Pánik opäť s víťazným gólom, skóroval i Tatar

Hokejisti Syracuse Crunch odvrátili v noci na nedeľu aj druhú hrozbu ukončenia finále play off American Hockey League (AHL).

Grand Rapids 16. júna (TASR) - Hokejisti Syracuse Crunch odvrátili v noci na nedeľu aj druhú hrozbu ukončenia finále play off American Hockey League (AHL). V piatom finálovom súboji o Calderov pohár vyhrali na ľade Grand Rapids Griffins 5:2 a znížili stav série na 2:3.

Tomáš Tatar/Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Strelecky sa presadili dvaja slovenskí útočníci a lídri svojich tímov. Krídelník Griffins Tomáš Tatar v 26. minúte vyrovnal skóre na 2:2, o šesť minút neskôr ale rovnako v presilovke Richard Pánik poslal hostí opätovne do vedenia, ktoré už z rúk nepustili. Séria sa teraz presúva na ľad Syracuse, šiesty finálový duel sa hrá v noci na stredu.

Hráči Crunch tak zdramatizovali sériu po tom, čo farma Detroitu v nej viedla už 3:0 na zápasy. "Nechceli sme sa vracať späť do Syracuse, no stále sme v dobrej pozícii. Naďalej platí, že nám chýba k triumfu jedno víťazstvo," vyslovil sa po stretnutí pre detroitnews.com Tatar, ktorý skóroval po tom, či si dvakrát vymenil puk so Švédom Gustavom Nyquistom.

Pre slovenského útočníka to bol 14. gól v play off, čím si upevnil líderskú pozíciu v tabuľke strelcov. Okrem toho si pripísal ďalšie dva strelecké pokusy a mínusku. Jeho spoluhráč Tomáš Jurčo vyslal na bránku súpera štyi neúspešné strely. Pánik sa prezentoval celkovo dvoma strelami a okrem gólu zaznamenal aj dve plusky, v samom závere zápasu dostal 10-minútový osobný trest za nešportové správanie.