Dobré noviny
V Banskej Bystrici nájdu prácu desiatky IT špecialistov
SITA
SITA

V Banskej Bystrici nájdu prácu desiatky IT špecialistov

Bratislavská firma Pantheon Technologies otvorila v srdci Slovenska nové centrum pre 40 ľudí. Má ísť prevažne o ľudí zo stredu a východu krajiny.

BANSKÁ BYSTRICA 2. júla - Zamestnanie pre minimálne 40 špecialistov na informačné technológie poskytne nové výskumné a vývojové centrum, ktoré v utorok v Banskej Bystrici otvorila bratislavská firma Pantheon Technologies, špecializujúca sa vývoj prototypových softvérov a sieťové technológie.

Uviedol to jej spolumajiteľ a výkonný riaditeľ Tomáš Jančo s tým, že 40 pracovníkov chcú zamestnať do konca tohto roka v prvej fáze rozvoja banskobystrickej pobočky pri predpokladanej investícii minimálne dva milióny eur.

Pantheon Technologies vo svojej bratislavskej centrále v súčasnosti zamestnáva 80 ľudí, pre zvyšujúci sa dopyt zákazníkov potrebuje prijať nových. Pre expanziu do Banskej Bystrice sa rozhodla so zámerom získať kvalitných odborníkov zo stredu aj východu Slovenska, ktorí nemajú záujem presídliť sa do Bratislavy.

"Na pohovoroch sa stretávame s tým, že veľmi veľa ľudí nechce migrovať do Bratislavy. Ľudia chcú pracovať v regióne, tak prečo im nevytvoriť pracovisko. Snažíme sa osloviť ľudí z tohto regiónu a aj z východu, ktorí sa skôr nasťahujú do Banskej Bystrice ako do Bratislavy," povedal Jančo.

Do nového výskumného a vývojového centra firma hľadá hlavne mladých ľudí, a to nielen vysokoškolsky vzdelaných. Záujem má napríklad o absolventov programovania na banskobystrickej Strednej priemyselnej škole Jozefa Murgaša.

"Priemerný vek v našej firme je 26 a pol roka. Nie je problém zamestnať absolventov, hoci nemajú skúsenosti. Radšej zamestnáme mladých ľudí, ktorí nemajú pracovné návyky, ako keby sme ich mali odúčať od zlých návykov," podotkol Jančo. Ďalšou fázou rozvoja banskobystrickej pobočky má byť otvorenie edukačného centra v spolupráci s miestnymi školami.

Firma Panteon Technologies je na trhu od roku 2001, v súčasnosti má obchodné aktivity v 24 krajinách sveta. Obchodné zastúpenie má aj v známom Silicon Valley v USA.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…