Policajtku, ktorá bez váhania nakŕmila zanedbané cudzie bábätko, povýšili
Kristína Jurzová
Kristína Jurzová

Policajtku, ktorá bez váhania nakŕmila zanedbané cudzie bábätko, povýšili

Za svoj čin plný materinskej lásky si získala uznanie celého sveta. A jej hrdinstvo si všimli aj kompetentní v jej krajine, ktorý ju odmenili povýšením.

Celeste Ayalová počas dojčenia neznámeho bábätka. — Foto: Facebook/Marcos Heredia, Facebook/Cele Ayala

BUENOS AIRES 23. augusta (Dobré noviny) - Pred pár dňami sa táto argentínska policajtka stala celosvetovým symbolom materstva, pretože bez váhania nadojčila cudzie dieťa. Obdivoval ju celý svet, no dočkala sa aj oficiálnej odmeny, pretože ju v práci za tento hrdinský čin povýšili.

Pre Celeste Ayalovú sa to začalo úplne nevinne, a to bežným príchodom do práce, konkrétne do služby v Detskej nemocnici Sister Maria Ludovica v Buenos Aires. V jednom okamihu sa v nemocnici zjavilo podvyživené dieťatko, ktorého matka mala, evidentne, problém sa oň postarať. Ako sa vyjadrili zamestnanci, vraj smrdelo a bolo celé špinavé.

Dieťa plakalo, nedokázalo sa utíšiť a všetkým naokolo naznačovalo, čo mu naozaj chýba. Všimla si to aj Celeste a okamžite zasiahla. „Všimla som si, že bolo hladné. Preto si dávalo ruky do úst. Požiadala som preto, že si ho vezmem do náručia a nadojčím ho,“ spomína žena bez predsudkov. Celeste totiž vôbec neprekážalo, že je bábätko „ušmudlané“. Práve naopak, keď situáciu sledovala, veľmi ju to zasiahlo.

Obdivuje ju celý svet

Pri intímnej situácii, akou dojčenie, bezpochyby, je, odfotil obetavú policajtku jej kolega, ktorý záber následne zverejnil. Ten sa okamžite stal hitom, veď doposiaľ si vyslúžil cez 110-tisíc zdieľaní. „Chcem zverejniť krásne a obrovské gesto lásky, ktoré si dnes vykonala pre toto malé dieťa. Nepoznala si ho, no zachovala si sa ako matka. Nezaujímalo ťa, či bolo špinavé alebo smrdelo, ako to opisovali zamestnanci nemocnice. Úžasná kolegyňa,“ napísal k fotografii jej zhotoviteľ.

Miestny hasičský útvar, ktorého súčasťou je aj Celeste, jej vyslovili podporu. „Chceme zablahoželať dobrovoľnej hasičskej kadetke Celeste Ayalaovej, ktorá včera pracovala ako policajtka a počas svojej služby v nemocnici dojčila neznáme bábätko, ktoré veľmi plakalo,“ vyjadrili sa hasiči. Nezabudli dodať, že takéto činy ich napĺňajú pýchou a motivuje ich to ešte usilovnejšie spolupracovať s miestnymi.

Polícia je na ňu hrdá

Jej materinský cit ocenil dokonca aj minister pre bezpečnosť provincie Buenos Aires Cristian Ritondo, ktorý Celeste povýšil z hodnosti dôstojníka na seržanta. „Chceli by sme ti osobne poďakovať za toto gesto spontánnej lásky, ktorým si dokázala upokojiť detský plač. To je typ polície, na ktorú sme hrdí, polícia, ktorú chceme,“ napísal na sociálnej sieti Twitter.

Celeste si vyslúžila aj obrovské množstvo krásnych slov od cudzích ľudí. „V rýchlom a pomýlenom svete je tu takýto jednoduchý čin lásky a veľkorysosti. Celeste Ayalaová, ako matka vás pozdravujem,“ znel jeden spomedzi viac ako 150-tisíc komentárov.

K tomuto príbehu, ktorý doslova obletel celý svet, sa napokon vyjadrila aj samotná policajtka. „Bol to smutný okamih, zlomil mi dušu, keď som ho takto videla. Spoločnosť by mala byť citlivá na otázky týkajúce sa detí, to sa nemôže diať,“ vyjadrila sa pre portál Cronica.

Miestne médiá oznámili, že dieťa bolo jedným zo šiestich súrodencov, pričom podvyživení boli úplne všetci. A poukázali aj na jednu zaujímavosť. Celeste urobila tento hrdinský krok 14. augusta, čo je zhodou náhodou národný deň ženského dôstojníkov v Argentíne. Povýšenie si teda oprávnene zaslúžila.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…