Zakladateľ Dobrých novín: Naučili sme ľudí čítať pozitívne správy, teraz ich naučíme počúvať internetové rádio
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Zakladateľ Dobrých novín: Naučili sme ľudí čítať pozitívne správy, teraz ich naučíme počúvať internetové rádio

Dobré noviny sa rozrástli o nového člena. Už od dnes môžete počúvať celodenné moderované vysielanie v našom novom Dobrom rádiu. Viac o tom, čo vás v ňom čaká, vám povie zakladateľ portálu Dobré noviny Róbert Sedlák.

BRATISLAVA 3. septembra - Dobré noviny vznikli koncom mája 2012. Príchodom pozitívneho spravodajstva sa začala písať história nového média, ktoré sa rozhodlo konkurovať tragédiám a negatívnym udalostiam. Za projektom, ktorý tento rok oslávil svoje šieste narodeniny, stojí Róbert Sedlák.

Nové Dobré noviny

Revolúcia v Dobrých novinách, aj tak sa dá nazvať to, čo sa s nimi práve deje. Vývin a následné zmeny išli ruka v ruke. Od dnešného dňa sa Dobré noviny posunuli o míľový krok vpred. Zmenili sa totiž multimediálny projekt. „Dnes má rýchly internet takmer každý a je škoda nevyužiť túto možnosť a internet využívať len na písanie článkov,“ vysvetli Róbert Sedlák. Tie sa budú vyrábať aj naďalej, avšak, ako Sedlák v rozhovore priznal, chce Dobré noviny rozšíriť aj o iné druhy médií. „Chceme sa sústrediť na väčšie množstvo video obsahu,“ priznal. Dôkazom je aj fakt, že čitatelia si budú môcť každý deň pozrieť nové video na webe Dobrých novín. Okrem toho pribudnú priame prenosy s rozhovormi a vznikol aj ďalší mediálny projekt, a tým je internetové rádio „Dobré rádio“.

Celodenné moderované vysielanie

„Pôvodne malo ísť len o akúsi rozširujúcu službu k Dobrým novinám, ale keďže máme šikovných kolegov, tak sa nám podarilo vybudovať nový mediálny projekt,“ vysvetlil vznik nového pozitívneho rádia Sedlák. Dobré rádio bude podľa jeho slov prinášať všetko to, na čo sú ľudia pri rádiu zvyknutí. Rozdielom bude iba to, že sa bude vysielať len na internete. „Budeme mať celodenné moderované vysielanie, ktoré sa budeme snažiť robiť tak, aby sa Dobré rádio stalo príjemným spoločníkom pre ľudí, ktorí sú v práci alebo doma. Budeme prinášať najviac pozitívnych správ, rozhovory so zaujímavými ľuďmi a, samozrejme, najväčšie hity,“ opísal najmladšieho zo súrodencov Dobrých novín Róbert Sedlák.

Ako už bolo spomenuté, ide o internetové rádio a cieľom celého tímu je naučiť ľudí počúvať rádio aj takouto formou. „Počúvať je možné prostredníctvom oficiálnej stránky dobreradio.sk, cez rôzne streamovacie aplikácie a čoskoro už aj prostredníctvom našej vlastnej aplikácie Dobré noviny, ktorú v týchto dňoch už dokončujeme,“ prezradil ďalšiu novinku hrdý zakladateľ.

Dobré rádio verzus Dobré noviny

Fanúšikovia Dobrých novín sa vôbec nemusia obávať konkurencie zo strany Dobrého rádia. Podľa Sedláka bude mať práve spustenie nového projektu na obľúbené Dobré noviny vynikajúci dopad. „Snažíme sa využiť to, že tieto médiá môžu spolupracovať. Vytvárame akúsi mediálnu skupinu pozitívnych médií, ktoré si môžu navzájom pomáhať,“ vysvetlil Sedlák. Celý tím Dobrých novín sa snaží, aby si každý fanúšik našiel to, čo mu vyhovuje. Takýmto spôsobom si môžu ľudia vybrať medzi čítaním, počúvaním a sledovaním.

Dobré noviny si vyžiadali ľudia

Zakladateľ Dobrých novín Róbert Sedlák priznal, že vypočul len hlas ľudu, ktorý žiadal niečo nové a najmä pozitívne. „Pred vyše šiestimi rokmi sme vznikli dá sa povedať zdola. Ľudia si doslova vyžiadali Dobré noviny,“ prezradil Sedlák. Spravila sa petícia, ktorá mala osloviť vtedajšie existujúce médiá, aby prinášali viac pozitívnych správ o úspechoch našich nadaných ľudí. Žiaľ, petícia sa neujala, a tak sa Róbert Sedlák rozhodol založiť vlastný spravodajský portál. „Postupne sme rástli a vyvíjali sa. Dnes sme jediný spravodajský web, ktorý sa vyslovene zaoberá pozitívnymi správami, inšpirujúcimi reportážami a rozhovormi,“ vyslovil sa Sedlák.

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…