Festival BA City Beats bude mať špičkový zvuk K1
TASR
TASR

Festival BA City Beats bude mať špičkový zvuk K1

Hudobný festival BA City Beats, ktorý sa bude konať 20. a 21. júna na Tyršovom nábreží v Bratislave, bude mať špičkový zvuk K1 od francúzskej spoločnosti L-Acoustics.

Foto: Koolfabrik

Bratislava 14. júna (TASR) - Hudobný festival BA City Beats, ktorý sa bude konať 20. a 21. júna na Tyršovom nábreží v Bratislave, bude mať špičkový zvuk K1 od francúzskej spoločnosti L-Acoustics. Ide o systém, ktorý používajú tie najväčšie svetové mená na veľkých koncertoch na štadiónoch. Zvolila si ho napríklad americká kapela Red Hot Chili Peppers na svojom I’m With You Tour. V ostatných rokoch ho využívali aj legendárne skupiny Metallica a Depeche Mode. "Chceli sme návštevníkom ponúknuť zvuk, ktorý využívajú tí najlepší," uviedla pre médiá Katarína Tomašeková z produkcie festivalu.

Nový mestský festival BA City Beats prinesie 20. a 21. júna do Bratislavy mená ako Wyclef Jean, Rudimental, Katy B, Aloe Blacc, Hadouken! alebo Everything Everything. Na prvej edícii podujatia sa ukážu aj Stereo MCs (DJ set), The Orb, The Boxettes, Danko Jones, Terry Poison, Parachute Youth a Richard Dorfmeister & Rupert Huber present Tosca.

Na svoje si prídu aj milovníci džezu a latina, a to na vystúpeniach kubánskej speváčky a flautistky Glendy López a slovenského bubeníka Martina Valihoru s newyorskou speváčkou Vivian Sessoms. Z domácej scény sa na BA City Beats predstavia Polemic, Jana Kirschner, Tomáš Sloboda a Sounds Like This, L Plus, DJ Junior, DJ Oný a Vec s kapelou Zlokot.

Ďalšie novinky

Ďalšou novinkou okrem zvuku je, že namiesto dvoch veľkokapacitných stanov bude na mestskom festivale napokon hlavný open-air stage a jeden stan, na ktorom bude druhé pódium. V prípade veľkého tepla si tak ľudia budú môcť užiť koncerty najväčších hviezd pod holým nebom a zažiť tak pravú festivalovú atmosféru.

Prvý ročník BA City Beats ozdobí nielen výborný zvuk, ale aj catering. V ponuke pre návštevníkov bude City Beats burger, grilované kuracie krídla, hot-dog s niekoľkými omáčkami, rôzne panini, hydinový kebab, šalát alebo čerstvé bobuľové ovocie, vrátane širokého sortimentu nápojov. Návštevníci budú môcť využiť aj Tuli vaky rozmiestnené po celom areáli a stolný futbal. K dispozícii bude tiež merchandise stánok, ktorý ponúkne predmety súvisiace s interpretmi a taktiež festivalové tričká. Organizátori myslia aj na komáre, a preto bude možné kúpiť na festivale aj repelenty.

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…