Dobré noviny
Katolícku univerzitu v Ružomberku riadi nový rektor Demko
TASR
TASR

Katolícku univerzitu v Ružomberku riadi nový rektor Demko

Na snímke novovymenovaný rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku Jaroslav Demko (vľavo) počas vymenovania rektorov vysokých škôl prezidentom SR Andrejom Kiskom (vpravo) v Prezidentskom paláci v Bratislave 7. augusta 2018.
Na snímke novovymenovaný rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku Jaroslav Demko (vľavo) počas vymenovania rektorov vysokých škôl prezidentom SR Andrejom Kiskom (vpravo) v Prezidentskom paláci v Bratislave 7. augusta 2018. — Foto: TASR Pavol Zachar

Cieľom nového vedenia je, aby KU poskytovala kvalitnejšie vzdelanie, robila kvalitnejšiu vedu a kvalitnejší výskum.

Ružomberok 27. augusta (TASR) – Katolícku univerzitu (KU) v Ružomberku riadi od pondelka Jaroslav Demko, ktorý sa tak stal šiestym rektorom v jej doterajšej histórii. Úrad prevzal od svojho predchodcu Jozefa Jaraba v piatok 24. augusta za prítomnosti zástupcov zriaďovateľa - Antona Ziolkovského a Daniela Macka, vedenia KU a predsedu akademického senátu Miroslava Huťku.

Cieľom nového vedenia je, aby KU poskytovala kvalitnejšie vzdelanie, robila kvalitnejšiu vedu a kvalitnejší výskum. "Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je zaviesť manažérsky systém riadenia a systém riadenia kvality. Tieto kroky budú patriť medzi moje priority, pretože sú nevyhnutne potrebné na ďalšie fungovanie našej univerzity," vyhlásil Demko.

Zavedenie manažérskeho systému riadenia nie je podľa nového rektora samoúčelné. Systém prinesie zvýšenie akademickej výkonnosti a zlepší konkurencieschopnosť a rezilienciu jedinej slovenskej katolíckej univerzity.

Podľa štatútu KU chce katolíckym duchom inšpirovať nielen jednotlivcov, ale aj celú univerzitnú obec. Podľa rektora by KU na jednej strane mala byť rovnaká ako iné univerzity, teda etablovaná, fungujúca, kvalitná, akreditovaná. "Na druhej strane, ale v čom by sme mali byť iní, tak mali by sme byť inšpirujúci. Vnášať Ducha a nový dych. Mali by sme byť kvalitnejší ako ostatní. A mali by sme ísť príkladom," uviedol Demko, ktorý sa chce zamerať na stabilizovanie finančnej situácie univerzity, zastaviť pokles študentov, akreditovať čo najvyšší počet študijných programov a zlepšiť vedecko-výskumnú činnosť. Otvorí aj diskusiu o zriadení technickej akadémie.

"Tieto ciele budem realizovať v produktívnej spolupráci so všetkými zložkami univerzity. Myslím si, že rektorská vízia je atraktívna pre celú akademickú obec, ktorá sa k nej môže hlásiť," dodal.

Univerzita informácie zverejnila na svojej oficiálnej webovej stránke.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY ZO ŽILINSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…