Čapkovič so Zelenayom triumfovali vo štvorhre na košickom challengeri

Slovenskí tenisti Kamil Čapkovič a Igor Zelenay v sobotu triumfovali na turnaji ATP Košice Open (30.000 eur).

Slovenský tenista Kamil Čapkovič Foto: TASR/Michal Svítok

Košice 15. júna (TASR) - Slovenskí tenisti Kamil Čapkovič a Igor Zelenay v sobotu triumfovali na turnaji ATP Košice Open (30.000 eur). Vo finále zdolali nemecký pár Gero Kretschmer a Alexander Satschko v dvoch setoch 6:4, 7:6 (5). Za turnajové víťazstvo si pripísali 80 bodov do rebríčka ATP a finančnú odmenu 1900 eur. Ich súperi získali 48 bodov a 1100 eur.

"Chcem poďakovať Kamilovi, že to so mnou tento týždeň vydržal. Samozrejme aj divákov, ktorý nás povzbudzovali až do konca. Za každým, keď som sem prišiel tak som zvíťazil. Mohol by sa organizovať častejšie. Dúfam, že sa sem o rok vrátim a obhájim titul," uviedol Zelenay, ktorý dvihol trofej v Košiciach po tretí raz. Na jeho slová nadviazal i Čapkovič: "S Igorom som hral iba náhodou, pretože sa mu zranil jeho kolega. Som rád, že je taký dobrý tenista a dokázal to vyhrať aj s náhradníkom."

Čapkovič so Zelenayom brejkli svojich súperov už v tretej hre (2:1) a keďže si do konca prvého setu podržali servis tak ho získali v pomere 6:4. V druhom sete sa Slovákom podarilo vziať nemeckému páru ich podanie v siedmej hre, ale nemecký pár im vrátil požičané v desiatej hre a vyrovnal na 5:5. Vzápätí Nemci potvrdili brejk, no slovenskí reprezentanti poslali druhý set do tajbrejku. V ňom napokon ťahali za kratší koniec Kretschmer so Satschkom a slovenský pár sa mohol tešiť z turnajového víťazstva.

"V Košiciach sme po druhý raz, páčilo sa nám tu a tešíme sa na ďalšiu účasť. Bolo tu perfektné publikum, pretože na iných turnaji to nie je zvykom, aby ich prišlo toľko na finále štvorhry," konštatoval Satschko.

V dvojhre triumf pre Kukuškina

Michail Kukuškin Foto: TASR/AP

Kazašský tenista Michail Kukuškin v sobotu triumfoval na turnaji ATP Košice Open (30.000 eur), keď vo finále zdolal Damira Džumhura z Bosny a Hercegoviny v troch setoch 6:4, 1:6 a 6:2. Za turnajové víťazstvo dostal 80 bodov do rebríčka ATP a na svoje konto si pripísal aj 4300 eur. Zdolaný finalista získal 48 bodov a finančnú odmenu 2500 eur.

"Chcem sa poďakovať všetkým, je to dobrý pocit triumfovať na turnaji. Bol to naozaj pekný týždeň, v Košiciach sa mi páči, bol som tu po druhý raz," uviedol po zápase Kukuškin.

V úvodnom sete si obaja finalisti držali svoj servis až do stavu 3:3. V siedmej hre však Kukuškin brejkol svojho súpera a prvé dejstvo si ukoristil v pomere 6:4. Druhý set bol v réžii bosniackeho kvalifikanta Džumhura, ktorý svojho súpera dva razy brejkol a získal ho jednoznačne 6:1. V rozhodujúcom treťom sete skúsenejší kazašský tenista brejkol svojho súpera vo štvrtej hre a vzápätí si podržal i svoj servis - 4:1. Bosniak sa po piatej hre nechal ošetriť, ani to mu však nepomohlo, tretí set prehral 2:6 a zápas 1:2 na sety.

"Chcem poďakovať vynikajúcemu publiku. Som veľmi spokojný, bol to pekný týždeň a do Košíc chodím rád. Samozrejme, že sa sem chcem aj vrátiť," konštatoval finalista Džumhur.

muži - dvojhra - finále:

Michail Kukuškin (Kaz.) - Damir Džumhur (BaH) 6:4, 1:6, 6:2

muži - štvorhra - finále:

Kamil Čapkovič, Igor Zelenay (obaja 4-SR) - Gero Kretschmer, Alexander Satschko (obaja Nem.) 6:4, 7:6 (5)