Na Tyršovom nábreží štartuje festival BA City Beats
SITA
SITA

Na Tyršovom nábreží štartuje festival BA City Beats

Headlinerom podujatia bude Wyclef Jean a na pódiu sa ukážu aj Katy B, Rudimental či Aloe Blacc.

BRATISLAVA 20. júna - Už dnes popoludní odštartuje na Tyršovom nábreží v Bratislave nový hudobný festival BA City Beats, ktorý potrvá do noci z piatka na sobotu.

Zídu sa na ňom hudobníci z celého sveta od USA, Kanady, Karibiku cez Izrael a Európu až po Austráliu. Headlinerom podujatia bude rodák z Haiti Wyclef Jean, ktorý v piatok večer ukončí dianie na hlavnom pódiu.

Návštevníci sa môžu tešiť nielen na jeho najznámejšie skladby ako 911 (feat. Mary J Blige) či Gone Till November, ale i coververzie, ktoré s obľubou hráva počas svojich vystúpení. Príkladom je No Woman, No Cry od legendárneho Boba Marleyho. Jean príde do slovenskej metropoly súkromným lietadlom.

Jeho koncert v Bratislave bude skutočne exkluzívny - bude to totiž jeho jediné tohtoročné vystúpenie v strednej Európe.

Kým sa na pódium dostane tento spoluzakladateľ kultovej formácie Fugees, priestor dostanú počas dvoch dní na dvoch pódiách ďalší známi muzikanti.

Návštevníci uvidia aj Rudimental

Veľkú Britániu bude reprezentovať drumandbassové zoskupenie Rudimental, ktoré tento rok ovládlo hitparády s hitom Waiting All Night. Z tej istej krajiny pochádza aj speváčka Katy B. Tá by mala okrem skladieb z prvého albumu On a Mission (2011) predstaviť už aj novinky z jeho nasledovníka vrátane singla What Love Is Made Of.

Z Veľkej Británie pochádza aj gitarovka Everything Everything nominovaná na Mercury Prize a tiež vokálna dievčenská formácia The Boxettes, ktorá predvedie, ako vyzerá koncert bez hudobných nástrojov.

Nový mestský festival BA City Beats prinesie 20. a 21. júna do Bratislavy aj mená ako Aloe Blacc (USA), Hadouken! (Veľká Británia), Parachute Youth (Austrália) alebo Danko Jones (Kanada).

Na prvej edícii podujatia sa ukážu aj Stereo MCs DJs, The Orb, Terry Poison, Richard Dorfmeister & Rupert Huber present Tosca, Glenda López, Martin Valihora a Vivian Sessoms, Polemic, Jana Kirschner, Tomáš Sloboda a Sounds Like This, L Plus, DJ Junior, DJ Oný a Vec s kapelou Zlokot.

Príde aj malý človiečik

Aj keď bude festival BA City Beats najmä o hudbe, priestor na ňom dostane aj iné umenie. Kontroverzný fotograf, výtvarník a konceptuálny umelec Viktor Frešo naň príde s novým dielom - zmenšenou postavou človiečika, ktorého pozná každý.

Okrem Frešovho diela bude na BA City Beats aj známy Paparazzi, ktorý stál roky na Laurinskej ulici v Bratislave. Nedávno ale odtiaľ zmizol a na verejnosti sa objaví až na tomto festivale, kde bude dohliadať na catering.

Permanentky na podujatie sa budú na mieste predávať za 49 eur, jednodňové lístky si budú môcť ľudia kúpiť za 39 eur. Harmonogram festivalu je dostupný na oficiálnej stránke festivalu.

Prvé koncerty odštartujú o 16:00, hudba na Tyršovom nábreží doznie o polnoci. Následne sa dianie presunie do klubu LOFT! na Továrenskej ulici, kde sa bude hrať až do 04:00 ráno.

Agentúru SITA za organizátorov informoval Ján Papač.

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…