Nočná prehliadka na Art Film Fest opäť prinesie rozptýlenie
SITA
SITA

Nočná prehliadka na Art Film Fest opäť prinesie rozptýlenie

Divácky atraktívna sekcia prinesie kritikmi oslavované a oceneniami ovenčené snímky i filmy, ktoré divákom po polnoci ponúknu rozptýlenie a umožnia im zabaviť sa a odviazať.

BRATISLAVA 18. júna - Tradičnou bodkou za každým festivalovým dňom Art Film Festu, ktorý sa uskutoční od 21. do 26. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne, bude opäť divácky atraktívna Nočná prehliadka.

Okrem kritikmi oslavovaných a oceneniami ovenčených snímok z prestížnych filmových prehliadok prinesie na plátna aj snímky, ktoré po polnoci ponúknu divákom rozptýlenie a umožnia im zabaviť sa a odviazať po dni plnom umeleckých filmov.

"Uvádzame žánrové filmy, najmä horory, ale aj komédie či sci-fi. Filmy, ktoré kolujú po medzinárodných hororových a fantasy filmových festivaloch, ale ktoré v našej distribúcii väčšinou divák nevidí,“ opísala zostavovateľka sekcie Ivana Petríková.

Diváci a diváčky sa môžu tešiť aj na špeciálne návraty k hororovej klasike. Art Film Fest totiž uvedie dnes už legendárne horory Carrie režiséra Briana De Palmu z roku 1976 a Lesný duch, známy aj pod originálnym názvom The Evil Dead, režiséra Sama Raimiho z roku 1981.

"Oba filmy uvádzame pri príležitosti uvedenia ich remakeov, ktoré sa objavia v kinách v roku 2013,“ vysvetlila Petríková. Kultový Lesný duch sa stal na Slovensku hitom už v 80. rokoch, keď medzi ľuďmi koloval na pokútne nahraných a predabovaných videokazetách.

Film sleduje partiu piatich študentov, ktorá sa vyberie oddýchnuť si na chatu v opustených horách, ale ich výlet sa skončí hrôzostrašným krvavým masakrom. Snímka je dodnes považovaná za jeden z najlegendárnejších filmov vôbec a patrí medzi najlepšie horory, aké boli kedy nakrútené.

Podobnú povesť má aj film Carrie, ktorý je považovaný za jeden z najlepších hororov všetkých čias, pričom Sissy Spacek a Piper Laurie si za herecké výkony vyslúžili nominácie na Oscara. Je prvým filmovým spracovaním diela známeho autora hororov a trilerov Stephena Kinga.

Medzi ťaháky sekcie patrí aj snímka Stokerovci, ktorá je prvým anglicky hovoreným filmom známeho kórejského režiséra Chan-wooka Parka. Film, ktorý absolvoval svetovú premiéru v januári na filmovom festivale Sundance, pre jeho tajomnú atmosféru a kompozíciu prirovnávajú k dielam Alfreda Hitchcocka.

Návštevníci a návštevníčky festivalu si budú môcť pozrieť aj filmový projekt Abeceda smrti (2012), ktorý sa skladá z krátkych filmov 26 rôznych režisérov. Každý z nich dostal k dispozícii päť minút a jedno písmeno abecedy, aby si podľa vlastného výberu slova natočil hororovú smrť. Nočná prehliadka ponúkne aj dve čerstvé novinky - komédiu Neuveriteľný Burt Wonderstone či novodobý western Violet & Daisy.

Informácie agentúre SITA poskytla PR manažérka Produkčného domu Forza Zuzana Čižmáriková.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…