V internetovej dražbe je časť garderóby Moniky Lewinskej
TASR
TASR

V internetovej dražbe je časť garderóby Moniky Lewinskej

Časť garderóby bývalej stážistky v Bielom dome Moniky Lewinskej, ktorá sa preslávila aférou s exprezidentom USA Billom Clintonom, je predmetom internetovej dražby.

Na snímke Monika Lewinská. Foto: FOTO TASR/AP

Washington 25. júna (TASR) - Časť garderóby bývalej stážistky v Bielom dome Moniky Lewinskej, ktorá sa preslávila aférou s exprezidentom USA Billom Clintonom, je predmetom internetovej dražby. Aukcia sa končí 27. júna.

Kolekciu ôsmich kusov odevov, ktorá zahŕňa niekoľko blúzok, sák a polopriesvitné negližé - všetko vo veľkosti L alebo XL, dáva do predaja aukčný dom Nate D. Sanders za vyvolávaciu cenu 2.500 dolárov, napísal britský denník Daily Mail. Očakáva sa, že konečná cena bude 250.000-500.000 dolárov.

Denník pripomína, že medzi draženými predmetmi nie sú Monikine slávne modré šaty, poškvrnené spermou Billa Clintona, ktoré boli jedným z dôkazov pri vyšetrovaní exprezidentovho mimomanželského vzťahu.

V ponuke dražby sú však aj fotografie Billa Clintona s osobným venovaním bývalému milencovi Lewinskej - stredoškolskému učiteľovi Andymu Bleilerovi, s ktorým mala pred aférou s Clintonom niekoľko rokov vzťah.

Bleiler sa stal celosvetovo známym po tom, ako počas vyšetrovania Clintonovej aféry s Lewinskou zverejnil svoj dlhoročný milenecký vzťah s ňou. Bleilerovo manželstvo sa medzičasom rozpadlo a jeho bývalá žena Kate zverila dary a písomnosti od Lewinskej tretej osobe, ktorá kontaktovala aukčný dom.

Všetky dražené predmety boli súčasťou dôkazového materiálu zhromaždeného svojho času prokurátorom Kennethom Starrom, nezávislým vyšetrovateľom v kauze Clintonovho impeachmentu.

Neslávne známou sa Lewinská stala v roku 1998, keď prepukol sexuálny škandál s vtedajším prezidentom Clintonom. Lewinská s Clintonom udržiavala sexuálny pomer v rokoch 1995-97, keď pracovala ako stážistka v Bielom dome. Clinton vzťah s ňou najskôr verejne poprel - usvedčili ho však modré šaty Lewinskej, na ktorých sa našli stopy Clintonových spermií.

Modré šaty, ktoré Lewinská predložila pri vyšetrovaní ako dôkazový materiál, si údajne zamkla do trezoru na jeseň 1997, keď na nich škvrnu objavila. Úmysel vyprať šaty jej údajne vyhovorila Linda Trippová, ktorá zverejnením tajných nahrávok telefonických rozhovorov s Lewinskou spustila vyšetrovanie sexuálneho škandálu.

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…

Kristína Kövešová: O pedofiloch mi píšu deti, ktorým sa to deje,…

Rozhodla sa svetu pomáhať a svojimi reportážami odhaľuje realitu, ktorá…

Odborník na vzťahy: Muž potrebuje nájsť svoje miesto vo svete.…

Fungujúci vzťah je snom mnohých z nás. Dá sa ho vybudovať aj v…

Mladého Dubničana k sebe volajú televízie z celého sveta. Ovláda…

Zabudnite na spôsob, ktorým televízie doteraz šírili svoje…

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…