Udeľovanie Ceny Nadácie ERSTE už na budúci týždeň
TASR
TASR

Udeľovanie Ceny Nadácie ERSTE už na budúci týždeň

O Cenu Nadácie ERSTE za sociálnu integráciu sa môžu uchádzať mimovládne neziskové organizácie v 13 krajinách strednej, východnej a juhovýchodnej Európy: Bosna a Hercegovina, Česká republika, Čierna Hora, Chorvátsko, Kosovo, Macedónsko, Maďarsko, Moldavsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko a Srbsko.

Foto: Nadácia ERSTE

Bratislava 19. júna (OTS) - O Cenu Nadácie ERSTE za sociálnu integráciu sa môžu uchádzať mimovládne neziskové organizácie v 13 krajinách strednej, východnej a juhovýchodnej Európy: Bosna a Hercegovina, Česká republika, Čierna Hora, Chorvátsko, Kosovo, Macedónsko, Maďarsko, Moldavsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko a Srbsko.

Neziskové organizácie mohli prihlásiť a získať ocenenie za svoje inovatívne a udržateľné projekty, ktoré prispeli k sociálnej integrácii jednej (alebo viacerých) znevýhodnených skupín, ako sú napríklad etnické menšiny, zdravotne postihnutí, LGBT, ľudia so závislosťou, deti, seniori, ženy, bezdomovci, Rómovia, migranti, chudobní, väzni, utečenci či navrátilci.

Okrem finančnej odmeny v celkovej výške 616 000 eur budú mať víťazné MNO projekty počas dvoch rokov od udelenia ceny k dispozícii aj profesionálnych PR konzultantov. Navyše, všetkých 136 finalistov bude pozvaných, aby sa zúčastnili na Akadémii MNO Nadácie ERSTE, čo je vzdelávacia platforma, ktorej cieľom je zvýšiť kapacitu neziskových organizácií.

Získajte predstavu o tom aké to je byť súčasťou Ceny Nadácie ERSTE za sociálnu integráciu! Pre tých, čo nás sledujú: je čas držať palce...

ERSTE Foundation Award for Social Integration– Ceremony on 27 June in Vienna (Halle E/MuseumsQuartier) from ERSTE Stiftung on Vimeo.

Nadácia ERSTE

Nadácia ERSTE vznikla v roku 2003 ako právny nástupca Erste Oesterreichische Spar-Casse, prvej rakúskej sporiteľne. V súčasnosti je hlavným akcionárom Erste Group. Nadácia investuje časť svojich dividend do rozvoja spoločností v Rakúsku a v strednej a juhovýchodnej Európe. Podporuje občiansku participáciu a občiansku angažovanosť, jej cieľom je spájať ľudí a šíriť povedomie o nedávnej histórii regiónu, ktorý po roku 1989 prešiel výraznými zmenami. Nadácia aktívne realizuje vlastné projekty v rámci troch programov: Sociálny rozvoj, Kultúra a Európa.

Viac informácií nájdete na www.erstestiftung.org.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…