Slovenské hokejistky a tréneri sa zdokonaľujú na kempe vo Fínsku
TASR
TASR

Slovenské hokejistky a tréneri sa zdokonaľujú na kempe vo Fínsku

Zo Slovenska cestovali do Fínska Nikola Nemčeková, Laura Šulíková, Júlia Matejková, Nina Kučerková a brankárka Ema Pösingerová. Okrem nich sú súčasťou kempu aj členovia realizačných tímov.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR/ Oliver Ondráš

Bratislava 13. júla (TASR) - Na rozvojový kemp ženského hokeja vo fínskom Vierumäki dostalo pozvánku 106 hokejistiek do 18 rokov z 22 krajín sveta, nechýba medzi nimi ani pätica Sloveniek.

Zo Slovenska cestovali do Fínska Nikola Nemčeková, Laura Šulíková, Júlia Matejková, Nina Kučerková a brankárka Ema Pösingerová. Okrem samotných hráčok sú súčasťou týždeň trvajúceho kempu aj členovia realizačných tímov. Boli rozdelení do ôsmich družstiev a každé bude viesť osobnosť z histórie ženského hokeja. Takými sú napríklad bývalá dlhoročná trénerka a generálna manažérka kanadskej reprezentácie Melody Davidsonová, bývalá brankárka švédskeho tímu Valentina Lizanová či trojnásobná majsterka sveta Molly Engstromová z USA. Ich poznatkami a postrehmi sa riadia aj tréner reprezentácie žien do 18 rokov Peter Kúdelka a trénerka brankárok Monika Kvaková. Obaja sú v kempe zaradení do realizačných tímov. "Máme tu nabitý program. Tréningy na ľade, na suchu, prípravu na tréning, jeho zhodnotenie, prípravu pred zápasmi a samotné zápasy," uviedol Kúdelka pre web hocekyslovakia.

Podľa Kúdelku je pre slovenské hokejistky veľkým plusom možnosť konfrontovať svoje schopnosti s hráčkami z ostatných krajín. "Aj pre mňa je to veľká skúška a perfektná skúsenosť. Na takomto kempe som po prvý raz a je to veľmi poučné."

Vo Fínsku sa zároveň uskutočňujú aj ďalšie dva projekty IIHF. Úlohou Women's Hockey Leadership Development Program je dlhodobé plánovanie a stratégia rozvoja ženského hokeja. Tohto programu sa vo Fínsku zúčastňuje aj Ľubomíra Kožanová. Ďalšie zastúpenie má Slovensko aj v projekte World Girls' Ice Hockey Weekend Program, ktorého cieľom je rozvoj náborovej činnosti a práce s najmenšími hokejistkami. Súčasťou tohto programu je Gabriela Sabolová a jednou z jeho inštruktoriek Diana Kosová – riaditeľka Odboru projektov a rozvoja SZĽH.

Už ste čítali?

Babička z trhoviska v Nových Zámkoch dojala celý slovenský internet.…

Pani Margit roky pomáhala cudzím ľuďom. Dnes si staručká vdova privyrába…

Malá rodinná firma z Nitry slávi historický úspech: Ako prví…

Obrovský úspech pre Slovensko priniesla jedna malá firmička z Nitry.

Obetavý otec nosí hendikepovaného syna na chrbte, aby mu ukázal…

Najväčšou záľubou rodiny Benkovcov je turistika. A nevynechávajú…

Na Liptove sa pred svetom ukrýva čarovná dolina, ktorá je ideálna…

Iba málokde nájdete na takom malom kúsku toľko zaujímavostí.…

Čech a Slovenka sa vzali po 15-minútovej známosti. So svadbou…

Ich život nebol jednoduchý, no osud im napokon skrížil cesty. Toto je skutočný…

Muž, ktorý dal Slovensku Horalky, ich vymyslel vďaka chybe pri…

Kultová slovenská pochúťka má už viac ako 50 rokov. Za jej…

Súrodenci z Prešova vyrábajú nádherné sukne starodávnou technikou,…

Málokto na Slovensku si môže povedať, že je jediný. A ešte k tomu…

V malej dedinke na východe tvorí Jarka vyšívané šaty, do ktorých…

Už od malička jej podávali ruky ihly a látky. Svoj detský sen si splnila…