Prešov o necelé dva týždne privíta Národné stretnutie mládeže P18
TASR
TASR

Prešov o necelé dva týždne privíta Národné stretnutie mládeže P18

Mladí sa po prvýkrát v histórii Slovenska zapoja do špeciálneho Popoludnia angažovanosti a N(M)oci modlitby. Akcia v podobných rozmeroch sa koná po tretíkrát v histórii našej krajiny.

Ilustračná snímka. — Foto: TASR - Oliver Ondráš

Prešov 13. júla (TASR) - Takmer štyri tisícky mladých ľudí sa stretnú o necelé dva týždne v metropole Šariša. Vo štvrtok 26. júla sa v Prešove začne Národné stretnutie mládeže P18, ktoré potrvá do nedele 29. júla. Ako uviedol Michal Lipiak z Komunikačného tímu P18, počas štyroch dní prežijú mladí ľudia z celého Slovenska i zahraničia ich medzizastávku na Svetové dni mládeže (SDM), ktoré sa uskutočnia v januári 2019 v Paname.

"Mozaika duchovného a umeleckého programu, v ktorom vystúpia stovky hostí, láka na množstvo čísiel pripravených špeciálne na mieru. Program bude previazaný katechézami, stretnutiami mladých v malých skupinách a svedectvami. Chýbať nebude takzvané Expo povolaní s prehliadkou stoviek rehoľníkov, open air koncerty a divadelné predstavenia. Mladí sa po prvýkrát v histórii Slovenska zapoja do špeciálneho Popoludnia angažovanosti a N(M)oci modlitby. Akcia v podobných rozmeroch sa koná po tretíkrát v histórii našej krajiny," povedal Lipiak.

"Sme radi, že privítame mladých a veríme, že sa tu budú cítiť ako doma. My sa tu tak už cítime," povedal hlavný zodpovedný za P18 Ondrej Chrvala, ktorý sa nachádza už v meste. V najbližších dňoch budú k nemu pribúdať ďalší členovia organizačného tímu.

"Prosíme o modlitby a o trpezlivosť s nami. Ide o podujatie, ktoré počas posledných príprav i akcie predpokladá zvýšený počet návštevníkov v meste. Plnšie môžu byť prevažne miesta, kde budú účastníci bývať, stravovať sa, alebo kde bude prebiehať hlavný program. Počas záverečnej svätej omše, ktorá je v programe v nedeľu 29. júla, bude výluka dopravy na Hlavnej ulici, od približne 11.45 h do 14.15 h," avizoval Chrvala.

Oficiálna príprava Národného stretutia mládeže P18 v Prešove sa začala vlani v septembri po blahorečení saleziána, kňaza Titusa Zemana. Tím P18 predpokladá, že do mesta príde vyše 4000 ľudí. Hoci je oficiálne prihlasovanie na P18 už uzavreté, k dispozícii je možnosť zaregistrovať sa priamo na mieste, avšak už bez možnosti získania stravy a ubytovania.

Hlavným organizátorom Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove je Katolícka cirkev na Slovensku. Organizuje ho v spolupráci s mestom Prešov a Prešovským samosprávnym krajom.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z PREŠOVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Babička z trhoviska v Nových Zámkoch dojala celý slovenský internet.…

Pani Margit roky pomáhala cudzím ľuďom. Dnes si staručká vdova privyrába…

Malá rodinná firma z Nitry slávi historický úspech: Ako prví…

Obrovský úspech pre Slovensko priniesla jedna malá firmička z Nitry.

Obetavý otec nosí hendikepovaného syna na chrbte, aby mu ukázal…

Najväčšou záľubou rodiny Benkovcov je turistika. A nevynechávajú…

Na Liptove sa pred svetom ukrýva čarovná dolina, ktorá je ideálna…

Iba málokde nájdete na takom malom kúsku toľko zaujímavostí.…

Čech a Slovenka sa vzali po 15-minútovej známosti. So svadbou…

Ich život nebol jednoduchý, no osud im napokon skrížil cesty. Toto je skutočný…

Muž, ktorý dal Slovensku Horalky, ich vymyslel vďaka chybe pri…

Kultová slovenská pochúťka má už viac ako 50 rokov. Za jej…

Súrodenci z Prešova vyrábajú nádherné sukne starodávnou technikou,…

Málokto na Slovensku si môže povedať, že je jediný. A ešte k tomu…

V malej dedinke na východe tvorí Jarka vyšívané šaty, do ktorých…

Už od malička jej podávali ruky ihly a látky. Svoj detský sen si splnila…