Dobré noviny
Do deviatich základných škôl v Trnave nastupuje 4700 žiakov
TASR
TASR

Do deviatich základných škôl v Trnave nastupuje 4700 žiakov

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka — Foto: TASR - Marko Erd

Hneď na začiatku septembra sa rozbehnú práce na vybudovanie a modernizáciu areálu a športového ihriska v škole na Vančurovej ulici, nové strechy dostanú ďalšie dve školy.

Trnava 2. septembra (TASR) - Mesto Trnava má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti deväť základných škôl (ZŠ), do ktorých by malo 3. septembra nastúpiť okolo 4700 žiakov, z nich zhruba 650 prvákov. Trnavské základné školy sú podľa hovorcu radnice Pavla Tomašoviča pripravené na nový školský rok po stránke personálnej, materiálnej aj technickej a úspešne boli dokončené všetky rekonštrukčné práce.

"Najvýraznejšou investíciou bolo vybudovanie jednej triedy materskej školy (MŠ) a dvoch tried prvého ročníka v ZŠ s MŠ na Spartakovskej ulici. Modernizácia tried a odborných učební prebieha každoročne, vždy podľa potrieb jednotlivých základných škôl,“ uviedol hovorca. Rozšírenie kapacity sa aktuálne robí v ZŠ s MŠ na Námestí Slovenského učeného tovarišstva, kde rekonštruujú podkrovie a vzniknú nové odborné učebne. Hneď na začiatku septembra sa rozbehnú práce na vybudovanie a modernizáciu areálu a športového ihriska v škole na Vančurovej ulici, nové strechy dostanú ďalšie dve školy. V najbližšom období sa začnú v ZŠ s MŠ na Ulici Andreja Kubinu budovať ďalšie dve triedy materskej školy.

Mesto má v zriaďovateľstve okrem materských škôl, ktoré sú súčasťou ZŠ aj samostatné MŠ. Počas leta aj v nich realizovali rekonštrukčné práce. "Kapacita materských škôl je 1830 miest. V súčasnosti je neumiestnených 22 detí. Nedostatok miesta v MŠ riešime rozšírením kapacít a rekonštrukciou materskej školy, nachádzajúcej sa na Spojnej ulici," uviedol Tomašovič. Práce začnú v roku 2019, nakoľko v tomto roku sa pripravuje projektová dokumentácia. Otvorenie zrekonštruovanej materskej školy bude v roku 2019, najneskôr v roku 2020.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z TRNAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…