Dubovcová so Štrbovou prehrali s Nemkami, play off si nezahrajú
TASR
TASR

Dubovcová so Štrbovou prehrali s Nemkami, play off si nezahrajú

Počas budúceho týždňa budú Dubovcová a Štrbová reprezentovať Slovensko na majstrovstvách Európy v Holandsku (17. - 21. júla).

Na snímke beachvolejbalové hráčky Natália Dubovcová (vľavo) a Andrea Štrbová. — Foto: TASR - Andrej Galica

Gstaad 12. júla (TASR) - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová nepostúpili zo skupinovej fázy do play off turnaja najvyššej kategórie Five stars (Major) vo švajčiarskom Gstaade. Vo štvrtok prehrali s Nemkami Karlou Borgerovou a Margaretou Kozuchovou 1:2, v stredu nestačili na český pár Barbora Hermannová a Markéta Sluková 0:2.

Úvod duelu bol vyrovnaný, no následne Nemky trojbodovou šnúrou odskočili na 13:9. Neskôr viedli 16:11 a koncovku setu zvládli bez problémov (21:14). Začiatok druhého setu patril slovenskej dvojici, servis Štrbovej im pomohol k päťbodovej šnúre (8:3). Slovenky v tejto fáze nerobili chyby a udržiavali si náskok (17:11). Následne však prišla silnejšia pasáž favoritiek, ktoré skorigovali na rozdiel jedného bodu a neskôr vyrovnali na 18:18. Slovenky nespanikárili, dva útoky Štrbovej im priniesli dva setbaly a táto hráčka druhý v poradí premenila - 21:19. V úvode tajbrejku si Nemky dvakrát pomohli esom (4:1), pravidelne sa presadzovali v útoku a náskok ešte zvýšili (9:2). Slovenky dvoma blokmi Dubovcovej v sérii skorigovali na 6:11, k senzačnému obratu však boli ďaleko a napokon sa nekonal (7:15). Dubovcová a Štrbová sa s Borgerovou a Kozuchovou tiež stretli v máji na turnaji kategórie Four stars v brazílskej Itapeme, v 1. kole play off im podľahli mimoriadne tesne 1:2, v tajbrejku 16:18.

Úradujúce slovenské šampiónky v utorok v Gstaade zvládli bez straty setu dvojkolovú kvalifikáciu - postupne si poradili s Lotyškami Martou Ozolinovou a Agnese Caicovou (2:0) a Holanďankami Jolien Sinnemovou a Laurou Bloemovou (2:0). V hlavnej súťaži však vyhrať nedokázali a v konečnom poradí im patrí 25. miesto, do rebríčka vybojovali 360 bodov. Informovala oficiálna stránka Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

Počas budúceho týždňa budú Dubovcová a Štrbová reprezentovať Slovensko na majstrovstvách Európy v Holandsku (17. - 21. júla). V rotterdamskej základnej B-skupine budú čeliť Češkám Hermannovej a Slukovej, Francúzkam Alexandre Jupiterovej s Aline Chamereauovou a domácim Holanďankám Sanne Keizerovej s Madelein Meppelinkovou.

World Tour 2018 v plážovom volejbale - Five stars (Major) - Gstaad (Švaj.) - E-skupina:

2. kolo - štvrtok:

o priamy postup do osemfinále: Hermannová, Sluková (ČR-5) - Branaghová, Walshová Jenningsová (USA-21) 2:0 (19, 14) za 34 minút

o postup do play off o osemfinále: Dubovcová, Štrbová (SR-28) - Borgerová, Kozuchová (Nem.-12) 1:2 (-14, 19, -7) za 44 minút

Už ste čítali?

Babička z trhoviska v Nových Zámkoch dojala celý slovenský internet.…

Pani Margit roky pomáhala cudzím ľuďom. Dnes si staručká vdova privyrába…

Malá rodinná firma z Nitry slávi historický úspech: Ako prví…

Obrovský úspech pre Slovensko priniesla jedna malá firmička z Nitry.

Obetavý otec nosí hendikepovaného syna na chrbte, aby mu ukázal…

Najväčšou záľubou rodiny Benkovcov je turistika. A nevynechávajú…

Na Liptove sa pred svetom ukrýva čarovná dolina, ktorá je ideálna…

Iba málokde nájdete na takom malom kúsku toľko zaujímavostí.…

Čech a Slovenka sa vzali po 15-minútovej známosti. So svadbou…

Ich život nebol jednoduchý, no osud im napokon skrížil cesty. Toto je skutočný…

Muž, ktorý dal Slovensku Horalky, ich vymyslel vďaka chybe pri…

Kultová slovenská pochúťka má už viac ako 50 rokov. Za jej…

Súrodenci z Prešova vyrábajú nádherné sukne starodávnou technikou,…

Málokto na Slovensku si môže povedať, že je jediný. A ešte k tomu…

V malej dedinke na východe tvorí Jarka vyšívané šaty, do ktorých…

Už od malička jej podávali ruky ihly a látky. Svoj detský sen si splnila…