FOTO: Dokončili nové nájomné byty v Ružinove
TASR
TASR

FOTO: Dokončili nové nájomné byty v Ružinove

Počet nájomných bytov na Rezedovej nie je konečný, ďalšie tri bytové jednotky tam mesto vybuduje z pôvodných priestorov na prvom podlaží.

Na snímke bytový dom na Rezedovej ulici v ktorom odovzdali do užívania deväť nájomných bytov v Bratislave 10. mája 2018. — Foto: TASR/Dano Veselský

Bratislava 10. mája (TASR) – V bytovom dome na Rezedovej 3 v bratislavskom Ružinove vybudovalo hlavné mesto nové nájomné byty. Pomôže tak starším ľuďom, ktorí si nemôžu dovoliť vlastné bývanie. K celkovému počtu 863 nájomných bytov, ktoré má bratislavská samospráva k dispozícii, tak pribudne ďalších deväť bytových jednotiek.

"Budovanie nájomných bytov či už pre starších občanov, alebo pre rodiny s deťmi je pre nás veľmi dôležité. Takýto model štartovacích bytov funguje všade vo svete a mojím cieľom je rozšíriť počet nájomných bytov aj v Bratislave," skonštatoval primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.

Bytový dom na Rezedovej bol pôvodne využívaný ako dom osobitného určenia a na jeho vrchnom podlaží boli vytvorené spoločenské priestory. Objekt bol však preklasifikovaný na klasický nájomný bytový dom, a tak spoločenské priestory stratili opodstatnenie a mesto sa ich rozhodlo využiť na vybudovanie deviatich nájomných bytov. Zrealizovali sa búracie práce, vymurovali sa nové steny, urobili sa nové rozvody, obklady, položili sa podlahy a opravila sa strecha.

Na snímke bytový dom na Rezedovej ulici v ktorom odovzdali do užívania deväť nájomných bytov v Bratislave 10. mája 2018. (Foto: TASR/Dano Veselský)

"Urobili sa nové kúpeľne, WC, osadili sa kuchynské linky. Zrekonštruovali sa aj spoločné priestory chodby," priblížila samospráva, ktorá do tejto rekonštrukcie investovala 208.812 eur.

Na snímke primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal na balkóne jedného z deviatich nájomných bytov na Rezedovej ulici, ktoré odovzdal do užívania v Bratislave 10. mája 2018. (Foto: TASR/Dano Veselský)

Nové nájomné byty sú pripravené na odovzdanie nájomcom, ktorých na základe poradovníka vyberie bytová komisia zložená z poslancov mestského zastupiteľstva a občanov. Osem garsóniek a jedna dvojgarsónka budú pridelené v rámci projektu bývania "Dom pre starších občanov" ľuďom nad 50 rokov, ktorí majú viac ako päť rokov trvalý pobyt v Bratislave a dosahujú príjem minimálne 1,2 násobku životného minima.

Galéria

Galéria

Počet nájomných bytov na Rezedovej nie je konečný, ďalšie tri bytové jednotky tam mesto vybuduje z pôvodných priestorov na prvom podlaží, kde boli v minulosti ambulancia a výdajňa stravy.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BRATISLAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…