Hokej-LM: Góly Sýkoru a Bezúcha na body nestačili, Krištof asistoval

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. — Foto: TASR

Poľský zástupca GKS Tychy prehral v C-skupine s fínskym IFK Helsinki 3:5, keď úvodný gól domácich strelil útočník Tomáš Sýkora. Hostia rozhodli o svojom víťazstve v tretej tretine.

Bratislava 31. augusta (TASR) - Hokejisti fínskeho klubu Kärpät Oulu vyhrali v 1. kole F-skupiny Ligy majstrov 2018/2019 nad francúzskym Les Dragons de Rouen 4:0. Asistenciou prispel k hladkému víťazstvu domácich slovenský útočník Michal Krištof, za hostí sa nepresadil Michel Miklík.

Mountfield Hradec Králové prehral v F-skupine s nemeckým Norimbergom na domácom ľade 1:2, jediný gól českého tímu dal útočník Juraj Bezúch, ktorému asistoval Roman Kukumberg. V drese hostí sa z víťazstva tešil obranca Milan Jurčina.

Nórsky Storhamar zdolal v nájazdovej dráme E-skupiny fínsku Tapparu Tampere 3:2, keď v deviatej sérii rozhodol Patrick Thoresen. Za hostí sa do štatistík nezapísal slovenský útočník Tomáš Záborský.

Hokej - Liga majstrov 2017/2018:

B-skupina:

Malmö Redhawks - TPS Turku 8:4 (1:1, 4:0, 3:3)

Góly: 7. Brygmgman, 29. Sylvegard, 32. Ekberg, 34. Görtz, 37. Sylvegard, 51. Bryggman, 58. Bryggman, 58. Sylvegard - 17. Budish, 41. Palve, 46. Suoranta, 56. Palve

EHC Red Bull Mníchov - Junosť Minsk 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Góly: 9. Voakes, 13. Parkes, 21. Voakes, 22. Parkes - 17. Volček, 36. Protasenja, 44. Razvadovskij

C-skupina:

C-skupina:

GKS Tychy - IFK Helsinki 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

Góly: 5. T. SÝKORA, 30. Komorski, 32. Cichy - 19. Motin, 27. O'Connor, 33. Petrell, 44. Motin, 53. Lessio

HC Bolzano - Skelleftea AIK 4:3 pp a sn (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 1. Catenacci, 15. Blunden, 37. Insam, rozh. náj. Petan - 15. Lindström, 21. Berglund, 55. Aaltonen

D-skupina:

HK Neman Grodno - HC Kometa Brno 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly: 11. Šmurov, 25. Jelišenko, 39. Šmurov, 44. A. Maljavko - 28. Hruška, 30. Štencel

Eisbären Berlin - EV Zug 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

Góly: 15. Dupont, 23. Olver, 24. Noebels - 15. Simion, 33. Diaz, 38. Martschini, 41. Stalberg, 59. Suri

E-skupina:

HC Oceláři Třinec – Djurgardens IF 1:6 (0:2, 1:0, 0:4)

Góly: 32. Adamský - 10. Josefsson, 20. Possler, 47. Josefsson, 48. Davidsson, 58. Bemström, 59. Widing

Storhamar Hockey Hamar - Tappara Tampere 3:2 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 38. Fogström, 44. Thoresen, rozh. náj. Thoresen - 3. Jasu, 33. Karjalainen