Hantuchová a Rybáriková skončili na raketách českých tenistiek

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová rovnako ako jej kolegyňa z fedcupového tímu Magdaléna Rybáriková neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová Foto: TASR/AP

Wimbledon 25. júna (TASR) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová rovnako ako jej kolegyňa z fedcupového tímu Magdaléna Rybáriková neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Zverenka španielskeho trénera Eduarda Nicolasa prehrala s nasadenou tridsaťdvojkou Češkou Klárou Zakopalovou v dvoch setoch 4:6 a 3:6. Jej singlovým maximom na tráve All England Clubu zostáva štvrťfinále z roku 2002.

Hantuchovej nevyšiel úvod zápasu so Zakopalovou, keď dvakrát stratila podanie a Češka si vybudovala náskok 3:0. Víťazka turnaja v Birminghame síce v ďalších minútach vyrovnala na 4:4, no koncovka prvého setu patrila Zakopalovej. V druhom dejstve síce Hantuchová vyrovnala z 0:2 na 2:2, súperka jej však potom opäť odskočila na rozdiel dvoch gemov a zápas už dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:3 premenila agresívne hrajúca Zakopalová hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Hantuchovou na 2:3.

Magdaléna Rybáriková Foto: TASR/AP

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Zverenkyňa trénera Petra Hubera prehrala s Češkou Barborou Záhlavovou Strýcovou v troch setoch 7:5, 0:6 a 1:6.

V úvodnom dejstve odvrátila dva setbaly a získala ho vo svoj prospech, v ďalšom priebehu zápasu však už uhrala iba jediný gem. Záhlavová-Strýcová upravila vzájomnú bilanciu s Rybárikovou na 2:1, v 2. kole ju čaká Bulharka Cvetana Pironkovová.

ženy - dvojhra - 1. kolo:

Klára Zakopalová (32-ČR) - Daniela HANTUCHOVÁ (SR) 6:4, 6:3, Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR) - Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (SR) 5:7, 6:0, 6:1