Richard Müller pripravuje turné s novým projektom Hlasy
TASR
TASR

Richard Müller pripravuje turné s novým projektom Hlasy

Spevák Richard Müller prichádza s projektom, ktorý dostal názov Hlasy.

Bratislava 13. júna (TASR) – Spevák Richard Müller prichádza s projektom, ktorý dostal názov Hlasy. Spojil sa so skupinou Fragile a nacvičuje skladby v nových úpravách bez použitia nástrojov. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na nový album aj turné, kde predvedie interpretácie piesní v štýle „a cappella“.

„Oslovil som Braňa Kostku, ktorý povedal áno. Úprimne sa priznám, že takú ťažkú prácu som za 30 rokov v mojej kariére ešte nezažil. Predstavoval som si to jednoduchšie a ľahšie. Ťažká, veľmi ťažká práca je to. Spievať s hlasmi to znamená, že tam nie sú žiadne gitarové ani iné sóla. Zatiaľ sa mi to veľmi dobre robí, lebo sú to všetko veľmi príjemní ľudia a Braňo Kostka je skvelý kapelmajster,“ chváli skupinu Fragile spevák.

Richard Müller Foto: TASR/Miroslav Košírer

Fragile tvoria speváci Braňo Kostka, Soňa Norisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Jana Golisová, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík. Všetci sa na spoluprácu s Richardom veľmi tešia.

„Je to pre nás veľká výzva. Pre nás je Richard Müller najideálnejší interpret a takýto model spolupráce dokonalý. Všetci v skupine máme veľmi radi Richardovu hudbu. Je to projekt, ktorý so sebou prináša veľa práce. My sa na to veľmi tešíme,“ doplnil Braňo Kostka.

Za nacvičením každej skladby sú hodiny driny. Pre Richarda a skupinu Fragile je to však dobrodružstvo, napínavé až nebezpečné. Stačí, keď sa jeden pomýli a celá skladba sa môže zrútiť. Preto je názov skupiny Fragile taký výstižný. Hlasy si v podaní „a cappella“ pripravujú nielen hity ale aj menej známe Richardove skladby.

„Výber piesní som nechal na Braňovi, lebo predsa len on sa úplne inak orientuje. Skladba, ktorá sa mne zdá dobrá, sa nemusí hodiť na tento spôsob interpretácie. Ale v podstate sme sa zhodli. V zásade v mojom repertoári mám šťastie, že nemám titul, ktorý by som nechcel prezentovať. Takže sme sa skoordinovali a podľa toho teraz nacvičujeme,“ dodáva spevák.

Prvýkrát sa projekt Hlasy predstavil naživo v programe Superstar, kde zaznel Richardov megahit Po schodoch. Teraz sa už fanúšikovia môžu tešiť na pripravovaný album a následné turné. Hlasy už stihli naplánovať šnúru po Česku a Slovensku v septembri a v októbri. Zatiaľ sú plánované koncerty v českých mestách Světlov, Olomouc, Ostrava, Šumperk, Božejov, Brno, Praha, Teplice, Karlove Vary, Pardubice, Příbram, Liberec, Plzeň, České Budějovice a Zlín. Na Slovensku sa Hlasy predvedú v mestách Humenné, Prešov, Košice, Bratislava, Trnava, Nitra, Trenčín, Čadca, Poprad, Špišská Nová Ves, Žilina, Ružomberok, Banská Bystrica, Martin a Piešťany. Vstupenky sú k dispozícii na webovej stránke predpredaj.sk.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…