Volejbal: V tíme niekoľko zmien, ďalej bez Masného,Kohúta,Ondrušeka
TASR
TASR

Volejbal: V tíme niekoľko zmien, ďalej bez Masného,Kohúta,Ondrušeka

Po dni voľna pokračovali slovenskí volejbalisti pondelňajším večerným zrazom v Nitre v ďalšej príprave na prebiehajúcu Európsku ligu.

Slovenskí volejbalisti Foto: TASR/Oliver Ondráš

Nitra 24. júna (TASR) - Po dni voľna pokračovali slovenskí volejbalisti pondelňajším večerným zrazom v Nitre v ďalšej príprave na prebiehajúcu Európsku ligu. Tréner Štefan Chrtiansky spravil po druhom turnaji v nominácii niekoľko zmien. Družstvo opustili skúsení hráči Michal Masný, Emanuel Kohút a Roman Ondrušek, do prípravy sa zapojili Róbert Hupka, Matej Kubš, Filip Gavenda a Filip Palgut.

Slovákom sa prvá polovica skupinovej fázy Európskej ligy vôbec nevydarila. Po dvoch turnajoch majú na konte len šesť bodov za dve víťazstvá s Dánskom a na vedúce Belgicko strácajú už 10 bodov. Sen o postup na záverečný turnaj Final Four tak už je nereálny. "Myslím, že náskok Belgičanov je už ťažko zmazateľný a posledným víťazstvom v Dánsku majú postup takmer vo vrecku. Hrá sa ešte na dvoch turnajoch o 18 bodov, ale aj keby sme Belgičanov dvakrát zdolali, ich náskok asi nezmažeme. Je to pre mňa sklamanie, šesť bodov z dvoch turnajov je veľmi málo," povedal po víkendovom turnaji v dánskom Slagelse pre svf.sk slovenský kormidelník.

Slováci dvakrát prehrali s Rakúskom 1:3, tak ako vo Viedni, tak aj v Dánsku a nečakane s týmto súperom nezískali ani bod. "Rakúšania odohrali dva tesné zápasy aj s Belgickom, keď prehrali až v tajbrejkoch a stali sa nečakaným strašiakom favoritov. Majú mladý, tím, ich výhodou je, že nemajú žiadny tlak, hrajú odvážne a riskantne a uvidíme dokedy im to vydrží. Nie je to však žiadne ospravedlnenie a mali sme ich v oboch zápasoch zdolať. V Dánsku sme vyhrali hladko prvý set a veril som, že to už zvládneme, ale sme poľavili. Hráči ako keby neboli presvedčení o svojich schopnostiach, čo sa ukázalo v zlomových momentoch," pokračoval Chrtiansky.

Napriek nereálnej šanci postúpiť na Final Four sa slovenský tím nechystá "zabaliť" pôsobenie v tejto súťaži. "Postoj k súťaži sa nemení. Pokúsime sa vyhrať čo najviac zápasov, aby sme zanechali dobrý dojem. Nastanú však určite zmeny v kádri, tím opustí Roman Ondrušek, ktorý potrebuje dôkladné vyšetrenie chrbta. S kolenom má problémy Emo Kohút a dostane odpočinok. Radšej to budeme riešiť teraz, aby sme ho mali k dispozícii na majstrovstvá Európy. Šancu v ďalšom pokračovaní dostanú aj mladší hráči," doplnil Chrtiansky.

V Dánsku musel po Ondruškovom zranení hrať na poste libera Milan Javorčík, ktorý navyše v poslednom zápase proti Belgicku hral so zvýšenou teplotou. "Verím, že sa Miňo dá do poriadku. Zápas aj v horšom zdravotnom stave zvládol veľmi dobre. Pripravený je mladý Gavenda, ktorý s nami minulý týždeň už trénoval, na libero prichádza Robo Hupka a Matej Kubš, takže do Belgicka pôjdeme so štyrmi smečiarmi," dodal Chrtiansky. Namiesto kapitána Michala Masného, ktorý dostal voľno, pozvali tréneri mladého nahrávača Filipa Palguta.

Aktuálny káder Slovenska v príprave v Nitre:

nahrávači: Juraj Zaťko (VfB Friedrichshafen/Nem.), Filip Palgut (Amstetten/Rak.)

smečiari: Štefan Chrtiansky ml. (Nantes-Rezé/Fr.), Matej Paták (Beuvais Oise, Fr.), Milan Javorčík (ŠK Chemes Humenné), Filip Gavenda (COP Trenčín)

blokári: Peter Kašper (Volley Team UNICEF Bratislava), Jozef Piovarči (Asse-Lennik/Belg.), Michal Hruška (Posojilnica Aich-Dob/Rak.)

univerzáli: Peter Michalovič (Latina/Tal.), Milan Bencz (Atripalda/Tal.)

liberá: Róbert Hupka (České Budějovice/ČR), Matej Kubš (Volley Team Bratislava)

Realizačný tím: hlavný tréner: Štefan Chrtiansky, asistent trénera: Andrej Kravárik, team manager: Slavomír Huba, fyzioterapeut: Stanislav Šereda, kondičný tréner: Massimiliano Giaccardi, štatistik: Daniel Bruch

Zostávajúci program Slovákov v EL 2013:

3. turnaj (Belgicko, Duerne, Sporthal Arena, 28. do 30. 6. 2013)

28. júna:

20:00 Belgicko - SLOVENSKO

29. júna:

17:00 Rakúsko - SLOVENSKO

30. júna:

15:00 SLOVENSKO - Dánsko

4. turnaj (SLOVENSKO, Nitra, MŠH Klokočina, 4. do 6. 7. 2013)

4. júla:

19:00 SLOVENSKO - Rakúsko

5. júla:

19:00 SLOVENSKO - Dánsko

6. júla:

19:00 Belgicko - SLOVENSKO

FINAL FOUR

13. - 14. júla: Marmaris, Turecko

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…