Dobré noviny
Bezpečnostné fórum GLOBSEC 2018 prinesie nový prístup k témam
TASR
TASR

Bezpečnostné fórum GLOBSEC 2018 prinesie nový prístup k témam

Na archívnej snímke prezident GLOBSEC-u Róbert Vass.
Na archívnej snímke prezident GLOBSEC-u Róbert Vass. — Foto: TASR - Pavol Zachar

Organizátori tohtoročného bezpečnostného fóra v Bratislave očakávajú účasť 140 vystupujúcich z rôznych sektorov, čo je najviac v jeho doterajšej histórii.

Bratislava 10. mája (TASR) – Nadchádzajúci ročník bezpečnostného fóra GLOBSEC, ktorý bude v Bratislave od 17. do 19. mája, sa bude odlišovať od predošlých tým, že prinesie viac "vlastného obsahu". Na brífingu to vo štvrtok povedal prezident GLOBSEC-u Róbert Vass.

"Konferencia nebude už len platformou na výmenu rôznych názorov, ale prinášame aj my do toho svoj pohľad a svoje vlastné odporúčania na viaceré témy, ktoré budeme preberať," povedal s tým, že bude predstavených "viac ako osem zásadných správ". Jednu z týchto správ, nazvanú Megatrendy 2018, zverejňuje GLOBSEC prvýkrát už týždeň pred samotným podujatím.

Novinkou je podľa Vassa i „zásadnejšia diverzifikácia“ tém konferencie. "Viac sme posilnili témy, ktoré nie sú primárne politické vo svojej povahe, ale technologické a sekundárne ovplyvňujú aj politiku," vysvetlil s poukázaním na potrebu riešiť otázky, ktoré ovplyvnia svet v blízkej budúcnosti.

Organizátori tohtoročného bezpečnostného fóra v Bratislave očakávajú účasť 140 vystupujúcich z rôznych sektorov, čo je najviac v jeho doterajšej histórii. Naplánované sú tri súbežné programy v samostatných sieňach, ako aj vyše 40 sprievodných podujatí v spolupráci s medzinárodnými partnermi vrátane svetových think-tankov. Celkovo by mal GLOBSEC 2018 privítať približne 1000 hostí zo 60-70 krajín sveta.

Ako významných rečníkov pripomenul Vass premiérov Slovenskej a Českej republiky Petra Pellegriniho a Andreja Babiša, ako i ministrov zahraničných vecí krajín Vyšehradskej štvorky a ďalších členov zahraničných vlád. Za "obrovský úspech" označil aj to, že prvýkrát bude na konferencii prítomná Globálna komisia pre stabilitu kybernetického priestoru (GCSC), ktorá je najvýznamnejším celosvetovým orgánom svojho druhu.

Už ste čítali?