V Prešove pribudne vyše kilometrový úsek cyklochodníka
TASR
TASR

V Prešove pribudne vyše kilometrový úsek cyklochodníka

Cyklocesta spojí už existujúci cyklochodník na Kuzmányho ulici s centrom mesta.

Ilustračná snímka, cyklotrasa. — Foto: TASR

Prešov 14. júna (TASR) – Cyklisti budú môcť v Prešove jazdiť po novom, viac ako kilometrovom úseku cyklochodníka, ktorý bude mať dve samostatné jednosmerné trasy. Zhotoviteľ - spoločnosť Eurovia SK začal s ich výstavbou v týchto dňoch. Cyklocesta spojí už existujúci cyklochodník na Kuzmányho ulici s centrom mesta.

Ako informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Novotná, nová cyklocesta bude mať aj úseky s asfaltom červenej farby, zo zámkovej dlažby, pribudnú i cyklopiktogramy pre zvýšenie bezpečnosti. Vymenené budú aj obrubníky na chodníkoch a osadia sa aj nové stojany na bicykle.

Úpravy si vyžiada aj zastávka MHD Čierny most v smere k železničnej stanici, ktorá sa presunie smerom k centru mesta. Cez Masarykovu ulicu bude vytvorený aj nový priechod pre chodcov s osvetlením a prepojovacím chodníkom.

"Navrhovaný cyklochodník je jedným z posledných dvoch úsekov, ktorých vybudovaním budú prepojené prešovské sídliská. Cieľom výstavby je zabezpečiť plynulý a hlavne bezpečný pohyb cyklistov v tejto časti mesta a s nimi aj chodcov a ostatnej dopravy. Mesto na ňu získalo z európskeho Fondu regionálneho rozvoja v rámci IROP 252.702,18 eura. Práce na cyklochodníku budú trvať 15 mesiacov," informovala Novotná.

V minulom roku bola prešovskej verejnosti odovzdaná do užívania cyklocesta na Bajkalskej ulici s celkovou dĺžkou 484 metrov. Celkové náklady na tento projekt dosiahli 148.352,67 eura. Jej dobudovaním cyklisti dostali možnosť súvislého presunu od mestskej haly až do Veľkého Šariša.

"Sieť cyklociest v Prešove sa už čoskoro rozšíri aj o ďalšie úseky. Začala sa výstavba Cykloželezničky v smere na Zlatú Baňu. Pripravená je už aj výstavba cyklocesty na Sekčovskej ulici, kde je už ukončený proces verejného obstarávania. Pred odovzdaním staveniska je už aj cyklocesta v úseku Mestská hala - Wilec hôrka, ktorou mesto Prešov dokončí realizáciu svojich úsekov medzinárodnej cyklocesty Eurovelo prechádzajúcej jeho územím. Procesom hodnotenia prechádza aj úsek vedúci bývalým mlynským náhonom na Kúpeľnej ulici," dodala Novotná s tým, že jeho dobudovaním tak budú navzájom cyklocestami prepojené všetky prešovské sídliská.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z PREŠOVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Pedagogička: Dieťa z domu odchádza celý život. Treba ho nechať…

Mení sa všetko okolo nás a spôsob výchovy nie je výnimkou.…

Babička z trhoviska v Nových Zámkoch dojala celý slovenský internet.…

Pani Margit roky pomáhala cudzím ľuďom. Dnes si staručká vdova privyrába…

Malá rodinná firma z Nitry slávi historický úspech: Ako prví…

Obrovský úspech pre Slovensko priniesla jedna malá firmička z Nitry.

Obetavý otec nosí hendikepovaného syna na chrbte, aby mu ukázal…

Najväčšou záľubou rodiny Benkovcov je turistika. A nevynechávajú…

Na Liptove sa pred svetom ukrýva čarovná dolina, ktorá je ideálna…

Iba málokde nájdete na takom malom kúsku toľko zaujímavostí.…

Čech a Slovenka sa vzali po 15-minútovej známosti. So svadbou…

Ich život nebol jednoduchý, no osud im napokon skrížil cesty. Toto je skutočný…

Muž, ktorý dal Slovensku Horalky, ich vymyslel vďaka chybe pri…

Kultová slovenská pochúťka má už viac ako 50 rokov. Za jej…

Súrodenci z Prešova vyrábajú nádherné sukne starodávnou technikou,…

Málokto na Slovensku si môže povedať, že je jediný. A ešte k tomu…