Francúzsko vyhralo nad Bieloruskom, rozhodla efektivita

Hráči Francúzska, archívna snímka.
Hráči Francúzska, archívna snímka. — Foto: TASR/AP

Bielorusi sú zatiaľ po dvoch dueloch bez bodového zisku.

Kodaň 5. mája (TASR) - Hokejisti Francúzska si na MS v Dánsku pripísali na konto prvé víťazstvo. V druhom vystúpení v kodanskej A-skupine zvíťazili nad Bieloruskom 6:2 a do tabuľky si pripísali dôležité tri body. Bielorusi sú zatiaľ po dvoch dueloch bez bodového zisku.

Oba tímy čaká deň voľna, Bielorusko sa najbližšie predstaví v pondelok 7. mája o 16.15 h proti Rusku, Francúzi nastúpia v ten istý deň o 20.15 h proti Švédom.

A-skupina (Kodaň):

Francúzsko - Bielorusko 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

Góly: 4. Fleury (S. Da Costa, Rech), 14. S. Da Costa (Janil), 39. Lamperier (Claireaux, Hecquefeuille), 43. Manavian (S. Da Costa, Fleury), 48. Guttig (Perret), 58. Perret (LeClerc, Hecquefeuille) - 20. Pavlovič (Razvadovskij, Vorobej), 55. Vorobej (Platt, Korobov). Rozhodcovia: Gouin (Kan.), Lemelin (Rak.) – Fluri (Švaj.), Suominen (Fín.), vylúčení 5:8 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 6529 divákov.

Francúzsko: Hardy - Manavian, Auvitu, Hecquefeuille, Chakiachvili, Gallet, Janil, Raux - S. Da Costa, Fleury, Rech - Guttig, T. Da Costa, Treille - Lamperier, Texier, Claireaux - LeClerc, Ritz, Perret - Douay

Bielorusko: Kulbakov (14. Karnauchov) - Chenkel, Lisovec, Korobov, Falkovskij, Vorobej, Denisov, Djukov, Levša – Linglet, Šarangovič, Pavlovič – Platt, Kovyršin, Gavrus – Drozd, Kitarov, Demkov – Kisly, Razvadovskij, Suško.

hlasy po zápase:

Dave Henderson, tréner Francúzska (zdroj: hocekyfrance.com): "Hrali sme zodpovedne a disciplinovane. Všetci hráči si robili svoju prácu s veľkým odhodlaním a výsledkom je naše víťazstvo."

Dmitrij Korobov, obranca Bieloruska: (zdroj: IIHF.com): "Namiesto toho, aby sme hrali štvrťfinále, sa teraz musíme sústrediť na boje o udržanie v elitnej kategórii. Musíme sa pripraviť na ďalšie zápasy, nič iné nám nezostáva. Treba bojovať."

Bielorusi začali lepšie, prvú veľkú šancu mal Kitarov, ale strelu spomedzi kruhov namieril len do brankára. Na druhej strane vyšiel v 4. minúte Francúzom protiútok, ktorý zakončil presne Fleury. Bielorusi sa snažili o vyrovnanie, tlačili sa do zakončenia, ale žulovití Francúzi dobre bránili a šesť minút pred koncom tretiny opäť udreli. Presadila sa ich najjagavejšia hviezda Stéphane Da Costa, ktorý svojím gólom vyhnal z bránky Kulbakova. Jeho náhradník Karnauchov sa mohol tešiť v závere tretiny, keď v presilovke znížil Pavlovič. V druhej tretine Bielorusi pridali, otvorili hru, najmä ich prvý útok neustále hrozil.

V oslabení mohol vyrovnať Razvadovskij, ale jeho nájazd Hardy kryl. V závere druhého dejstva však nechali pred bránkou voľného Lamperiera a ten opäť vrátil Francúzom dvojgólové vedenie. V tretej dvadsaťminútovke napokon zavŕšili ich triumf obranca Manavian a útočníci Guttig a Perret, Bielorusi upravili skóre zásluhou Vorobeja.