Majster Manchester City deklasoval v 2.kole Huddersfield

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. — Foto: TASR/AP

Dvomi gólmi v prvom polčase poslal domácich za plným bodovým ziskom argentínsky útočník Sergio Agüero.

Londýn 19. augusta (TASR) - Anglický futbalový majster Manchester City vyhral aj v 2. kole Premier League, keď v nedeľu na domácej pôde nedal šancu hráčom Huddersfield Town a deklasoval ich 6:1.

Dvomi gólmi v prvom polčase poslal domácich za plným bodovým ziskom argentínsky útočník Sergio Agüero, ktorý v druhom dejstve zavŕšil hetrik, do listiny strelcov sa za ManCity zapísali aj Brazílčan Gabriel Jesus a Španiel David Silva, hosťujúci Holanďan Terence Kongolo si dal v závere vlastný gól.

Zverenci španielskeho trénera Pepa Guardiolu majú na konte plný počet šesť bodov. V druhom zápase vyhral Watford na pôde Burnley 3:1 a rovnako má na konte dve víťazstvá.

Premier League - 2. kolo:

FC Burnley - FC Watford 1:3 (1:1)

Góly: 6. Tarkowski - 3. Gray, 48. Deeney, 51. Hughes

Manchester City - Huddersfield Town 6:1 (3:1)

Góly: 25., 35. a 75. Agüero, 31. Jesus, 48. Silva, 84. Kongolo (vlastný) - 43. Stankovič