Dobré noviny
Matka zomierajúca na rakovinu píše dcérke dojímavé listy
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Matka zomierajúca na rakovinu píše dcérke dojímavé listy

— Foto: Facebook/Sophie George

Diagnostikovali jej rakovinu a dali jej len pár mesiacov života. Milujúca mamička svojej dcérke preto napísala dojímavé listy.

CHELMSFORD 2. septembra - Vypočuť si od lekárov nemilosrdný ortieľ o vlastnom zdravotnom stave, sa len veľmi ťažko prijíma. Ešte horšie to je, keď máte doma milujúceho manžela a malú dcérku, tak ako Sophia. Mladá žena, ktorá mala šťastie a našla svoju životnú lásku, sa vydala a svojmu manželovi porodila zdravú dcérku. Rozprávkový život so všetkým, čo k nemu patrí, sa však razom zmenil. Lekári Sophii na mozgu objavili nádor v štvrtom štádiu. Po tomto náleze jej žiaľ museli oznámiť, že sa ochorenie nedá liečiť a zostávajú jej približne dva roky života.

Foto: Facebook/Sophie George

Sophie sa so svojou diagnózou musela popasovať a uvedomiť si, čo je dôležité. Vedela, že pri svojej dcérke nebude v tých najzlomovejších a najdôležitejších situáciach, aké v živote prichádzajú. Maličkú Marciu čaká veľa dôležitých miľníkov a jej matka si to veľmi dobre uvedomovala. Nastanú chvíle, kedy dieťa ruku, pohladenie či pekne slovo svojej mamičky potrebuje. Sophie tak chcela splniť aspoň jednu z možností. Statočná mamička preto svojej princeznej napísala viacero listov, ktoré Marciu povzbudia a pripomenú, že milovaná mamina je stále s ňou. Nezabudla na udalosti akým je prvý deň v škole, svadba, príchod bábätka či narodeninové prianie. V každom liste nezabudla svojej dcére pripomenúť dôležitý fakt. „Budem na Teba dávať pozor a chrániť ťa,“ napísala Sophie.

Foto: Facebook/Sophie George

Nevyliečiteľne chorá žena verí, že Marcia v listoch nájde silu a podporu. Veď každé jedno slovo je plné lásky. „Drahá moja Marcia. Dnes nastal tvoj prvý deň v škole a aj keď tu mamička nie je, aby ťa držala za ruku a pobozkala ťa, keď pôjdeš do triedy, bude ťa pozorovať a ochraňovať. V školskej taške máš vreckovku, ktorú otecko nastriekal mamičkinou vôňou. Keď sa budeš báť, iba si k nej privoňaj, aby ti pripomenula mamu. Uvidíš, všetko bude v poriadku,“ aj takto zneli slová, ktoré boli napísané a pripravené na prvý veľký deň v škole. Okrem týchto krásnych slov, Sophie svojej dcére v liste vysvetlila, že v škole môže stretnúť aj také deti, ktoré sa jej budú smiať. Uistila ju však, že ona ju bude milovať navždy a z takýchto situácií si nemá byť smutná.

Foto: Facebook/Sophie George

Milujúca mamička si uvedomuje, že jej dcéra ju v živote nebude mať pri sebe v mnohých ťažkých situáciách. Nebude ju môcť objať, pobozkať ani pomojkať. Nedokáže urobiť nič viac, ako zanechať po sebe pár silných slov. „Nemôžem urobiť nič viac, tak jej aspoň píšem tieto listy, v ktorých ju ubezpečujem, že ju budem chrániť,“ dodáva smutná Sophia. Každý deň žije s myšlienkou, že už onedlho navždy odíde a jej dcéra zostane bez matky. Verí však, že jej milujúci manžel a otec Jay sa o ich spoločného anjelika postará a vychová z Marcie šťastnú dámu, so spomienkami na krásne detstvo, aj keď bude bez mamičky. Dievčatko je podľa slov svojej matky plné energie a veľmi veselé. „Každého svojou povahou rozosmeje,“ priznáva smutná Sophia.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…