Takáto bola ich láska. Najkrajšie momenty vzťahu Sagana a jeho Katky
TASR, Dobré noviny
TASR, Dobré noviny

Takáto bola ich láska. Najkrajšie momenty vzťahu Sagana a jeho Katky

Takáto bola cesta lásky manželov Saganovcov. Tajné randenie, rozprávková svadba, narodenie syna aj rozchod cez internet.

— Foto: Koláž DN/Instagram

Bratislava 18. júla (TASR/Dobré noviny) - Slovenský cyklista Peter Sagan (28) v stredu večer oznámil rozchod so svojou manželkou Katarínou (29), s ktorou majú spoločného syna Marlona.

Galéria

Galéria

Peter Sagan a Katarína Smolková, finalistka súťažiaca o korunku miss v roku 2007, sa zoznámili prostredníctvom jej brata a svoj vzťah skrývali až do konca roka 2013. Ako neskôr Sagan pre médiá priznal, nebola to láska na prvý pohľad, no vzájomné sympatie sa napokon pretavili do lásky.

Katka a Peťo v čase, keď spolu ešte len randili.
Katka a Peťo v čase, keď spolu ešte len randili. Foto: Facebook/Katarina Sagan

Rozprávková svadba

Saganovci mali rozprávkovú svadbu 11. novembra 2015 v kostole v Dolnom Kubíne, odkiaľ nevesta pochádzala. Udalosť roka si nenechali ujsť tisícky fanúšikov našej cyklistickej jednotky.

Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan a jeho manželka Katarína vypustili holubice po svadobnom obrade v rímsko-katolíckom kostole v Dolnom Kubíne 11. novembra 2015.
Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan a jeho manželka Katarína vypustili holubice po svadobnom obrade v rímsko-katolíckom kostole v Dolnom Kubíne 11. novembra 2015. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Po medializovanej svadbe žili spolu v Monaku, kde má „Tourminátor“ zo Žiliny trvalý pobyt. Katka ako vyštudovaná manažérka sa starala o marketing svojho manžela.

Manželia Peter Sagan a Katarína Saganová pred hotelom po skončení 16. etapy Tour de France, 18. júla 2016 vo švajčiarskom Oberhofene.
Manželia Peter Sagan a Katarína Saganová pred hotelom po skončení 16. etapy Tour de France, 18. júla 2016 vo švajčiarskom Oberhofene. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Narodenie synčeka

Necelé dva roky po svadbe zverejnili na sociálnej sieti fotografiu s vtipným komentárom a oznámili tak celému svetu, že čakajú spolu svojho prvého potomka: „Toto asi nebude z palaciniek ;) Život je o láske!“

Toto asi nebude z palaciniek ;) Život je o láske!
Toto asi nebude z palaciniek ;) Život je o láske! Foto: Twitter/Peter Sagan

Dňa 25. októbra 2017 sa im narodil syn Marlon, ktorého doteraz starostlivo skrývajú pred zrakmi novinárov. V januári tohto roka svet obletela správa, že malého chlapčeka by mal dokonca pokrstiť samotný pápež. Napokon však trojčlenná rodinka absolvovala iba generálnu audienciu u hlavy katolíckej cirkvi, počas ktorej mu Sagan venoval podpísaný dres majstra sveta a bicykel v pápežských farbách s nápisom „Francesco“. 

Svetový šampión v cestnej cyklistike Peter Sagan pózuje so svojou manželou Katarínou pred 2. ročníkom galavečera Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) 18. októbra 2016 v Abú Zabí.
Svetový šampión v cestnej cyklistike Peter Sagan pózuje so svojou manželou Katarínou pred 2. ročníkom galavečera Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) 18. októbra 2016 v Abú Zabí. Foto: TASR/AP
Peťo a Katka aj so synčekom Marlonom v kočíku.
Peťo a Katka aj so synčekom Marlonom v kočíku. Foto: Instagram

Rozchod cez internet

O Saganovi sa v poslednej dobe hovorí najmä v súvislosti s tohtoročnou Tour de France, kde Slovák žne jeden úspech za druhým. Slovenský mediálny priestor a fanúšikov však v stredu večer obletel status na sociálnej sieti, v ktorom Peter Sagan oznámil rozchod so svojou manželkou

Peter a Katka v časoch zamilovanosti.
Peter a Katka v časoch zamilovanosti. Foto: Facebook/Katarina Sagan

„Po dlhom a dôkladnom rozhovore sme s Katkou dospeli k záveru, že by bolo oveľa lepšie, ak by sme ako pár skončili. Cítime, že by sme mali pokračovať v našich životoch ako dobrí priatelia a obaja súhlasíme, že je to správne rozhodnutie. Zaľúbili sme sa do seba, prešli sme fantastickú cestu a dostalo sa nám požehnania v podobe krásneho syna Marlona. Katka je dôležitou súčasťou môjho života, podporovala ma počas všetkých tých rokov v mojej profesionálnej kariére a je skvelou matkou. Necítime k sebe nič zlé, iba pôjdeme svojou vlastnou cestou so vzájomným rešpektom. Naším spoločným zameraním teraz bude Marlon. Budeme robiť všetko pre to, aby sme mu poskytli starostlivé prostredie pre jeho výchovu a budeme oddanými a milujúcimi rodičmi, ktorých potrebuje. Viac to už nebudem komentovať a chcem sa vopred poďakovať všetkým za rešpektovanie nášho súkromia,“ znie preklad postu z angličtiny, ktorý následne publikovali viaceré relevantné webové portály.

Trojnásobný majster sveta v cyklistike Slovák Peter Sagan a jeho manželka Katarína Saganová prichádzajú na pravidelnú generálnu audienciu na Námestí sv. Petra vo Vatikáne 24. januára 2018.
Trojnásobný majster sveta v cyklistike Slovák Peter Sagan a jeho manželka Katarína Saganová prichádzajú na pravidelnú generálnu audienciu na Námestí sv. Petra vo Vatikáne 24. januára 2018. Foto: TASR/AP

Už ste čítali?

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…

Vzťahový poradca: Muž nedokáže dať žene, čo potrebuje, kým v…

Muži majú v sebe malého zraneného chlapca, ktorého musia najprv…

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…

Na Slovensku ju posielali na potrat, Švajčiari zachránili jej…

Bežné vyšetrenie spustilo lavínu zlých správ. Tehotná…