FOTO: Dokončili nové nájomné byty v Ružinove
TASR
TASR

FOTO: Dokončili nové nájomné byty v Ružinove

Počet nájomných bytov na Rezedovej nie je konečný, ďalšie tri bytové jednotky tam mesto vybuduje z pôvodných priestorov na prvom podlaží.

Na snímke bytový dom na Rezedovej ulici v ktorom odovzdali do užívania deväť nájomných bytov v Bratislave 10. mája 2018. — Foto: TASR/Dano Veselský

Bratislava 10. mája (TASR) – V bytovom dome na Rezedovej 3 v bratislavskom Ružinove vybudovalo hlavné mesto nové nájomné byty. Pomôže tak starším ľuďom, ktorí si nemôžu dovoliť vlastné bývanie. K celkovému počtu 863 nájomných bytov, ktoré má bratislavská samospráva k dispozícii, tak pribudne ďalších deväť bytových jednotiek.

"Budovanie nájomných bytov či už pre starších občanov, alebo pre rodiny s deťmi je pre nás veľmi dôležité. Takýto model štartovacích bytov funguje všade vo svete a mojím cieľom je rozšíriť počet nájomných bytov aj v Bratislave," skonštatoval primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.

Bytový dom na Rezedovej bol pôvodne využívaný ako dom osobitného určenia a na jeho vrchnom podlaží boli vytvorené spoločenské priestory. Objekt bol však preklasifikovaný na klasický nájomný bytový dom, a tak spoločenské priestory stratili opodstatnenie a mesto sa ich rozhodlo využiť na vybudovanie deviatich nájomných bytov. Zrealizovali sa búracie práce, vymurovali sa nové steny, urobili sa nové rozvody, obklady, položili sa podlahy a opravila sa strecha.

Na snímke bytový dom na Rezedovej ulici v ktorom odovzdali do užívania deväť nájomných bytov v Bratislave 10. mája 2018. (Foto: TASR/Dano Veselský)

"Urobili sa nové kúpeľne, WC, osadili sa kuchynské linky. Zrekonštruovali sa aj spoločné priestory chodby," priblížila samospráva, ktorá do tejto rekonštrukcie investovala 208.812 eur.

Na snímke primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal na balkóne jedného z deviatich nájomných bytov na Rezedovej ulici, ktoré odovzdal do užívania v Bratislave 10. mája 2018. (Foto: TASR/Dano Veselský)

Nové nájomné byty sú pripravené na odovzdanie nájomcom, ktorých na základe poradovníka vyberie bytová komisia zložená z poslancov mestského zastupiteľstva a občanov. Osem garsóniek a jedna dvojgarsónka budú pridelené v rámci projektu bývania "Dom pre starších občanov" ľuďom nad 50 rokov, ktorí majú viac ako päť rokov trvalý pobyt v Bratislave a dosahujú príjem minimálne 1,2 násobku životného minima.

Galéria

Galéria

Počet nájomných bytov na Rezedovej nie je konečný, ďalšie tri bytové jednotky tam mesto vybuduje z pôvodných priestorov na prvom podlaží, kde boli v minulosti ambulancia a výdajňa stravy.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BRATISLAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…