Na MFF Karlovy Vary prídu John Travolta a Audrey Tautou
SITA
SITA

Na MFF Karlovy Vary prídu John Travolta a Audrey Tautou

Herečka predstaví svoj nový film Pena dní (2013) a Travoltu ocenia za umelecký prínos svetovej kinematografii.

BRATISLAVA 18. júna - Na tohtoročný Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary, ktorý otvorí novinka Michela Gondryho Pena dní (2013), okrem režiséra zavíta aj hviezda snímky Audrey Tautou.

Meno francúzskej herečky je s festivalom spojené už od roku 2001, keď zažiarila vo filme Amélia z Montmartu, ktorý si z Karlových Varov odniesol Krištáľový glóbus.

Na podujatie príde aj americký herec John Travolta, ktorého ocenia za umelecký prínos svetovej kinematografii. Pri tejto príležitosti premietnu akčný triler Killing Season (2013), v ktorom sa predstavil spoločne s Robertom De Nirom.

Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary sa bude konať od 28. júna do 6. júla. Hosťami budú aj režiséri Oliver Stone, Jerry Schatzberg, Paolo Sorrentino a Cary Fukunaga, herečka a režisérka Valeria Golinová či herec Julian Sands.

V hlavnej súťažnej sekcii 48. ročníka bude o Krištáľový glóbus bojovať 14 snímok: 11.6 (réžia Philippe Godeau), A Field in England (réžia Ben Wheatley), Bluebird (réžia Lance Edmands), Die Quellen des Lebens (réžia Oskar Roehler), Hanba (réžia Yusup Razykov), Le grand cahier (réžia János Szász), Líbánky (réžia Jan Hřebejk), Makom Be Gan Eden (réžia Yossi Madmony), O ouro do tempo (réžia Xavier Bermúdez), Papusza (réžia Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze), September (réžia Penny Panayotopoulou), Svecenikova djeca (réžia Vinko Brešan), Viva la liberta (réžia Roberto Andó) a XL (réžia Marteinn Thorsson).

John Travolta sa preslávil v druhej polovici 70. rokov účinkovaním v muzikáloch Horúčka sobotňajšej noci (1977) a Pomáda (1978).

Neskôr si zahral napríklad vo filmoch Pozri, kto to hovorí (1989) a jeho dvoch pokračovaniach, Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994), Operácia Zlomený šíp (1996), Fenomén (1996), Mesto šialencov (1997), Generálova dcéra (1999), Hairspray (2007) alebo Divosi (2012).

Na konte má dve nominácie na Oscara a zo šiestich nominácií na Zlatý glóbus jednu premenil na prestížnu sošku. Už vyše 20 rokov je ženatý s herečkou a bývalou modelkou Kelly Preston, ktorá mu porodila tri deti.

Najznámejšou úlohou Audrey Tautou je titulná rola v spomínanom filme Amélia z Montmartru, ktorý si vyslúžil päť nominácií na Oscara a herečku zaň nominovali na cenu BAFTA.

Okrem toho sa ukázala ako Coco Chanel v rovnomennom filme z roku 2009 a tiež v snímkach Pekné svinstvo (2002), Ľúbi ma, neľúbi ma (2002), Erasmus alebo Priatelia po španielsky (2002), Príliš dlhé zásnuby (2004) či Da Vinciho kód (2006).

Informácie zverejnila webstránka www.kviff.com.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…