Prešovský kraj po dráme opäť víťazom
TASR
TASR

Prešovský kraj po dráme opäť víťazom

V dramatickom finále vyhrali deti z prešovského kraja. Na druhom mieste skončili deti z trnavského kraja a bronz získali zástupcovia nitrianskeho kraja

Tretie miesto získali chlapci z Nitrianskeho kraja Foto: Appelia cup 2013, Roman Ferstl

Bratislava 21. júna (OTS) - V dramatickom finále vyhrali deti z prešovského kraja. Na druhom mieste skončili deti z trnavského kraja a bronz získali zástupcovia nitrianskeho kraja. Smutné neodchádzali ani deti z detských domovov banskobystrického kraja, pretože so sebou si niesli pohár za štvrté miesto a kopec darčekov od partnerov tejto súťaže.

Hráči boli vybraní z 52 detských domovov a účasť vo finále na Štrbe je pre mnohých vrcholom ich športovej kariéry. Jednotlivé zápasy rozhodujú súčasní alebo bývalí profesionálni rozhodcovia. Mnohí mladí futbalisti, ktorí sa zúčastnili tejto súťaže sú dnes už hráčmi ligových futbalových klubov.

Táto súťaž je príkladom spoločenskej zodpovednosti firiem, kde pre dobrú myšlienku sa spojili súkromné spoločnosti, majitelia futbalových klubov, média a miestne samosprávy a vytvorili tak deťom skvelé podmienky pre rozvoj ich talentu. Deti v kritickom veku získavajú dôležité životné skúsenosti a za dosiahnutie cieľov sú odmeňovaní nielen športovým úspechom, ale aj hodnotnými darčekmi.

Tento ročník bol jubilejný desiaty a priniesol ocenenia nie len pre hráčov, ale aj pre prezidenta súťaže - športovú komentátorskú legendu Karola Poláka. Obec Štrba na čele so starostom obce pánom Michalom Sýkorom, ktorá každoročne vytvára pre toto finále fantastické podmienky, mu udelila čestné členstvo obce Štrba a na základe rozhodnutia výkonného výboru SFZ mu generálny sekretár pán Jozef Kliment osobne odovzdal striebornú medailu SFZ za dlhoročnú prácu v slovenskom futbale.

Organizátor súťaže je poradenská spoločnosť APPEL Group. Generálnym partnerom bola tento rok spoločnosť DOXXbet. Hlavným partnerom bol Slovenský futbalový zväz. Partnermi súťaže boli ďalej spoločnosti ACIS, LEAF, TISSOT, Hospodárske noviny, TASR, Madal Bal, Hotel Oko Nitra a reksík.sk. Súťaž podporili FC Nitra, AS Trenčín, Obec Likavka, FK Zemplín Michalovce, Vion Zlaté Moravce a Dukla Banská Bystrica.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…