V ankete Kniha roka 2017 zvíťazil román Arabská milenka
TASR
TASR

V ankete Kniha roka 2017 zvíťazil román Arabská milenka

V kategórii debut roka získal prvé miesto Rudolf Hrčka s románom Všetko je raz prvý raz

Na snímke ocenené knižné tituly v rámci vyhlásenia výsledkov 27. ročníka čitateľskej ankety Knižnej revue Kniha roka 2017, 3. mája 2018 v Bratislave. V kategórii kniha roka obsadili tri prvé miesta spisovateľky. Prvé miesto získal román Mirky Manákovej Arabská milenka z vydavateľstva Marenčin PT, druhé miesto patrí Adriane Gregorovej a jej románu Druhá z vydavateľstva Elist, na treťom mieste je Miroslava Varáčková s románom Drž ma, keď padám z vydavateľstva Slovart. Cenu Literárneho informačného centra získal Martin M. Šimečka za knihu Medzi Slovákmi (vydavateľstvo N Press). — Foto: TASR/Pavol Zachar

Bratislava 3. mája (TASR) – Bratislavské kníhkupectvo Panta Rhei bolo vo štvrtok večer miestom slávnostného vyhlásenia 27. ročníka čitateľskej ankety Kniha roka 2017, ktorú organizuje mesačník Knižná revue.

V kategórii kniha roka obsadili tri prvé miesta spisovateľky. Prvé miesto získal román Mirky Manákovej Arabská milenka z vydavateľstva Marenčin PT, druhé miesto patrí Adriane Gregorovej a jej románu Druhá z vydavateľstva Elist, na treťom mieste je Miroslava Varáčková s románom Drž ma, keď padám z vydavateľstva Slovart.

Arabská milenka je strhujúca dráma o tom, že v Saudskej Arábii sú tradície silnejšie ako láska. Mladučká Yasmina je prinútená k sobášu s bohatým, ale krutým ropným magnátom Firuzom Salmanom. Prežíva pri ňom trpké chvíle, jedného dňa však spoznáva príťažlivého šoféra a nachádza šťastie v jeho náručí. Mehmet Al Musawi si získa srdce krásnej Arabky. Napriek tomu, že v Saudskej Arábii sa nevera trestá smrťou, Yasmina sa pokúsi o útek s mužom, ktorého miluje.

V kategórii debut roka získal prvé miesto Rudolf Hrčka s románom Všetko je raz prvý raz z vydavateľstva Slovenský spisovateľ, druhé miesto získal román Poškvrnená z pera Michaely Mihokovej a vydavateľstva Elist, tretia pozícia patrí Jane Sarnovej a jej prvotine Tigrom sa nesníva z vydavateľstva Motýľ.

Literárny debut lekára Rudolfa Hrčku je o tom, že v živote každého človeka sa všetko stane prvý raz. Prvý strach, prvá radosť, prvý smútok, prvá láska. Toto nie je len kniha rodinných spomienok, cítiť z nej duch povojnovej Petržalky, tvrdosť bratislavských "štricákov", bitky chlapčenských partií na Patrónke či sloboda rockovej Bratislavy.

Po prvýkrát v rámci čitateľskej ankety boli vyhlásené i dve špeciálne ceny. Cenu Literárneho informačného centra získal Martin M. Šimečka za knihu Medzi Slovákmi (vydavateľstvo N Press). Cenu Knižnej revue získal Daniel Majling za knihu Ruzká klazika (OZ Brak).

Kniha roka je čitateľská súťaž mesačníka o nových knihách Knižná revue, organizovaná v spolupráci s generálnym partnerom ankety Združením vydavateľov a kníhkupcov SR. V ankete hlasujú čitatelia prostredníctvom elektronického formulára. Do súťaže sa prihlasujú knihy s vročením identickým s rokom uvedeným za názvom ankety. Hlasovanie v ankete prebiehalo od 1. februára 2018 do 31. marca 2018.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…