Hokejový tréner John Tortorella bude šéfovať Vancouveru - Dobré noviny
Dobré noviny
Hokejový tréner John Tortorella bude šéfovať Vancouveru

Hokejový tréner John Tortorella bude šéfovať Vancouveru

Tortorella doteraz pracoval na pozícii hlavného trénera v NHL v Tampe Bay a v New Yorku Rangers.

VANCOUVER 25. júna - Hokejový tréner John Tortorella nebol dlho bez práce. Po ukončení pôsobenia v klube NHL New York Rangers prevezme Vancouver Canucks.

Tortorella bol najväčším kandidátom na post uvoľnený Alainom Vigneaultom.

Ten sa medzičasom už stal novým koučom práve v Rangers. Tortorella priletel v závere minulého týždňa do Vancouveru, vedenie Canucks ho predstaví ako nového hlavného trénera v utorok na tlačovej konferencii. Ďalšími kandidátmi boli doterajší asistent v LA Kings John Stevens a bývalý kormidelník Columbusu Scott Arniel, ktorý naposledy viedol farmu Canucks v Chicagu.

Tortorella doteraz pracoval na pozícii hlavného trénera v NHL v Tampe Bay a v New Yorku Rangers. V roku 2004 sa stal koučom roka a priviedol Lightning k zisku Stanleyho pohára. V Rangers musel skončiť pred mesiacom po prehre v druhom kole play-off s Bostonom.

Už ste čítali?