoje konkrétne problémy, ktoré ich trápia, či podeliť sa o skúsenosti s inými matkami. Haverová povie viac aj o najčastejších problémoch v tehotenstve a o tom, ako ich riešiť. K dispozícii budú i rôzne pomôcky na cvičenie v tehotenstve, ktoré si môžu mamičky vyskúšať. Pri odchode dostanú návštevníci od nemocnice aj darček. V prípade záujmu chce nemocnica organizovať akciu minimálne dvakrát ročne.

Pôrodnica v Dunajskej Strede získala tento rok v expertnom hodnotení pôrodníc prvenstvo v Trnavskom kraji. Prieskum pripravil Health Policy Institute (HPI) v spolupráci s portálom www.rodinka.sk.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z TRNAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…