Fínsko podľa očakávaní vyhralo nad Kórejskou republikou

Brankár Kórejskej republiky Matt Dalton zasahuje proti fínskemu hráčovi Veli-Mattimu Savinainenmu v zápase na MS v Dánsku. Herning, 5. mája 2018 — Foto: TASR/AP

Tretia tretine len dokreslila nadvládu Suomi, ktorí sa predstavili vo sviežom korčuliarskom i kombinačnom vydaní a gólov mohli dať oveľa viac.

Herning 5. mája (TASR) - Hokejisti Fínska podľa očakávania zvíťazili v sobotu v B-skupine MS v Dánsku nad Kórejskou republikou poľahky 8:1. V dánskom Herningu excelovali najmä v oslabeniach, v ktorých strelili prvé dva a celkovo tri góly.

Fíni mali v nedeľu o 20.15 na programe zápas proti Lotyšsku, Kórejcov po menej ako 24-hodinovej regenerácii čakalo o 12.15 buly a následný druhý krst ohňom proti Kanade.

B-skupina (Herning):

Fínsko - Kórejská republika 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)

Góly: 4. Aho (Teräväinen, Riikola), 6. Teräväinen (Aho), 29. Aho (Rantanen, Teräväinen), 33. Savinainen (Aho), 39. Nutivaara (Pesonen), 47. Maenalanen (Pesonen), 48. Kapanen (Rantanen), 54. Pesonen (Maenalanen, Anttila) - 34. Swift (Radunske). Rozhodcovia: Jeřábek (ČR), Reneau (USA) - Jensen (Dán.), Oliver (USA), vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8930 divákov.

Hlasy (zdroj: iihf.com):

Kasperi Kapanen, útočník Fínska: "Dominovali sme väčšinu zápasu. Prvý zápas na turnaji býva väčšinou náročný, najnáročnejší vlastne. Ale robili sme veci, ktoré sme si povedali v kabíne. Ale proti ďalším súperom musíme hrať ešte lepšie."

Michael Swift, útočník Kórejskej republiky: "Vitajte v top divízii! Nemôžeme takto dostávať góly v našich presilovkách. Tak sa nedá uspieť. Mali sme góly dať a nie ich dostať."

Po šiestich minútach sa už riešili iba štatistické a aj niektoré historické zápisy. Fíni hrali pre vysokú hokejku so zranením súpera v dvojnásobnom oslabení a v každej dvojminútovke dali gól. A hoci takmer do polovice zápasu tretítkrát neskórovali, v uvoľnenom tempe mali obrovskú hernú prevahu. Za stavu 4:0 dovolili Kórejcom streliť historický gól na MS a vzápätí pridali aj tretí zásah počas presilovky súpera. Tretia tretine len dokreslila nadvládu Suomi, ktorí sa predstavili vo sviežom korčuliarskom i kombinačnom vydaní a gólov mohli dať oveľa viac.

8. Kórea 1 0 0 0 1 1:8 0

/zápasy, víťazstvá v riadnom čase, víťazstvá v nadstavbe, prehry v nadstavbe, prehry v riadnom čase, skóre, body/