Ružomberok do novej sezóny s viacerými zmenami a túžbou ísť do Európy
TASR
TASR

Ružomberok do novej sezóny s viacerými zmenami a túžbou ísť do Európy

Klub si nedával konkrétne ciele na umiestnenie, ale športový riaditeľ Dušan Tittel by si chcel opäť s tímom zahrať v pohárovej Európe.

Hráči MFK Ružomberok v príprave, archívna snímka. — Foto: TASR - Dušan Hein

Ružomberok 13. júla (TASR) - Futbalový klub MFK Ružomberok vkročí do novej sezóny Fortuna ligy s viacerými zmenami v kádri, ale i v realizačnom tíme. Na lavičke sa predstaví česká dvojica David Holoubek a Jiří Jarošík. Klub si nedával konkrétne ciele na umiestnenie, ale športový riaditeľ Dušan Tittel by si chcel opäť s tímom zahrať v pohárovej Európe.

"Ja permanentne na trénera tlačím, že druhé miesto je neúspech, no berieme to samozrejme s humorom. Chceme byť lepší ako minulý rok a nielen bodovo, výsledkovo, ale aj po hernej stránke. Samozrejme, veľmi radi by sme boli, keby sa znova do Ružomberka vrátila pekná 'tour' Európou," povedal na piatkovej tlačovke pred štartom sezóny Tittel. "Chceme to dotiahnuť čo najvyššie. Určite do každého zápasu pôjdeme s tým, že chceme vyhrať a z toho nikdy nezľavíme," vyjadril sa k danej téme Holoubek.

Ten vystriedal na pozícii hlavného trénera Norberta Hrnčára. "Po dvoch rokoch sa predchádzajúcej trénerskej dvojici Norbert Hrnčár – Richard Höger skončila zmluva. Vedenie klubu sa rozhodlo hľadať nové riešenie, aby sme sa posunuli ďalej. Prvý rok sme skončili na 3. mieste, hrali európsku súťaž, no druhý rok, najmä jeho jarná časť, hoci mužstvo sa prebojovalo do finále Slovenského pohára, nebola podľa našich predstáv. Hľadali sme možných kandidátov po celom Československu, aby sme našli trénerov, ktorí vedia pracovať s mladými hráčmi a takisto majú skúsenosti. Som rád, že sa nám podarilo do klubu dotiahnuť dvojicu Holoubek –Jarošík. Tento tandem má všetky predpoklady napĺňať naše myšlienky a zámery pri prebudovaní mužstva," vysvetlil Tittel.

"Tých zmien, ktoré sa udiali po uplynulej sezóne, je niekoľko. Či už v realizačnom tíme alebo v hráčskom kádri. Čo sa týka prípravy, išlo hlavne o konfrontácie s českými mužstvami, zväčša z najvyššej súťaže. V sobotu (14. júla) mužstvo ešte čaká generálka proti Třincu," povedal generálny riaditeľ Ľubomír Golis.

V porovnaní s jarnou časťou uplynulej sezóny na aktuálnej súpiske Liptákov chýba deväť mien – Peter Maslo, Branislav Ľupták, Jozef Menich, Artur Pikk, Mário Almaský (všetkým sa skončili kontrakty), Lukáš Urminský (zmluva sa naplní 31. júla), Nermin Haskič (ukončenie spolupráce po vzájomnej dohode), Šimon Kupec (v riešení hosťovanie v GKS Katovice) a Róbert Gešnábel (dočasné pozastavenie činnosti zo strany SFZ). Na druhej strane pod Čebraťom zatiaľ rátajú s piatimi novými tvárami - brankárom Janom Čvrtečkom zo Sparty Praha, Macedóncom Janim Urdinovom, Ismarom Tandirom z Bosny a Hercegoviny, Viktorom Jedinákom z Podbrezovej a Filipom Twardzikom, ktorý naposledy hrával vo Vítkoviciach. Zatiaľ do zápasového kolotoča ešte nenaskočí Dominik Kružliak, no po plastike krížneho väzu, ktorej sa podrobil vo februári, už s mužstvom trénuje.

Liptáci sa na nový ligový ročník začali hotovať 14. júna v domácich podmienkach a potom absolvovali takmer dvojtýždňové sústredenie v Čechách (Nymburk, Uherský Brod). Všetkých päť vážnejších zápasových previerok "Ruža" odohrala za riekou Moravou. Podľahla Baníku Ostrava 0:1, remizovala na pražskom Strahove so Spartou (0:0) a v Pardubiciach (0:0), prehrala v Olomouci (1:2) a vyhrala v Karvinej (3:1). "V zápasoch s poprednými českými tímami sme obstáli herne, ale nie výsledkovo, s čím nemôžeme byť spokojní. Prejav mužstva však bol slušný," uviedol Holoubek. "V príprave sme kládli dôraz predovšetkým na dobrú defenzívu. Keď dostanete dva – tri góly, je problém zápas otáčať. Do útoku stále hľadáme hráča, ktorý je schopný streliť viac gólov. Chceme sa prezentovať náročným a atraktívnym futbalom, ktorý bude divákov lákať."

Šéfovi šatne Jánovi Maslovi sa leto zaliečalo. "Bola to tvrdá, dobrá príprava, potrebujeme ešte zapracovať niektorých nových hráčov do mužstva. Aj samotné zápasy ukázali, že je na čom stavať. Verím, že to premietneme i do ligy," dodal.

Káder: Matúš Macík, Jan Čtvrtečka, Ivan Krajčírik – Dominik Kružliak, Ján Maslo, Mário Mrva, Dominik Kunca, Filip Twardzik, Matej Madleňák, Michal Jonec, Jani Urdinov, Matej Čurma, Matúš Kmeť, Kristi Qose, Peter Gál-Andrezly, Dalibor Takáč, Matej Kochan, Tihomir Kostadinov, Erik Daniel, Viktor Jedinák, Adam Brenkus, Štefan Gerec, Rastislav Kružliak, Ismar Tandir, David Čapek

tréner: David Holoubek, asistent: Jiři Jarošík, tréner brankárov: Ľuboš Hajdúch

príchody: Ismar Tandir (MFK Frýdek-Místek), Filip Twardzik (MFK Vítkovice), Jani Urdinov (Bohemians 1905 Praha) – v riešení, Viktor Jedinák (FK Železiarne Podbrezová) – v riešení, Jan Čtvrtečka (Sparta Praha) – v riešení (hosťovanie)

odchody: Nermin Haskič (ukončenie zmluvy), Peter Maslo, Branislav Lupták, Jozef Menich, Artur Pikk, Mário Almaský (všetci skončenie zmluvy), Šimon Kupec (hosťovanie GKS Katovice – v riešení)

Už ste čítali?

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…

Vzťahový poradca: Muž nedokáže dať žene, čo potrebuje, kým v…

Muži majú v sebe malého zraneného chlapca, ktorého musia najprv…

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…

Na Slovensku ju posielali na potrat, Švajčiari zachránili jej…

Bežné vyšetrenie spustilo lavínu zlých správ. Tehotná…