Vo Vysokých Tatrách zmodernizujú ďalšie lanovky a lyžiarske trate
TASR
TASR

Vo Vysokých Tatrách zmodernizujú ďalšie lanovky a lyžiarske trate

Modernizácia lyžiarskych stredísk vo Vysokých Tatrách pokračuje aj v roku 2013.

Na snímke osemmiestna sedačková lanovka vyváža lyžiarov na štart zajzdovky Buková hora v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Tatranská Lomnica 27. júna (TASR) - Modernizácia lyžiarskych stredísk vo Vysokých Tatrách pokračuje aj v roku 2013. Novinkou najbližšej zimnej sezóny by mala byť 15-miestna lanovka z medzistanice Štart na Skalnaté pleso a dve upravené zjazdovky s umelým zasnežovaním. Ich výstavba odštartuje terénnymi úpravami v týchto dňoch.

Za spomínaným projektom stojí spoločnosť Tatry mountain resorts, a. s. (TMR). Jej hovorkyňa Zuzana Fabianová informovala, že najväčšie investície spoločnosti smerovali v poslednom období najmä do Tatranskej Lomnice. Za posledných päť rokov sa náklady do lanovej prepravy a infraštruktúry v tejto časti Tatier vyšplhali na viac ako 33 miliónov eur.

"Investovanie do oranžovej 6-sedačkovej lanovky z Tatranskej Lomnice na medzistanicu Štart v roku 2010, do modrej 8-sedačkovej lanovky na Bukovej hore v roku 2011, či do novinky - 15-miestnej gondoly, ktorá sa predstaví v zimnej sezóne 2013/14, sú prelomom v prevádzke horských stredísk. Zvyšovanie bezpečnosti prepravy najmodernejším systémom lanoviek a tým väčšia odolnosť voči silnej veternosti v Tatrách sú argumentmi, prečo prichádza spoločnosť TMR s novou lanovkou," priblížila Fabianová.

Projekt výstavby dvoch zjazdových tratí pre lyžiarov bude pozostávať z obnovy pôvodnej červenej zjazdovky - Esíčka zo Skalnatého plesa na Čučoriedky a výstavby Bukovej hory II, ktorá bude ľahkou, modrou zjazdovkou. "Menej zdatní lyžiari majú problém zlyžovať prudké úseky na červených zjazdovkách. Novými modrými trasami v dĺžke približne dva kilometre dostane Lomnica charakter plne rodinného strediska, kde si lyžovačku užijú okrem freeriderov, či bežných lyžiarov aj rodiny s deťmi,"zhodnotila Fabianová.

Vysoké Tatry sa podľa jej slov tešia v poslednom období vďaka stále kvalitnejším službám ale i rôznorodým marketingovým aktivitám, z narastajúcej návštevnosti. Za posledné štyri roky sa počet ubytovaných hostí vo Vysokých Tatrách zdvojnásobil. Príkladom pozitívneho trendu je aj samotná Tatranská Lomnica. Počet klientov tohto strediska narástol od roku 2010 o 58 %.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…