Trnava vyhrala ligu o 5 bodov pred Slovanom, DAC ide do Európskej ligy

Na snímke tréner Trnavy Nestor El Maestro s trofejou pre majstra Fortuna ligy oslavuje titul po zápase záverečného 10. kola Fortuna ligy nadstavbovej časti skupiny o titul FC Spartak Trnava - AS Trenčín v Trnave v sobotu 19. mája 2018. — Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Nováčikom v budúcej sezóne by mala byť ŠKF Sereď, víťaz 2. ligy.

Bratislava 19. mája (TASR) - Slovenská futbalová Fortuna liga napísala v sobotu záverečnú kapitolu nadstavbovej časti ročníka 2017/2018 súbojmi 10. kola. Majstrovský titul získala už dve kolá pred koncom Trnava, ktorá na neho čakala dlhých 45 rokov. Po predposlednom kole sa stalo známe aj meno vypadávajúceho, po remíze 0:0 v Senici zostal "Čierny Peter" v rukách najstaršieho slovenského klubu 1. FC Tatran Prešov. Senica si zahrá baráž o zotrvanie vo FL s druhým mužstvom 2. ligy MFK Skalica. Nováčikom v budúcej sezóne by mala byť ŠKF Sereď, víťaz 2. ligy.

Záverečné 10. kolo nadstavby tiež rozhodlo o tom, že sa bude hrať aj play off o Európsku ligu UEFA 2018/2019. Futbalisti DAC Dunajská Streda si totiž vybojovali prvýkrát miestenku do EL, keď v sobotu vyhrali v Ružomberku 4:0 a skončili tretí. Keďže víťaz pohára Slovan Bratislava na Pasienkoch vyhral 3:2 nad MŠK Žilina a obsadil 2. miesto, hrať sa bude aj baráž. V nej sa v semifinále na jeden zápas doma stretne Žilina s Nitrou, ktorá v skupine o udržanie zdolala Senicu v Zlatých Moravciach 5:2, resp. Trenčín doma narazí na Ružomberok, hrať sa bude v stredu 23. mája. Finále play off o EL potom bude v nedeľu 27. mája.

Jar tohto ročníka, ktorý bol rozdelený do základnej a nadstavbovej časti, sa hrala od februára na desiatich prvoligových štadiónoch plus v Poprade, keďže na štadiónoch v Prešove a v Nitre prebiehali rekonštrukčné práce. Nováčik spod Zobora našiel prechodné útočisko u regionálneho rivala v Zlatých Moravciach, resp. v Myjave. Z prvého miesta do jari išla Trnava, ktorá viedla po 19. kolách tabuľku pred obhajcom titulu zo Žiliny o 9 bodov. Zverenci trénera Nestora El Maestra si išli svoje, na súperov sa nepozerali. Ročník odštartovali 4 výhrami, po nasledujúcich prehrách doma so Slovanom a v Žiline spravili osemzápasovú sériu výhier. V nadstavbe, do ktorej išli tiež s 9-bodovým náskokom už pred Slovanom, jej už stačili 4 výhry pri dvoch remízach a 2 prehrách. Sezónu "doklepli" prehrou 0:6 v Žiline a po domácej prehre 0:2 s Trenčínom pokračovali v majstrovských oslavách.

Na Štadióne Antona Malatinského prebrali z rúk predstaviteľov Únie ligových klubov zlaté medaily a zdvihli nad hlavy pohár pre šampióna Esencia hry. Následne sa presunuli na triumfálnu cestu autobusom do ulíc "malého Ríma".

Najlepším strelcom ročníka sa stal žilinský Samuel Mráz, ktorý kontá súperov zaťažil 19 gólmi. FL však už pred jarou opustili dvaja najlepší jesenní strelci - 14-gólový Holanďan Rangelo Janga prestúpil z AS Trenčín do KAA Gent a 12-gólový Čech Jakub Mareš vymenil Slovan Bratislava za Zaglebie Lubin. Po rozbehnutí jarnej časti už v kluboch nepristúpili k žiadnej výmene na poste hlavného trénera, posledné tak boli tri ešte počas zimnej prestávky - v Senici Ladislava Hudeca nahradil Holanďan Ton Caanen, v Prešove Ukrajinca Sergija Kovalca Čech Anton Mišovec, ktorému pomáhal "externista" Dušan Galis. V Trenčíne zredukovali duo Roman Marčok - Vladimír Cifranič len na jedného hlavného kouča, keď sa Marčok vrátil k mládeži.

Miestenku do 1. predkola Ligy majstrov automaticky získal trnavský šampión a Slovan si zaistil 1. predkolo EL obhajobou triumfu v 49. ročníku Slovenského pohára - Slovnaft Cupu. EL si zahrajú aj na Žitnom ostrove a posledného slovenského zástupcu v EL určí spomínaná baráž.

Spartak Trnava - AS Trenčín 0:2 (0:1)

Góly: 25. Sleegers, 85. Čatakovič, ŽK: Greššák, Pehlivan, Egho - Ubbink, Lawrence, rozhodovali: A. Somoláni – Lieskovský, Mókoš, 17.113 divákov.

zostavy a striedania:

Spartak Trnava: Vantruba - Čivič, Tóth, Godál, Čonka - Pehlivan (78. Yilmaz), Greššák - Jirka (66. Oravec), Vlasko, Ofosu (56. Lovás) - Egho

AS Trenčín: Šemrinec - Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa - El Mahdioui - Beridze, Ubbink (71. Omar), van Arnhem, Sleegers (76. Azango) - Čatakovič

V búrlivej atmosfére sa hral obojstranne útočný futbal. Úvodná štvrťhodina patrila domácim, ktorí mali tri dobré možnosti. V 6. minúte po centri Vlaska hlavičku Čiviča odvrátila obranna hostí na roh, o dve minúty hlavičkoval Tóth priamo na Šemrinca a v 11. minúte po rýchlom protiútoku vyrazil trenčiansky brankár strelu Egha na rohový kop. Hostia sa snažili o kontry, no narážali na kompaktnú obrancu domácich. V 17. minúte strelu Kleščíka vyrazil robinzonádou Vantruba. V 25. minúte centrovaná lopta do päťky prepadla cez Čiviča na Sleegersa, ktorý z otočky zblízka prekonal Vantrubu. Trenčania od tohto momentu prevzali iniciatívu a brankár Vantruba na seba upozornil tromi výbornými zákrokmi. Dvakrát kryl nebezpečné strely Sleegersa a poradil si aj s pokusom Beridzeho, ktorý vyrazil na ďalší roh.

V 52. minúte mohol Trenčín viesť 2:0, ale Čatakovič opečiatkoval iba pravú žrď domácej brány. Potom mala šance na vyrovnanie Trnava, Eghovi po centri Jirku chýbali centrimetre a následne opäť Egho hlavičkoval slabo a Šemrinec bez problémov kryl. V 70. minúte Čatakovič pre zmenu trafil ľavú žrď po nedôraznom odkope domácej obrany. Zaplnené hľadisko, v ktorom bola rekordná vyše 17-tisícová návšteva, sa napriek nepriaznivému stavu bavilo, spievalo a nechýbala ani pyrotechnika. Vyrovnať mohol striedajúci Lovás v 79. minúte, ale ani on nebol presný a Eghov pokus o strelu cez hlavu bol tiež slabý. Keď sa neujala ani strela ďalšieho striedajúceho domáceho Oravca, Čatakovič zvýšil na 2:0 pre AS, keď v 87. minúte dorazil do opustenej brány center Azanga. Trnava sa napriek prehre mohla pustiť do plánovaných osláv.

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: "Nie som rád, že sme prehrali, pre fanúšikov som chcel dnes víťazstvo. Bolo by to krajšie, ak by sme vyhrali. Ale je to jedno. My sme ligu vyhrali už pred dvoma týždňami. Sú tu obrovské emócie. Až budúci týždeň budem sedieť s generálnym riaditeľom a budeme hovoriť o budúcnosti."

Vladimír Cifranič, tréner Trenčína: "V prvom rade by som pogratuloval domácim k zisku titulu. Čo sa týka zápasu som spokojný, celý čas sme boli lepším mužstvom, diktovali sme tempo hry a mali sme loptu pod kontrolou. Zápas bol zrejme taký uvoľnenejší zo strany domácich i našej. Pred plným hľadiskom sme sa chceli prezentovať našou hrou, to čo chceme hrať, to čo trénujeme. To sa nám podarilo, využili sme šance a mali sme ešte aj ďalšie. Z mojej strany preto spokojnosť."

MFK Ružomberok – FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:4 (0:3)

Góly: 19. Vida, 30. Ljubičič, 40. Bayo, 54. Vida. Rozhodovali: Ziemba – Somoláni, Bednár, ŽL: P. Maslo, Gál-Andrezly - Ljubičič, 1527 divákov

Ružomberok: Macík – P. Maslo, Menich, Jonec – B. Ľupták, Kochan (77. Takáč) – Daniel, Gešnábel (74. Kostadinov), Qose, Gál-Andrezly – Haskič (55. Gerec)

Dunajská Streda: Macej – Koštrna, Huk, Šatka, Záhumenský – Pambou - Vida (64. Divkovič), Herc, Ljubičič, Davis (53. Živkovič) – Bayo (69. Pačinda)

Oba tímy do zápasu vstúpili útočne naladené. V 12. min sa do prvej dobrej príležitosti sa dostali Liptáci, ale Haskič zo šiestich metrov prestrelil. V 18. min bol opäť v šanci Haskič, lenže pravačkou nedosiahol na Gešnábelov center. Vzápätí na Baya letel lob za domácu obranu, gólman MFK Macík vybehol, lopta sa však dostala k Vidovi a ten z diaľky trafil prázdnu bránu – 0:1. V 23. min Ljubičič hlavou z dvoch metrov nenamieril podľa svojich predstáv. V 30. min už Ljubičič zblízka pridal druhý úspech hostí. O chvíľu Macík zlikvidoval Hukovi hlavičku z bezprostrednej vzdialenosti. V 34. min si Qose pripravil palebnú pozíciu a z 20 m tesne minul bránku DAC–u. Prvopolčasový účet zavŕšil Bayo, keď ho prízemným centrom "oslovil" Vida.

Hneď od začiatku druhého dejstva DAC dával najavo, že je na koni a aj naďalej hral s veľkou chuťou. V 48. min mohol udrieť štvrtýkrát, lenže Davisov pokus Macík vyškriabal na brvno. V 54. min sa už skóre menilo, Vida technickou strelou prekonal domáceho brankára – 0:4. V 63. min sa Gerec sám rútil na Maceja, ale nedokázal ho oklamať. V 73. min zase na druhej strane Macík Pačindovu hlavičku vytesnil nad. V 89. min tutovku spálil Pačinda.

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: „V prvom rade gratulujem kolegovi a Dunajskej Strede naozaj k obrovskému úspechu. Prajem im, aby v Európskej lige to dotiahli ďaleko, minimálne do skupinovej fázy. Dunajská Streda ako klub si to zaslúži. Obrovské problémy sme mali so zložením obrannej formácie, vypadli nám dôležití hráči. V našej obrannej línii sme prehrávali súboje, súper sa dostával do šancí, z ktorých nás trestal a zaslúžene zvíťazil.“

Marco Rossi, tréner DAC-u: „V prvom rade by som chcel vysloviť poďakovanie nášmu štábu, realizačnému tímu, takisto ďakujem hráčom, ktorí ukázali, že nie sú len kvalitní futbalisti, ale i dobrí ľudia. Tiež moje vďaka patrí vedeniu klubu a fanúšikom, ktorí skoro počas celej sezóny boli dvanástym hráčom mužstva. Neskutočne nás podporovali, za čo i zaslúžili účasť v pohárovej Európe. V zápase sme boli trošku aj nervózni. Dôležité však bolo, že sme dokázali dať gól z prvej i druhej situácie, ktorú sme si vypracovali.“

ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina 3:2 (2:1)

Góly: 18. Holman (z 11 m), 33. a 56. Čavrič - 11. Kaša, 64. Mráz. Rozhodovali: Marhefka – Hrčka, Kováč, ŽK: Bajrič, Nono - Mihalík, Chvátal, 1365 divákov.

Slovan: Šulla – Čikoš, Bajrič, Božikov, Rundič – Nono – Čavrič (84. Cmiljanič), van Haaren, Holman (65. Saláta), Moha - Hološko (89. Vittek)

Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša, Hancko, Kubík (62. Balaj) – Káčer, Pečovský (63. Bičachčjan), Škvarka (70. Lačný) – Holúbek, Mráz, Mihalík

Hostia sa ujali vedenia v 11. minúte. Chvátal z pravej strany poslal vysoký center na ľavej strane nabiehajúcemu Kašovi, ktorý pohotovo usmernil loptu do protipohybu brankára Šullu. O osem minút neskôr prenikajúceho Čavriča nedovolene zastavil Mihalík a nariadený pokutový kop s istotou premenil Holman. Vzápätí brankár Volešák vyrazil nebezpečnú strelu Hološka. Na druhej strane strelecké pokusy Holúbka a Mráza zneškodnil Šulla. Ukážkovú narážačku Čavrič - Holman zakončil v 33. minúte druhým gólom Čavrič.

Po zmene strán mal na kopačkách vyrovnávajúci gól Škvarka, ale jeho prudká prízemná strela tesne minula ľavú žrď brány Slovana. Z protiútoku jeden z najrýchlejších hráčov na ihrisku Čavrič prešiel cez Hancka a pridal si na konto druhý gól. Hostí inkasovaný gól nezlomil a v 64. minúte nový kráľ strelcov Mráz, dal v končiacej sa súťaži už svoj 19 gól. V 71. minúte Moha netrafil do prázdnej brány hostí a ten istý hráč tri minúty pred koncom nepremenil svoj sólový nájazd. Už v nadstavenom čase Hancko nastrelil žrď bránky Slovana.

Martin Ševela, tréner Slovana: "S chlapcami sme si zadefinovali, že ide o posledný zápas sezóny. Motiváciou bolo zdolať dobré mužstvo, akým je Žilina. Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, kedy sme mali tri strelecké pokusy. Aktivita bola na našej strane, ale paradoxne sme inkasovali. Bolo dôležité, že sme pokračovali ďalej a šance sme aj premenili na góly a do polčasu sa nám podarilo otočiť skóre. Cez prestávku sme sa rozprávali s hráčmi, že treba pokračovať v aktivite do vyššieho vedenia, čo sa nám aj podarilo. Potom to už bola taktická hra, kde súper išiel do rizika. Museli sme na to reagovať prestriedaním, vystužili sme obranu o Salátu, ktorý dominoval v osobných súbojoch. Zápas bol zaujímavý až do konca, kedy mali obe mužstvá brejkové šance."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Bol to zaujímavý zápas. Vyvíjal sa pre nás dobre, keď domáci skóre otočili, ešte stále sa dalo robiť niečo s výsledkom. Všetko sa ale lámalo pri strele Škvarku, ktorý mohol vyrovnať. Vzápätí rozhodla lacná chyba, keď sme dostali súpera do dvojgólového vedenia. Chlapci nezložili zbrane, ale museli sme otvoriť našu defenzívu. Zápas sa začal rozkúskovávať, nedostali sme sa do extra tempa, ktoré potrebujeme na to, aby sme súpera ešte viac zatlačili. Súper sa posilnil o striedajúceho Salátu a víťazstvo si už udržal."

10. kolo o udržanie

1. FC Tatran Prešov - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:0)

Góly: 36. Bartek (z 11 m), 67. Streňo - 48. Kurminowski. Rozhodoval: Dohál - Poláček, Barenčík, ŽK: Streňo, Petko, Slančík - Šimčák, Kolesár, 189 divákov.

1. FC Tatran Prešov: Slančík - Bartek (71. Múdry), Luberda, Prikryl, Petko - Dzurík - Keresteš, Micherda, Streňo - Leško (73. Trapanovski), Kraľovič

MFK Zemplín Michalovce: Bieszczad - Žofčák (46. Bragin), Kavka, Carrillo, Šimčák - Antonov (71. Begala) Turík, Koscelník, Kolesár (46. Šosták), Niši - Kurminowski

Prvý polčas priniesol svižný futbal s viacerými zaujímavými situáciami. Už v 2. minúte hlavičkoval domáci Luberda, ale nebol úspešný. Po prvej desaťminútovke sa k ofenzíve dostali aj Michalovčania, ale ani Kolesár či Kurminowski nedoviedli svoje akcie do gólového konca. Prešov mohol skórovať v 30. minúte a hoci Leško v sľubnej šanci nepochodil, o šesť minút išli Prešovčania predsa len do vedenia. Po ruke v pokutovom území v podaní michalovského hráča premenil pokutový kop Jakub Bartek - 1:0.

Hostia siahli v prestávke k dvojitému striedaniu a tento krok priniesol želaný efekt už po troch minútach. Pokus striedajúceho Bragina usmernil do prešovskej bránky Kurminowski - 1:1. Prešovčania sa však chceli s najvyššou súťažou rozlúčiť víťazstvom a k nemu ich v 67. minúte priblížil Streňo. V rýchlom brejku si zasekol obrancu a prestrelil Bieszczada - 2:1. V ďalšom priebehu tempo hry upadlo a príležitostí na skórovanie bolo minimum. Michalovčania sa snažili viac kombinovať, no zo svojho tlaku už nedokázali vyrovnať. Prešovčania sa tak s Fortuna ligou rozlúčili víťazstvom.

Anton Mišovec, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Chlapci k tomu pristúpili veľmi zodpovedne. Ukázali charakter i morálku. Už v prvom polčase sme mali niekoľko šancí, napokon sme dali gól až z penalty. V úvode druhého polčasu sme spravili viacero chýb v strede ihriska a súper vyrovnal. Po viacerých remízových zápasoch sme dali víťazný gól konečne my. Síce zostupujeme do druhej ligy, no myslím si, že mnoho hráčov, najmä mladých má potenciál do budúcna."

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Myslím si, že máme za sebou celkom úspešnú sezónu. Dnešný zápas nám síce nevyšiel, ale chlapci sa výkonnostne posunuli. Priznám sa, že taký bodový zisk sme pred sezónou nečakali a teší nás to."

FC Nitra - FK Senica 5:2 (2:2)

Góly: 27. a 67. Vestenický, 45. Charizopulos, 56. Šimončič, 84. Farkaš - 28. Kováč, 40. Podhorin (z 11 m). Rozhodovali: Glova – Hrmo, Chládek, ŽK: Farkaš, Šimončič - Medvedev, Otrísal, 320 divákov.

FC Nitra: Hroššo – Fabiš, Farkaš, Križan, Chovanec - Kóňa, Šimončič, A. Fábry (69. Machovec) - Charizopulos (84. Vencl), Vestenický (79. M. Fábry), Militosjan

FK Senica: Milošovič – Medvedev (75. Kučera), Otrísal, Podhorín - Šefčík, Sucháň, Krč (66. Lupták), Kováč - Vaščák - Kitambala, Celis (64. Martišiak)

Od úvodu sa hral obojstranne ofenzívny futbal. V 7. minúte si na Krčov center z ľavej strany nabehol Kováč, ale jeho dobre mierenú hlavičku Hroššo kryl. Po štvrťhodine hry Kóňov projektil z 18 m len tesne preletel ponad pravú šibenicu brány hostí. V 27. minúte Charizopulos vysunul Vestenického a ten zoči-voči brankárovi hostí kurióznou strelou do pravého dolného rohu otvoril gólový účet stretnutia. Okamžitá reakcia Záhorákov prišla hneď po rozohrávke zo stredového kruhu. Krč našiel na rohu malého vápna Kováča a ten z uhla prestrelil Hrošša. Skóre sa opäť menilo v 40. minúte. Šimončič fauloval v pokutovom území Vaščáka a nariadenú jedenástku bezpečne premenil Podhorin. V 43. minúte to mohlo byť 1:3, keď sa sám pred Hroššom ocitol Kitambala, ale z troch krokov namieril iba do pravej žrde. Vyrovnanie priniesla 45. minúta, keď parádny Fabišov center našiel na hranici malého vápna Charizopulosa a ten hlavou namieril presne k pravej žrdi.

Po zmene strán to boli Nitrania, ktorí viac túžili po víťazstve. V 56. minúte Militosjan posunul Šimončičovi a ten z hranice šestnástky namieril presne k pravej žrdi - 3:2. Poistku na baráž o Európsku ligu svojím druhým gólom v stretnutí tečovanou strelou zariadil v 67. minúte Vestenický. V 75. minúte sa v ideálnej situácii ocitol Charizopulos, ale z 8 m netrafil medzi žrde. Definitívnu podobu skóre dal v 84. minúte Farkaš, ktorý si vyskočil na Kóňov center z ľavej strany a hlavou prekonal Milošoviča. V druhom polčase Nitrania dominovali, tromi gólmi potvrdili svoje víťazstvo a zároveň aj účasť v baráži o EL.

Ivan Galád, tréner Nitry: "V športe nič nie je ľahké, ani dnešný zápas nebol ľahký. Som veľmi smutný z modelu tejto ligy, lebo skupina o záchranu stratila hlavne mediálnu a marketingovú pozornosť. Napriek tomu sa tešíme na barážové stretnutie so Žilinou, kde máme veľa priateľov."

Ton Caanen, tréner Senice: "Bol to zápas dvoch rozdielnych mužstiev. My sme potrebovali tento zápas odohrať bez zranení pre utorkovú baráž. Prvý polčas sa hral dobrý futbal s remízovým rezultátom. Po zmene strán Nitra premenila v podstate všetky šance. Škoda, že Kitambala nepremenil šancu na 3:1, potom to mohol byť v druhom polčase celkom iný zápas."

K Železiarne Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble 1:0 (1:0)

Gól: 15. Breznaník. Rozhodovali: Kružliak – Vorel, Štrbo. ŽK: Sedláček, Breznaník – Bartolomeu, Nikolič, 618 divákov.

FK Železiarne: Kuciak – Turňa, Krivák, Djordjevič, A. Mojžiš – Tereščenko, Sedláček – Breznaník (75. Jedinák), V. Mojžiš (84. Lepieš), Bernadina (6. Mejri) – Wiezik

FC ViOn: Kováč – Horník, Karlík, Pintér – Pleva, Bariš - Orávik, Harba (62. Urgela), Paixao da Silva, Bartolomeu (46. Nikolič) – Šašinka

Do ZELPO arény si našlo cestu len veľmi málo divákov, ktorí v prvom polčase videli vyrovnanú hru z oboch strán. Prvú možnosť mali domáci v piatej minúte, ale voľnému Breznaníkovi nevyšlo akrobatické zakončenie podľa predstáv. Na opačnej strane sa dobrou strelou z hranice šestnástky prezentoval Bartolomeu, ale Kuciak sa natiahol za loptou. Gólová situácia prišla v 15. minúte. Tereščenko z pravej strany vysunul Breznaníka na ľavej, ten mal priestor na beh i čas a napokon z mierneho uhla mieril presne k vzdialenejšej žrdi – 1:0. Hostia sa potom snažili vyrovnať, Da Silva však tesne netrafil odkrytý priestor bránky a po voleji Orávika vytiahol loptu spod brvna výborný Kuciak. Do prestávky pohrozili i Podbrezovčania slušnými strelami z diaľky v podaní Sedláčka a Tereščenka, no lopta plachtila tesne nad hornou žrďou.

Na začiatku druhého dejstva dominovali domáci futbalisti na ihrisku. Najväčšiu šancu mal Tereščenko, ktorý sa po štandardke dostal k odrazenej lopte v pokutovom území, ale Kováča neprekonal, ten mal totiž aj šťastie po teči vlastného spoluhráča. ViOn pohrozil až po hodine hry Šašinkom z pravej strany, ale útočník Moraviec mieril nad brvno. Najbližšie ku gólu mal v 68. minúte po centri z ľavej strany podbrezovský stredopoliar Mejri, hlavičkoval presne, no dobre zasiahol na čiare Kováč. S pribúdajúcim záverom sa hostia viac tlačili pred bránku súpera, ale na druhej strane sa domácim otváral priestor a mohli vedenie navýšiť. Po koncovke V. Mojžiša odkopával loptu spred bránkovej čiary stopér Karlík a potom Wiezik z päťky voľný hlavičkoval vedľa pravej žrde. Skóre sa teda už nemenilo.

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Doma sme chceli tento posledný zápas zvládnuť a hráči k tomu dobre pristúpili, hlavne srdiečkom. Na strane hostí bola kvalita, chceli sme byť preto trpezliví a počkať si na šancu. Tá prišla v prvom polčase a využili sme ju. Mali sme aj ďalšie možnosti, dokonca sme prekonali znovu Kováča, ale zastúpil ho spoluhráč na čiare. Škoda našich nevyužitých príležitostí, mohli sme duel dohrávať v pokojnejšom tempe. Dal som v tomto zápase šancu aj dorastencom, bol to pre nich náročný test, takže i z tohto dôvodu ma teší, že sme toto stretnutie zvládli.“

Juraj Jarábek, tréner FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: „Zápas mal na záverečné kolo patričné tempo, náboj i agresivitu, no ihrisko nebolo najlepšie. Ku koncu už bola hra kostrbatá. Začali sme duel zle, inkasovali sme sporný gól, videli sme totiž ruku hráča, ktorý zakončoval. Mali sme potom aj my šance na vyrovnanie, ale domáci boli lepší ako celok, viac túžili po víťazstve. To asi rozhodlo. Vyhrali zaslúžene, lebo na konci mali aj brejky nás podržal brankár Kováč. My sme si vážnejšie príležitosti v závere nevypracovali. Nie je náhoda, že máme na jar šesť bodov. Mužstvo je zle poskladané, je to najhoršia jarná časť z môjho trénerského pohľadu.“

Michal Breznaník, autor jediného gólu zápasu, kapitán Podbrezovej: „Odohrali sme dobrý zápas, chceli sme ho vyhrať, veď bol posledný v sezóne a doma. Hrali sme skvele, dali sme gól a potom si to už držali, navyše sme mali aj ďalšie šance, takže môžeme byť spokojní. Jar nám vyšla dobre. Čo sa týka môjho gólu, väčšinou dávam krížnu strelu k vzdialenejšej žrdi, vyšlo mi to. Som rád, že po dlhom čase som dal gól a hlavné je, že bol víťazný.“

Poradie strelcov po stretnutiach záverečného 10. kola nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy 2017/2018:

19 gólov: Samuel Mráz (Žilina)

14 gólov: Rangelo Maria Janga (Trenčín)

12 gólov: Jakub Mareš, Alexandar Čavrič (obaja Slovan Bratislava)

11 gólov: Róbert Gešnábel (Zlaté Moravce-Vráble 9, Ružomberok 2) 10 gólov: Erik Pačinda (Dunajská Streda), Antonio Mance (Trenčín)

8 gólov: Filip Hološko (Slovan Bratislava), Roland Černák (Prešov 7/Dunajská Streda 1), Hilary Gong (Trenčín), Martin Koscelník (Michalovce)

7 gólov: Desley Petrus Cornelis Ubbink, Hamza Čatakovič (obaja Trenčín), Marvin Egho (Trnava), Miroslav Káčer (Žilina), Nermin Haskič (Ružomberok), Oliver Podhorin (Senica)

6 gólov: Filip Balaj (Nitra 6/Žilina 0), Michal Škvarka (Žilina), Erik Jirka (Trnava), Aschraf El Mahdioui (Trenčín), Ewerton Paixao da Silva (Zlaté Moravce-Vráble), András Vida (Dunajská Streda), Tomáš Vestenický (Nitra)

5 gólov: Vachtang Čanturišvili, Boris Godál (obaja Trnava), Tomáš Kóňa (Nitra), Dominik Kružliak (Ružomberok), Georgi Beridze (Trenčín), Zsolt Kalmár (Dunajská Streda), Lukáš Jánošík (Žilina), Endy Opoku Bernadina (Podbrezová), Igor Žofčák, Sadam Sulley (obaja Michalovce), Frank Andersson Castaňeda Velez (Senica), Jaroslav Mihalík (Žilina), Peter Orávik (Zlaté Moravce-Vráble), David Holman (Slovan Bratislava)

4 góly: Nikolas Špalek (Žilina), Erik Daniel, Peter Gál-Andrezly (obaja Ružomberok), Stanislav Danko (Michalovce), Mohammed Moha Rharsalla Khadfi (Slovan Bratislava), Eric Davis Grajalez, Marin Ljubičič, Vakou Issouf Bayo (všetci Dunajská Streda), Dávid Leško (Podbrezová), Lynel Kitambala (Senica), Ľubomír Urgela (Zlaté Moravce-Vráble), Jakub Paur (Trenčín), Miloš Šimončič (Nitra)

3 góly: Štefan Gerec (Ružomberok), Marko Divkovič, Kristopher, Christián Herc (obaja Dunajská Streda), Andrej Kadlec (Trnava), Karol Karlík (Zlaté Moravce-Vráble), Andrej Ivančík (Nitra), Lazar Djordjevič, Stijepo Njire (obaja Podbrezová), Jurij Medveděv, Alan Kováč (obaja Senica), Filip Oršula, Vukan Savičevič, Andraž Šporar (všetci Slovan Bratislava), Jakub Grzerorz Wiezik (Prešov 1/Podbrezová 2), Ricky van Haaren (Trenčín 3/Slovan Bratislava 0), Nikola Gatarič, Erik Streňo (obaja Prešov), Martin Šulek (Trenčín), David Hanckom Filip Kaša (obaja Žilina), Dawid Kurminowski (Michalovce)

2 góly: Kristi Qose, Dalibor Takáč (obaja Ružomberok), Boris Sekulič (Slovan Bratislava), Matúš Mikuš, Andrej Rendla (obaja Podbrezová), Yusuf Otubanjo, Jakub Holúbek (obaja Žilina), Ján Vlasko, Kubilay Yilmaz, Reagy Ofosu, Martin Tóth (všetci Trnava), Lukáš Micherda (Prešov), Blažej Vaščák (Senica), Peter Kolesár, Peter Kavka, Milan Šimčák (všetci Michalovce), Haris Harba, Cleber Silva Nascimento, Ondřej Šašinka (všetci Zlaté Moravce-Vráble), Joey Sleegers (Trenčín), Márius Charizopulos (Nitra)

1 gól: Róbert Valenta, Ján Chovanec, René Kotrík, Andrej Fábry, Christián Steinhübel, Jaroslav Machovec, Pavol Farkaš (všetci Nitra), Štefan Pekár, Tomáš Brigant, Ivan Hladík, Matúš Čonka, Anton Sloboda, Yasin Pehlivan (všetci Trnava), Peter Katona, Usman Adekunle Issa, Martin Luberda, Adrián Leško, Maduka Christopher Udeh (všetci Prešov), Damián Bariš, Peter Sládek, Martin Chren, Michal Pintér (všetci Zlaté Moravce-Vráble), Lukáš Skovajsa, Peter Kleščík, Phil Elayo Azango, Philippe van Arnem (všetci Trenčín), Miloš Lačný, Ján Maslo, Tihomir Kostadinov, Matej Kochan, Michal Jonec (všetci Ružomberok), Filip Ďuriš, Denis Duga, Samuel Šefčík, Michal Ranko, Oliver Práznovský (všetci Senica), Kornel Saláta, Mitchel Schett, Róbert Vittek, Milan Rundič, Ibrahim Rabiu, Vasil Božikov (všetci Slovan Bratislava), Martin Válovčan, Viktor Jedinák, Ján Krivák, Matúš Turňa, Iľja Tereščenko, Michal Breznaník (všetci Podbrezová), Róbert Polievka, Denis Vavro, Ivan Santiago Diaz, František Kubík (všetci Žilina), Kose Carrilo, Anton Antonov, Vladislav Bragin, Cubasa Niši (všetci Michalovce), Tomáš Huk, Marko Živkovič, Yves Simon Pambou, Ľubomír Šatka, Timotej Záhumenský (všetci Dunajská Streda)

vlastné góly: 2 góly: Jaroslav Kostelný (Podbrezová), Martin Králik (Žilina), Michal Ranko (Senica)

1 gól: Ľubomír Šatka, Kristián Koštrna (obaja Dunajská Streda), Dominik Kružliak (Ružomberok), Milan Rundič (Slovan Bratislava), Richard Križan (Nitra), Peter Kavka (Michalovce), Ľubomír Urgela (Zlaté Moravce-Vráble)

Prehľad kráľov strelcov v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži po rozdelení Československa, t. j. v novodobej ére samostatnej SR (od sezóny 1993/1994):