Na Uprising príde aj jamajská formácia Israel Vibration
SITA
SITA

Na Uprising príde aj jamajská formácia Israel Vibration

Dvojicu Lascelle "Wiss" Bulgin a Cecil "Skelly" Spence bude sprevádzať kapela Roots Radics.

BRATISLAVA 26. júna - Na šiestom ročníku Uprising Reggae Festivalu, ktorý sa uskutoční 23. a 24. augusta tradične na bratislavských Zlatých pieskoch, vystúpi aj jamajská roots reggae skupina Israel Vibration spolu so sprievodnou kapelou Roots Radics.

Israel Vibration vznikli začiatkom 70. rokov v jamajskom Kingstone v zložení Lascelle "Wiss" Bulgin, Albert ""Apple Gabriel" Craig a Cecil "Skelly" Spence.

Členovia skupiny sa zoznámili už v detstve v rehabilitačnom centre, kde sa liečili z obrny. Po niekoľkých rokoch, keď sa živili spevom na ulici, sa im v roku 1976 podarilo vydať prvý singel Why Worry.

Skladba zaznamenala úspech a Israel Vibration následne začali vystupovať ako predskokani na koncertoch interpretov ako Dennis Brown, Inner Circle alebo Bob Marley.

Debutovali v roku 1978 albumom The Same Song, po ktorom nasledovali medzinárodne úspešné štúdiovky Unconquered People (1979) a Why You So Craven (1981). V roku 1987 podpísali zmluvu s vydavateľstvom RAS Records, ktoré založil producent Doctor Dread.

V súčasnosti majú na svojom konte už viac než dvadsať albumov. V roku 1997 zo skupiny odišiel Albert "Apple Gabriel" Craig, ktorý o dva roky neskôr vydal sólový album Another Moses.

Headlinerom Uprising Reggae Festivalu bude tento rok jamajský spevák, rapper, producent a herec Ky-Mani Marley, syn legendárneho Boba Marleyho.

Na podujatí sa tiež predstavia napríklad portugalská elektronická formácia Buraka Som Sistema, francúzska skupina Dub Incorporation, britské legendy Macka B a Mad Professor, americká hip-hopová skupina The Pharcyde, britský drum 'n' bassový dídžej Benny Page, talianska skupina Mellow Mood, jamajský dancehall-reggae hudobník Busy Signal, poľskí producenti Dreadsquad so speváčkou Kasiou Malendou a Jamajčanom Blackout Ja, jamajskí speváci Protoje a Randy Valentine, poľský root-stepový producent Radikal Guru s írskym spevákom Cianom Finnom a tiež britské soundsystémy Channel One Sound System, Earl Gateshead z Trojan Sound System a Mungo’s Hi Fi Sound System.

Permanentky na festival sa predávajú v sieti Ticketportal po 30 eur, pričom táto cena platí do konca júna. Následne budú lístky stáť 35 eur. V predaji sú aj VIP lístky v limitovanom množstve.

Agentúru SITA za organizátorov informovala Silvia Turnerová.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…