Leto na východe sa začína festivalom POKE
SITA
SITA

Leto na východe sa začína festivalom POKE

Multižánrový open air festival POKE bude počas dvoch dní prezentovať výber toho najzaujímavejšieho zo súčasnej svetovej a slovenskej nekomerčnej kultúry.

KOŠICE 12. júna - V areáli Starej tehelne v obci Drienovská Nová Ves sa 14. a 15. júna uskutoční tretí ročník multižánrového open air festivalu POKE.

Ako jeden z menších festivalov kladie POKE dôraz na nevšednosť, hlboký zážitok a príjemnú atmosféru, s kvalitnými a pestrými službami, dobrou kuchyňou.

Priestory Starej tehelne majú jedinečnú atmosféru. Koncerty sú komornejšie a bez ohľadu na počasie zabezpečia budovy dostatok tieňa a chládku v slnečnej páľave či úkryt pred dažďom a vetrom.

Umiestnenie tohto výnimočného priestoru odzrkadľuje tiež cieľ festivalu, ktorým je vytváranie partnerstiev a spájanie príbuzných organizácií, klubov, združení a divadiel z metropol východu do spoločných produkcií na jednom mieste. Jeho organizátormi sú košická Tabačka Kulturfabrik, prešovský Wave, EHMK 2013 a ďalšie organizácie, združenia a kluby z Košíc a Prešova.

Počas dvoch festivalových dní sa bude prezentovať výber toho najzaujímavejšieho zo súčasnej svetovej a slovenskej nekomerčnej kultúry - konkrétne z hudby, divadla, filmu, literatúry, vizuálneho umenia a street artu na troch hudobných pódiách. Na ďalších miestach sa bude prezentovať výtvarné a vizuálne umenie, divadlo, literatúra, film. Chýbať nebude umelecká burza, ale ani detský kútik s výtvarnými dielňami a inými atrakciami.

Na troch hudobných pódiách ponúknu organizátori rozmanitú paletu skvelých koncertov a nevšedných hudobných projektov a vystúpení. Ako hlavní ohlásení headlineri sa na tomto ročníku predstavia dánski Sleep Party People, islandskí FM Belfast, francúzski Dat Politics, kanadskí Dirty Beaches, americkí MRC Riddims (ex Dälek), Slow magic, Giraffage, Mister lies, talianski Soviet Soviet či poľskí Napszyklat a nebudú chýbať ani domácemu publiku známe Dva, Ink Midget alebo PPE.

Okrem hudobnej produkcie je súčasťou festivalu aj divadlo. Predstavia sa zástupcovia divadla SpitFire Company z Prahy, divadlo Skrat z Bratislavy, ale nebude chýbať ani domáce divadlo Na Peróne či Studio 12 a mnoho ďalších. Silne zastúpené bude aj vizuálne umenie, v rámci ktorého účastníci uvidia interaktívne, svetelné, zvukové inštalácie a maľby v nevšedných site-specific priestoroch, náhodných chodbách či 100-metrových peciach.

Ambíciou POKE je vtiahnuť do diania festivalu aj návštevníkov. Prostredníctvom takzvaného off programu sa môžu zapojiť do fotografických, hudobných a ďalších workshopov. Nebudú chýbať ani kreatívne rána pri dobrej káve a pre tých, ktorí prídu na festival na bicykli, bude k dispozícii cyklokuchyňa. V Urban art zóne sa uskutočnia rôzne športové exhibície.

Kompletný zoznam a program je na festivalovej stránke www.pokefest.sk.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…